Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Singur.Nu am prieteni,amici si am probleme mari

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
R3lu

R3lu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 04.08.2006
Fiind trecut si eu trecut printr-o adolescentă cu multe asemanari, iti pot da reteta care in cazul meu a functionat.

Invata sa fi independent. Cu prima ocazie pe care o ai ia-ti un job. Nu tre sa fie ceva sofisticat, dar sa fie un punct de plecare pentru mai departe.

Strange banutii tai si gaseste pe cineva care sa te poata ghida in materie de alegeri vestimentare. Preferabil cineva de sex feminin, cu varsta apropriata tie si gusturi mai fine decat media. O tinuta care inspira incredere va schimba atitudinea celor din jur, suficient cat te motiveze si sa te inspire mai departe.

Fa-ti bine socotelile si cauta-ti undeva sa stai in chirie. Invata sa te gospodaresti singur, sa fi cu adevarat pe picioarele tale. La parinti si bunici te duci doar in vizite. La 20+ de ani asa trebuie sa fie.

Socializezi oricand ai ocazia, cauti prieteni, dar fi selectiv ca nu se termina sacul la tine. Hint: foloseste cu incredere rețele de socializare si chiar site-uri de matrimoniale. Cauta persoane de varsta apropriata si pe aceeasi lungime de unda. E un mediu prielnic pentru tepe, dar si oportunitate de a gasi pe cineva la fel de timid ca tine, schimbandu-va amandoi viata in bine. Cineva timid si cu tendinta de a se auto-victimiza nu are ce cauta intr-un mediu competitiv, gen discoteca sau iesiri la agatat cu colegii de liceu/facultate. Armele tale sa fie inteligenta, bunul simt si respectul fata de partenerul de conversatie. Aici poti fi fara inhibitiile care te-au limitat pâna acum, nu te temi sa improvizezi, inveti permanent din experientele avute.


Facultatea is a must.. nu doar pentru diploma, ci si pentru socializare si maturizarea ta intelectuala. Nu te abona la fabricile de diplome ca nu merita!

Tu sti mai bine ce lipsuri ai in privinta aspectului fizic: haine, frizer bun, sala de fitness. Alege tu unde sa te abonezi
..................

Desi pare greu de crezut, miezul problemei pleaca din interiorul tau, nu lumea din jur. Gaseste puterea sa crezi in tine si construiește acea incredere putin cate putin. O sa ajungi intr-o zi atat de departe incat aproape ca nu o sa te mai recunosti.

La mine declicul s-a produs cand mi-am gasit jumatatea/actuala sotie. S-a intamplat pe neasteptate, intr-o zi la fel de banala ca toate celelalte, pana la un punct. Ce incerc sa-ti spun e ca toti venim pe lumea asta pentru a invata si a creste. Suferinta face parte din programa de curs. Schimbarea in bine, dupa atata suferinte, e inevitabila. Asuma-ti schimbarea care trebuie facuta si construieste acel scenariu inevitabil asa cum ti-l doresti tu sa fie Posted Image

#38
logo_cab

logo_cab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 06.04.2009
Intr-adevar, sa mergi la psiholog este cea mai buna varianta - dar nu pentru tratament medicamentos (psihologul nu elibereaza retete, doar psihiatrul - si nu ai de ce sa ajungi acolo!) Cauta un psihoterapeut care e specializat pe psihoterapie cognitiv-comportamentala si urmeaza sedintele! Lumea e asa cum e, oamenii sunt si mai buni, si mai putin buni; important este cum inveti sa reactionezi si sa interpretezi evenimentele care vin spre tine. Succes!

#39
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Internet vad ca ai, fa-ti si cont pe retelele sociale!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate