Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Singur.Nu am prieteni,amici si am probleme mari

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Abc2020ro

Abc2020ro

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 25.06.2014
Eu sunt asocial asa ca nu m-a deranjat niciodata ca n-am avut prieteni. Problema la mine e ca sunt totusi interesat de a avea o iubita. Si na belea in a iti face o relatie cand tu traiesti in varf de munte...

Edited by Abc2020ro, 02 January 2015 - 17:09.


#20
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Va multumesc tuturor pentru sfaturi si ca mi-ati raspunsAm citit ambele subiecte(si cel care a fost blocat).Am de gand sa ma duc la psihologul liceului ,poate ma va ajuta putin.Macar 40%.Frica mea mare e de oameni,comportamentul si judecata lor.Consider ca nu am nevoie de sex si si-asa cum sunt eu acum nu vad sa imi fac o prietena si sa  intretin dragostea dintre noi doi..Nu am deloc incredere in mine ,e aproape 0 ,sunt timorat in preajma oamenilor si nici nu imi place bataia.Si in general la viata mea am vorbit mai mult cu fetele,amical,,decat cu baietii.De baieti am o frica,timorare,neincredere cand vorbesc cu ei..nu stiu chiar de ce.Nu am probleme de genul in familie.Oricum sunt recunoscator pentru sfat.Chiar cand incepe scoala am sa  ma duc la psiholog..sa vad ce ai cum.Am si o multime de carti motivationale si psihologice dintre care am citit foarte putine,teoria ca teoria dar practica ma chinuie:)) O noapte buna

#21
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

View PostAbc2020ro, on 02 ianuarie 2015 - 17:01, said:

Eu sunt asocial asa ca nu m-a deranjat niciodata ca n-am avut prieteni. Problema la mine e ca sunt totusi interesat de a avea o iubita. Si na belea in a iti face o relatie cand tu... traiesti in varf de munte
Pai tu parca lucrai la NASA,nu gasesti nici o tocilara stramba pe acolo?

#22
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Recomand Retouchan, comanda-l chiar azi!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xkrv4uD_v2U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 02 ianuarie 2015 - 12:55, said:

Salutare.Ma confrunt cu o mare problema:nu am deloc prieteni.Adica am avut in copilarie dar de ceva timp,in adolescenta m-am cam instrainat si inchis in mine si in casa,am avut si o oarecare depresie si atacuri de panica,stari de fobie sociala si nu am reusit sa imi mai fac prieteni. Doar ma salut cu fostii amici, fostele cunostinte.Nu am prieteni si nu am avut toata adolescenta, acum am 20 de ani.Eu sunt si genul mai emotiv si mai retras.Cum sa imi fac prieteni? Ce sa fac? Ce sa fac ca sa nu ma mai simt singur doar cu parintii si bunicii si matusile. Oare voi fi toata viata asa? Se fac greu prietenii? Unde as putea sa imi fac prieteni sau macar amici? Se poate trai fara prieteni?Sunt la frecventa redusa la scoala fiindca din cauza depresiei si atacurilor de panica,fobiei sociale am fost nevoit sa aman cativa ani scolari si am colegi maturi,mari fata de mine deci la scoala prieteni nu prea pot sa gasesc.Se poate trai fara prieteni?Voi aveti prieteni?Uneori ma simt trist si deznadajduit,simt ca mi-am ratat viata din cauza problemelor de sanatate si emotionale,poate chiar mi-am ratat-o,adica am pierdut multe in viata..Ma gandesc si ca mai bine nu ma nasteam..si ma cred ratat..cum sa ies din situatia asta?Mai are rost sa traiesc asa?E oare vreo speranta sa imi fac viata mai frumoasa?Ce sa fac sa imi incarc timpul,fara prieteni ?etc
Posted Image
Esti de coma!Cel mai mult mi-a placut faza cu bunicile si matusile.Cu un pseudonim ca AlynutzTigerAtlantic,ce mai vrei...Inclin sa cred ca e vreun troll.

#24
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostNazmi, on 02 ianuarie 2015 - 15:51, said:

Easy Vic ca n-am pus cainii pe tine. Ziceam ca nu esti in masura sa dai sfaturi cand si tu ai unele probleme pe care le stim... Vezi ca nu tre intram in off topic.
pai de ce n-as fi? sincer intreb. crezi cumva ca daca sunt bolnav sunt mai prost sau cum? dimpotriva eu cred ca suferind de boala de cap stiu mai bine cum stau lucrurile.

View Postciine, on 02 ianuarie 2015 - 15:52, said:

Omule , sincer iti spun referitor la ce ai expus tu, ar trebui sa fie ultima ta problema, raportat la ce poate sa-ti ofere viata, La 20 ani (citi nu ar dori sa fie la 20 ani si fara prieteni)  cu o stare de sanatate relativ buna , integru fizic , cu mici probleme psihologice si de adaptare la mediu , sa te gandesti ca ti-ai ratat viata (la 20 ani) si sa-ti pui streangul de gat , sincer iti spun ca e cea mai mare prostie.
Recomandarea mea:
-daca ai probleme de depresie , du-te la un psiholog  si acepta un tratament medicamentos , ai sa vezi ca vei fi mai increzator.
-daca ai probleme de comunicare , pune mana si ia-ti o slujba  intr-un mediu populat in care sigur va trebui sa intereactionezi cu ceilalti colegi de munca.Inclusiv comunicarea online este benefica, iesi din casa , lumea e mult mai mare decit ce te inconjoara.
-daca te omoara gandurile , este indicat sa ai un hoby de care sa te ocupi si sa investesti timp pt el , de asemenea efortul fizic constant si sustinut iti ofera o relaxare psihica si mentala.
-viata in sine este o continua lupta si adaptare , nu pica nimic de sus , trebuie sa ai un plan pt evolutia ta pe care sa-l aplici cu incredere, rabdare si sustinut  in fiecare zii. ia repere , tinte pe care trebuie sa le atingi indiferent de efort si timp alocat.

Sa ai succes
problema nu e el in sine ci adaptarea la lumea inconjuratoare. uneori tocmai cand sa zicem ai avea mare nevoie de o fata afli ca toates intr-un fel sau altul curve si ca nimeni nu sta dupa tine sa iti ofere un umar sa plangi. e cum sa zic eu ......un suprarealism la depresivi.

#25
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostStokko, on 03 ianuarie 2015 - 12:37, said:


putini sunt cei care au prieteni ADEVARATI.

asta asa, ca o consolare pentru tine...
si solutia care ar fi? vad ca in jur mai toata lumea de fapt se inraieste si traieste asa......sa fie asta solutia?

#26
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
asta cu analizatul individual e cam nu stiu cum cand stii ca tu ai inceput bine si nu te-ai certat cu nimeni. si intr-o zi in copilarie primesti o lectie despre rautate de la te miri ce salbatic. dupa aia toata lumea te acuza pe tine ca esti trist. personal consider ca am mai putine sa imi reprosez decat altii.....

#27
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
yap si dupa aia vine politia si zice ca esti un nenorocit care trebuie inchis. pai se merita sa mai ierti? ciudat cum unii isi amitesc de iertare doar atunci cand le convine.....

View PostStokko, on 03 ianuarie 2015 - 12:47, said:

parerea mea este ca raul suferit mai ales in copilarie (te bate tatal alcoolic, sau la scoala ai colegi violenti s.a.m.d.), poate influenta in mod negativ pe cel in cauza care preia acest comportament si se refuleaza ulterior asupra altora.
sau poate crea solutiile potrivite inauntrul persoanei care a suferit abuzurile.....solutiile potrivite la problemele existente pe lume....mai ales daca e inteligent

Edited by vyctoras1985, 03 January 2015 - 12:50.


#28
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
pai normal daca ajunge la concluzia ca asa merge lumea.......chestia e ca in educatia primordiala e necesar sa auda conceptele de bine si etc .....asa va avea mai tarziu pentru ce sa lupte cand toti ii vor spune ca lumea e rea.....va cauta singur argumente pentru bine..... dar daca nu a auzit deloc despre bine atunci va fi o bruta care nu va concepe alt comportament doar in cazul in care singur gaseste niste logici gresite in comportamentul lumii....asta inseamna sa aiba parte de anumite situatii in care trebuie sa gandeasca

#29
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ce dracu să faci cu prietenii?  Fă-ți o familie, e tot ce poate fi mai de preț pe lumea asta.

Doar familia e lângă tine la bine și la greu. Prietenii îți sunt aproape doar când îți merge bine și îți ciugulesc din buzunar.

#30
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostStokko, on 03 ianuarie 2015 - 13:05, said:


socializare, un lucru ff important.

noi pe forum nu datorita acestei nevoi suntem ?



nu intotdeauna !
femeia nu te ia tot din interese materiale?
Una e să investești în femeia ta care îți face copii, în familia ta și alta e să investești în prieteni care nu îți pot oferi nimic altceva decât găuri în buget.

Hmmm, socializare... Poți socializa oriunde dar asta nu înseamnă că dacă socializez e nevoie să îmi fac prieteni. Eu am doar amici și o singură prietenă de suflet.

#31
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostStokko, on 03 ianuarie 2015 - 13:12, said:


E bine, Tiger nu are nici atat.
Îmi pare rău pentru el. Să caute să își facă o familie în primul rând. Dacă totuși caută cu tot dinadinsul prieteni să caște bine ochii ce prieten/prietenă își alege. Mai bine ai un singur prieten bun la bine și la rău decât o grămadă de "prieteni" care îți sunt aproape doar când ai buzunarele pline. Eu am norocul să am o singură prietenă adevărată care în toți anii mi-a fost aproape și la bine și la greu. Sper din toată inima ca Tiger și alții în situația lui să își găsească prieteni adevărați care nu au nici un interes ascuns.

#32
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostStokko, on 03 ianuarie 2015 - 12:59, said:

gandesti cam idealist !
adica?

View PostStokko, on 03 ianuarie 2015 - 13:05, said:








nu intotdeauna !
femeia nu te ia tot din interese materiale?
pai cica ar trebui sa te ia ca te place pe tine adica toate calitatile tale....... pana la urma nu trebuie sa te si intelegi cu ea? daca aar fi asa cum spui toata lumea ar alerga de nebuna dupa bani. desi se cam intampla asta am vazut totusi putina lume sa se scandalizeze pentru ca exista probleme cu banii. majoritatea se rezuma la a vorbi civilizat pe tema asta. problema apare cand faci mare caz de bani.

#33
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 02 ianuarie 2015 - 20:04, said:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si ca mi-ati raspunsAm citit ambele subiecte(si cel care a fost blocat).Am de gand sa ma duc la psihologul liceului ,poate ma va ajuta putin.
Salut , daca mai ai probleme , sa revii pe forumul asta.
Am o solutie pentru tine , mai ciudata ce-i drept dar care a salvat pe multi de la sinucidere.

#34
blackmodder

blackmodder

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 405
  • Înscris: 09.03.2007

View Post_-AppleS-_, on 03 ianuarie 2015 - 23:57, said:

Salut , daca mai ai probleme , sa revii pe forumul asta.
Am o solutie pentru tine , mai ciudata ce-i drept dar care a salvat pe multi de la sinucidere.

Uite ca m-ai facut curios .... De ce nu o postezi aici ?

Edited by blackmodder, 04 January 2015 - 04:00.


#35
vox2233

vox2233

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.01.2015

View PostKevlar111, on 02 ianuarie 2015 - 21:03, said:

Recomand Retouchan, comanda-l chiar azi!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xkrv4uD_v2U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tare asta cu pastila Posted Image

#36
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postblackmodder, on 04 ianuarie 2015 - 03:59, said:

Uite ca m-ai facut curios .... De ce nu o postezi aici ?
Pentru ca nu cred ca va functiona in cazul tuturor , decat in cazul oamenilor foarte analitici, carora nu le scapa nici un detaliu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate