Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

RCS & RDS este ”vândută” din nou...

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
nu cred ca rcs isi va vinde operatiunile.au si ei multe pacate si defecte dar au si parti bune.daca tot suntem la topicul de zvonuri haideti sa va dau si eu un zvon.am auzit ieri ca rds-ul vrea sa cumpere si studiourile mediapro de la buftea dupa ce a cumparat retelele de radio.pe fir ar fi intrat si cei de la dogan media cei care detin in romania kanal d.

#92
cuddles

cuddles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 10.09.2014

 Nazmi, on 03 ianuarie 2015 - 17:35, said:

Ce frumos s-a inchis gura alora care sar in apararea RCS-RDS de parca isi iau salariul lunar de acolo ca si Catalinman.

Mai copii, Digi Mobil are o clasica schema pe care o folosesc aia cu gulere albe din state.

Infiinteaza o companie, o cresti artificial si apoi ai 2 variante, o vinzi sau o vinzi.

Ati inteles? Nu sta nimeni cu mortul mai mult de 3 zile in casa ca incepe sa puta. Asa si cu Digi, nu tii o companie o perioada lunga de timp cu finantare exterioara sa acoperi gaurile cauzate de ofertele pe care le-ai lansat in piata dar care nu acopera costurile reale de functionare.

Hai, sa ne vedem sanatosi si la anul care vine sa va dau link la postul meu.

Am citit niste ineptii d-ale tale pe la inceputurile topicului. Am ras. In mod normal ignor idioti dar esti un caz special la cat te zbati aici pe forum. Iti iei salariul de la Orange/Voda sau iti pierzi jobul? Posted Image  Prietene , habar nu ai pe ce lume traiesti dar ai vazut tu ceva filme pe care le crezi universale. Esti un expert ! Posted Image

RDS traieste din solutiile integrate , pe astea e bataia in piata. Iti faci un portofoliu de clienti carora le livrezi telefonie , cablu si internet la 25-30 de euro iar astia nu iti pleaca prea curand. Orange si Vodafone sunt vai de mama lor , au doar un singur serviciu la care , momentan , conduc : Telefonia. (la unii dintre ei e si singurul - de ex Vodafone) Insa avand in vedere ca in 2014 au fost peste 200.000 de portari de la cei doi spre Digi... nu cred ca va mai dura mult sa mentina acest plus pe telefonie. O stiu ei foarte bine.  Aste , evident ca doare. Cand iti pleaca ... sa zicem 200.000 x 5 euro (parca cel mai ieftin cat e reincarcarea la orange , nici nu calculez cu sume mai mari) ...cel putin 1.000.000 euro pierdere in fiecare luna... bani care merg la RDS pe abonamente de 5 euro. Doare nu? Evident.

RDS pierde cu abonamente la 5 euro ? HahHAHAHAHAHAAH. Ti-am mai zis , esti praf... habar nu ai pe ce lume traiesti.

In al doilea rand , de ce ai vinde cand esti LIDER in cel putin 2 servicii (internet si cablu tv) si pe crestere RECORD in Telefonie Mobila? Ah , da ai vinde ca sa hranesti prognozele unor prosti Posted Image)

D-asta tremura chiloteii pe orange/vodafone si tot incearca de ani buni sa "cumpere" uitand probabil de faptul ca o companie  aflata de ani buni in dezvoltare continua ... NU a VRUT SA VANDA NICIODATA. Il stiu pe Teszari , omul ala nu va vinde niciodata cat va trai pachetul majoritar la RDS.

RDS si-a format inamici destui in piata , tocmai pentru preturile pe care le practica. Inamici care au ajuns la penibilitate. Incearca sa plateasca tot felul de articole prin presa , il trezeste pe Turcescu noapte un apel "de la preteni" .etc etc jenant de tot.

Cert este ca ar trebui sa pupi picioarele la RDS pentru ca te-a ajutat si pe tine loaza sa platesti mai putin sau sa ti se livreze mai mult in aceeasi bani la operatorii aia "premium" la care esti.

In rest , stiti vorba aia , potaile latra...caravana trece.

Edited by cuddles, 16 February 2015 - 13:17.


#93
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
RDS nu se va vinde acum,ei aduna clienti nemultumiti de la marile companii..au preturi mici si servicii sa zicem acceptabile si chiar bune..in cativa ani lucrurile se vor schimba..eu cred ca smart tv se vor ieftini si mai toate vor ajunge pe internet..cat despre telefonie..lucrurile s-au schimbat..exista multi bani pe piata..eu prevad o crestere a Digi Mobil..multi sunt prinsi cu abonamente si pana nu expira contractele nu pot sa renunte...cele mai mri pierderi pe telefonie le va avea Telekom..cand Digi Mobil va avea peste 5 milioane de abonati atunci pot sa introduca 4G si sa vanda trafic pe bani...daca RDS trece pe fibra si utilizatorii din mediul rural anul acesta..Orange o sa piarda mult pe partea de internet 3G si 4G..pentru cei cu EOC abonamentul se va dubla si vor avea RDS bani sa acopere drepturile tv...daca nu vor reduce preturile marile companii vor trebui sa fuzioneze..alta sansa nu exista

#94
aloha2015

aloha2015

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.12.2014

 cuddles, on 16 februarie 2015 - 13:01, said:

Cand iti pleaca ... sa zicem 200.000 x 5 euro (parca cel mai ieftin cat e reincarcarea la orange , nici nu calculez cu sume mai mari) ...cel putin 1.000.000 euro pierdere in fiecare luna... bani care merg la RDS pe abonamente de 5 euro.

Nu numai asta. Cu cat RDS atrage mai multi clienti de telefonie, chiar daca acestia au abonamente "nelimitate national", din ce in ce mai multe apeluri vor fi efectuate doar in retea. Deci cheltuielile per abonat ale RDS sunt in scadere, deoarece nu mai trebuie sa plateasca catre Orange/Vodafone/Telekom.

#95
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Seful RCS & RDS, Alexandru Oprea cel mai bine platit om din CA, paraseste compania dupa 18 ani.Posted Image

Edited by xmanyacs77, 16 April 2015 - 04:35.


#96
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Si ce? Stirea deja e old news. De ce ai simtit nevoia sa resuscitezi un topic care era oricum inutil?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate