Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Canal dedicat youtube cu plata pe alt cont Google?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Vreau sa fac un canal youtube pentru o prietena, clipuri creatie proprie si sa incerce sa scoata bani din ele.

Intrebarea este: daca eu am deja un cont AdSense cu niste bani in el, insuficient pt a da retragere, pot alege sa primesc banii pe respectivul cont?

Edited by oauzor, 03 January 2015 - 22:47.


#2
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Da

Totusi,ma indoiesc ca veti scoate ceva bani sau ca macar va veti recupera investitia.Ce inseamna "creatie proprie"? Desene animate,vlogging,emisiune saptamana,pastila audio?Da-ne mai multe detalii.

#3
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Mersi de link. Si mie mi-e greu de crezut ca o sa faca ceva bani, dar nu se stie niciodata. Si oricum, nu pentru bani urca clipurile.

Are mai multi caini, si vrea sa ii filmeze sa ii faca vedete :D

#4
shadow_4u

shadow_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.06.2008
De youtube multi se apuca dar putini reusesc sa faca bani din asta . Sunt si multe criterii... trebuie sa ai macar un dslr entry level pentru inceput + facut editari misto + idei de marketing ca-s al nabii de multe canale si tre sa stii sa te promovezi ca sa ajungi sus.

Mai bine sfatuieste-o sa ofere un serviciu oamenilor si asa va fi platita. Daca are caini , poate sa ii dreseze si sa ofere un serviciu de dresaj ori un serviciu de ingrijire a cainilor , etc , ai prins ideea. Cu chestii dastea ar avea mai mult succes decat sa incerce marea cu sarea . Asta e sfatul meu , avand in vedere ca sunt webmaster si urmaresc evolutia a tot ce tine de internet / money making ....... in ultimii 2 ani au aparut milioane de canale de youtube cu oameni care vor sa ajunga vedete si sa faca bani din clipuri. Deh...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate