Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

RCS & RDS este ”vândută” din nou...

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#37
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostDares, on 02 ianuarie 2015 - 18:57, said:

pustiux, corupt, alexa32 si restul de fanboys rds, observ ca iar incepeti cu chat-ul vostru in care va periati reciproc cate 10 pagini, cu aceleasi refrene arhicunoscute si va dati like unul altuia.
Dupa 3-4 astfel de subiecte o sa te plictisesti si tu, ramai prin zona  ...
Abia au trecut 2 zile din 2015 si RDS e vandut din nou.

Daca se adevereste zvonul putem scrie serios si la subiect; cat timp nu-mi maresc pretul la DON si net nu am treaba cine-i detine.

View PostNazmi, on 02 ianuarie 2015 - 19:15, said:

Dar sa fim on topic, Digi va fi preluata ca si companie pentru ca asa este economia. E clasica schema si nu are cum sa reziste pe piata.
RCS & RDS (ca asta e numele) exista pe piata de vreo 20-21 de ani. In ultimul timp (cativa ani) tot anunta unii - sa le zicem - jurnalisti vanzarea, dar pana acum am vazut doar achizitia din partea rds a altor operatori de tv, net, posturi de radio, posturi de televiziune (sau doar licenta parca) etc.

Edited by Corupt, 02 January 2015 - 19:25.


#38
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Imi place cum incepe "stirea". Ceva de genul "Cineva ar putea sa cumpere ceva, de undeva". :D

#39
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Postgaleo, on 02 ianuarie 2015 - 18:27, said:

RDS face concurenta neloiala Orange si Vodafone prin preturi foarte foarte mici, iar asta nu place celor 2 colosi.
Pacat ca asa se elimina concurenta.

Pacat ca se elimina concurenta neloiala?

#40
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postbenis, on 02 ianuarie 2015 - 19:17, said:

Pe partea mobilă Digi vinde blana ursului din pădure, deci, e relativă treaba.

Daca observi tu bine , face retentie la celelalte servicii.

#41
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
De acolo provin cea mai mare parte a cash-ului de care s-a folosit Vodafone pentru investițiile făcute anul trecut . Din păcate nu prea se văd rezultatele achizițiilor . Vodafone are mulți tembeli la nivelurile manageriale .

#42
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

View PostNazmi, on 02 ianuarie 2015 - 19:15, said:


Poti folosi ce cuvinte vrei dar asta nu schimba calitatea abonatilor Digi Mobil.

Bine, sunt si exceptii dar majoritatea stabileste eticheta.

La 2 euro lunar, ce pretentii sa am?  Cine sa se aboneze?

Dar sa fim on topic, Digi va fi preluata ca si companie pentru ca asa este economia. E clasica schema si nu are cum sa reziste pe piata.
...
Daca tu pui astfel de etichete oamenilor dupa cat platesc telefonia mobila esti absurd omule.
Si RCS RDS tot este cumparat de m-am saturat cate zvonuri am auzit. In schimb ei fac posturi de televiziune, cumpara posturi radio, lucreaza la greu la reteaua mobila, ne-au tras fibra pana in casa fiecarui abonat, ceea ce nici nu visam acum cativa ani etc.

#43
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,387
  • Înscris: 28.02.2007
ce-mi plac topicurile astea in care abonatii digi sar de c*r in sus de parca ar fi cel putin proprietarii Rcs-Rds...

#44
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011

View Postalexa32, on 02 ianuarie 2015 - 19:02, said:


  Pai de ce e neloiala?
  Ca nu practica adaos de 2000% la minutul national?
Că vinde blana ursului din pădure. Standardul serviciilor lor mobile e actualmente mult sub piață. Telefonia merge cu întreruperi, internetul la fel. Am folosit Digi încă de cum au apărut, mergea excelent pentru banii pe care-i dădeam (4 euro abonamentul net+mobil, 2 cenți minutul).  Acum dau 10 euro pentru 1500 de minute din care foloseam jumate și internet pe care nu-l mai foloseam deloc de "bine" ce mergea pe lângă Orange și, per ansamblu, cred că renunț.
Nu zic, datorită lor prețurile au scăzut, dar dacă îți pleacă abonații cu conturi mari și rămâi doar cu unii care consumă tot ce le dai la 4 euro, eventual mai trag și de torente pe ăia 128 kbit/s câțiva GB că na, se poate, se numește că ai redus standardul de tot.

View Postalexa32, on 02 ianuarie 2015 - 19:22, said:



Daca observi tu bine , face retentie la celelalte servicii.
E drept şi aia, doar că nu fac mare lucru dacă nu conving abonaţii să folosească DOAR Digi şi să rămână captivi.

#45
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Chestile astea cu Orange si Vodafone , chiar sunt adevarate, ei chiar cauta sa cumpere un operator fix, insa nu prea au sanse, UPC vine din America si nu o sa o lase balta, iar RCS-ului ii merge foarte bine, deci nici aici nu au sanse.
Nu inteleg de ce nu intind separat fibra si o iau de la 0 cu reteaua? De ce trebuie sa cumpere neaparat ceva. Sau daca vor sa cumpere ceva, pot incepe cu Akta, o firma foarte slaba, care are infrastructura in mediul rural si pot continua si in mediul urban.

#46
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Nikolai Beckers(Telekom) - „Nimeni din industria locală de telecom nu poate oferi la calitatea noastră pachete de servicii fix - mobil“ - asa viseaza el...cu ochii deschisi;

Takkar(Vodafone) - „Credem că pe piaţă există prea mulţi jucă­tori, iar, sincer vorbind, o ase­menea piaţă în care sunt prea mulţi jucători, în care preţurile sunt cele mai mici din Europa, iar calitatea reţelelor este una dintre cele mai ridicate de pe continent nu este una sustenabilă pe termen lung şi, potenţial, nici chiar pe termen mediu“ - preturi mai mari, pe gustul lui.

#47
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
E simplu , e mai ușor să cumperi una gata , dacă se poate cu un nr. mare de clienți !

#48
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Daca Orange sau VF intindea fibra prin tara cum mai exportau ei profitul?...dragutii de ei :)
L-ai vazut pe directorul Orange cum "plangea" dupa netul RDS-ului ...ca n-au si ei acces...

#49
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Sincer, nu cred nici eu că e de vânzare, pe termen lung Digi e un business bun, singurul din ţară cu servicii cu adevărat 5play.

Reţea de la zero costă o grămadă de bani, cum Vodafone nu are nimic fix, e foarte probabil pe termen lung să intre în parteneriat cu Digi, Vodafone să devină un fel de dealeri şi pentru serviciile lor fixe la pachet cu cele mobile iar Digi poate primi o feliuţă de 4G plus piloni.

View Postalexa32, on 02 ianuarie 2015 - 19:36, said:

Daca Orange sau VF intindea fibra prin tara cum mai exportau ei profitul?...dragutii de ei :)
L-ai vazut pe directorul Orange cum "plangea" dupa netul RDS-ului ...ca n-au si ei acces...
Orange va oferi pe 4G totul, problema e că nu cred că au nici ei fibră la toate site-urile.

#50
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,866
  • Înscris: 14.08.2007

View Postramiz, on 02 ianuarie 2015 - 19:04, said:

scapam de posturile unguresti din grila!Posted Image

Sau o sa ai mult mai multe ... uita-te la UPC :)

#51
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postbenis, on 02 ianuarie 2015 - 19:31, said:

.
    Cam cat crezi ca e ARPU RDS-ului ...asa saraci cum fac ei impresia.

Cam in cate locatii au net si tv? Posted Image

#52
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postbenis, on 02 ianuarie 2015 - 19:38, said:

Sincer, nu cred nici eu că e de vânzare, pe termen lung Digi e un business bun, singurul din ţară cu servicii cu adevărat 5play.

Reţea de la zero costă o grămadă de bani, cum Vodafone nu are nimic fix, e foarte probabil pe termen lung să intre în parteneriat cu Digi, Vodafone să devină un fel de dealeri şi pentru serviciile lor fixe la pachet cu cele mobile iar Digi poate primi o feliuţă de 4G plus piloni.


Orange va oferi pe 4G totul, problema e că nu cred că au nici ei fibră la toate site-urile.

Nu prea o sa vrea DIGI sa faca un contract de colaborare cu Vodafone. Lor le place sa fie singuri, vezi cazul cu posturile DIGI, nu vor sa fie dependenti de ceva, o sa isi intinda singuri reteaua 4G.

#53
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,866
  • Înscris: 14.08.2007

View Postbenis, on 02 ianuarie 2015 - 19:38, said:

Sincer, nu cred nici eu că e de vânzare, pe termen lung Digi e un business bun, singurul din ţară cu servicii cu adevărat 5play.
Depinde ce profit/datorii au ... cand iti pune cineva in brate o gramada de bani cash pe care tu nu-i poti obtine ca profit in 20 de ani ... altfel privesti problema.

Edited by utopium, 02 January 2015 - 19:41.


#54
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postutopium, on 02 ianuarie 2015 - 19:38, said:

Sau o sa ai mult mai multe ... uita-te la UPC Posted Image

La UPC sunt puse INTELIGENT, sunt disponibile in TOATA TARA, cu doar 5 lei, intr-un PACHET SPECIAL, fara sa INLOCUIASCA unele posturi ca Travel Mix, Pro 7, Rai 3, unde cei de la RCS nu sunt in stare sa mai bage un TP in zonele unde se afla TP-ul maghiar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate