Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Va doriți revenirea tramvaielor p...

Modificare publici

Alegere laptop dintre variantele ...
 Constructie bicicleta electrica

Exponometru extern si obiectiv de...

Izomeri

Recomandare TV
 Prostamin forte - bun la ceva?

eroare in Windows Server

Creștere testestoron natural

Camere ip aditionale HGNVK48902
 Canon 1300D probleme de focalizare

limitatoare de viteza

Camera auto DVR interior-exterior

Astrologul Minerva angajata la BNR

Efectuarea unei ecografii reg. cervic. anterioara in BUCURESTI

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

Rhesus

Rhesus

Senior Member

• Grup: Senior Members
Buna seara,

Pacienta, 50 de ani.

Avand in vedere simptomatologia specifica: durere in zona tiroidiana (care iradiaza in reg. cervicala anterioara stanga, spre ureche), la palpare se simte o masa dura (dar imobila, lipita de tiroida) doresc o recomandare din parte voastra, unde este ok (unde gasesc oameni competenti) sa efectueaze persoana in cauza o ecografie tiroidiana + reg. cervicala anterioara?

Ma gandesc ca cel mai bine ar fi la Inst. Endocrinologic Parhon.

Desi intotdeauna am fost pe principiul:  clinica de stat, renumita, cu medici ok , credeti ca se merita efectuarea ecografiei la privat?

Pe lista mea ar fi: Parhon, Universitar si Bagdasar-Arseni.

De asemenea, daca diagnosticul impune, unde imi recomandati sa continui investigatile (asta insemnand un spital cu laborator decent, si nu cum se intampla in provincie - am patit, rezultate complet eronate la un laborator - ). In principiu, hemoleucograma, T3,T4,TSH si markeri tumorali.

Edited by Rhesus, 31 December 2014 - 17:48.

-Diana-

-Diana-

Happy Zone

• Grup: Moderators
Parhon.
Daca aia nu se pricep, atunci cine?

Rhesus

Rhesus

Senior Member

Multumesc Diana, asa ma gandeam si eu ! Mai ales ca l-am mai ,,vizitat,, de cateva ori (de acea data,  eu fiind in cauza)

Edited by Rhesus, 31 December 2014 - 17:52.

-Diana-

-Diana-

Happy Zone

• Grup: Moderators
Eu zic sa cautati un dr de la Parhon, sa ii faca doamnei o internare si toate analizele sa le faca in spital.
Am mai multa incredere in analizele din spital, decat in cele facute in laboratoare dubioase.

Sanatate multa, va doresc!

Edited by -Diana-, 31 December 2014 - 18:03.

Rhesus

Rhesus

Senior Member

Nu are asigurare medicala. Asta e problema. De aceea, momentan ma limitez la efectuarea concreta a analizelor. Sa nu mai vorbesc ca-mi toaca laptop-ul daca ii zic de internare Posted Image

Multa sanatate si inca o data, la multi ani!

Edited by Rhesus, 31 December 2014 - 18:15.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate