Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Blocuri Noi - Splaiul Independentei nr 332B

- - - - -
  • Please log in to reply
703 replies to this topic

#685
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 23.01.2015
Foarte mari preturile (aprox 1300 euro/mp) si nu stiu daca e la cheie.

Edited by ffm, 14 June 2016 - 23:07.


#686
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si cu toate asta, cred ca o sa se vanda toate. Iar e disperare mare pe piata imobiliara.

#687
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Am trecut pe liga bloc și e diferit fata de cel din situl de promovare.Adică e în spatele blocului crem deci nu e stradal, adică la bulevardul Iului Maniu și foarte aproape de aleea de acces din spatele blocului crem.
La ștrand prețul a fost 1300, e clar ca aici tot așa va fi.

Edited by ecologistul, 19 June 2016 - 20:43.


#688
StrapOnTina

StrapOnTina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.01.2007
s-a mutat cineva in acest bloc? sunt interesat sa cumpar si eu o garsoniera in 20th residence si as vrea ceva pareri de la fata locului...
multumesc

#689
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015
Cotete noi.

#690
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Incendiu la un bloc in zona Crangasi. Din cauza gerului, locatarii evacuati au fost adapostiti in ambulante

Cam repede a cedat instalatia electrica a blocului. Bine ca macar s-au vandut toate.

Edited by MembruAnonim, 17 December 2016 - 12:19.


#691
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
http://www.digi24.ro...crangasi-634087

#692
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Pai dacă ne punem plite cu inducție,  e normal sa se prăjească. Instalația e calculata la 5kw iar plitele consuma la un arzător mare 1,8 kw.O plita vitro ceramica cu 4 arzătoare,  necesita doar ea 6kw.

#693
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015

View Postecologistul, on 18 decembrie 2016 - 09:40, said:

Pai dacă ne punem plite cu inducție,  e normal sa se prăjească. Instalația e calculata la 5kw iar plitele consuma la un arzător mare 1,8 kw.O plita vitro ceramica cu 4 arzătoare,  necesita doar ea 6kw.
Sunt convins ca gateau toti la ora 3 dimineata...Si sigurantele de ce nu si-au facut treaba? Intreb si eu cunoscatorul...

#694
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Daca nici la bloc noi nu poti pune plita pe inductie...sa fim seriosi.Clar nu asta a fost motivul.

#695
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postecologistul, on 18 decembrie 2016 - 09:40, said:

Pai dacă ne punem plite cu inducție,  e normal sa se prăjească. Instalația e calculata la 5kw iar plitele consuma la un arzător mare 1,8 kw.O plita vitro ceramica cu 4 arzătoare,  necesita doar ea 6kw.
deci e vina cumparatorilor ca instalatia e subdimensionata? la 3 camere 5kw e putin. bagi in priza un feon, un aspirator si 3 tv-uri si gata?

am observat in timp ca mereu le-ai luat apararea celor de la pedroconstruct, pe diverse topicuri, esti vreun subcontarctor?

nu e normal sa-ti cada tubulatura in mai putin de un an de la darea in folosinta, mai ales ca ai sigurante locale si generale pana cand sa arda distribuatia generala.

#696
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Sunt un chiriaș cu o firma mica care a schimbat 10 sedii in zona .Ce am găsit în acele  apartamente închiriate m-au uimit, în sens negativ, dar asta e alta discutie.Firma are alt profil decât construcții, eu am terminat o facultate cu profil construcții.
Încerc să supraviețuiesc crizei și pentru asta ma mut cu chirie într un bloc nou  pentru a prinde un contract bun, evident la chirie.

Revenind la topic, e mai complicat cu puterea instalată la consumatorii casnici.Eu am în birou 4 copiatoare mari și nu a sărit siguranța niciodată.
Spre exemplu cînd au construit   West Park au tras cabluri din Grozăvești deoarece grupul de transformare din Lacul Morii nr151 nu făcea față.

#697
Stuzzy

Stuzzy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2017
Suntem o familie si am vrea sa inchiriem in 20th residence. Ne-a speriat incendiul. Poate sa ne spuna cineva daca s-a remediat problema cu instalatie electrica? Multumim

#698
cbengi

cbengi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.05.2007
Salutare! Cand am facut vizionare (am fost cu un prieten care era interesat sa cumpere acolo), am vazut ca intre living si bucatarie sunt montate geamuri in deschiderea peretului dintre camere. Cu toate astea, nu am vazut cu ce sistem sunt montate geamurile respective (pareau incastrate cumva in perete, fara sa existe o rama intre geam si perete). Ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii despre felul in care sunt montate aceste geamuri? Mi s-a parut interesanta ideea si as vrea sa o folosesc si in apartamentul meu.

#699
emaamai

emaamai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.01.2011
Buna,

A studiat cineva Novum Invest splaiul independetei bloc 3?
Vad din schite ca sunt mai micute decat cele de la blocul anterior si din pacate mai scumpe. Daca are cineva experiente, discutii cu ei, please share - bune ..rele.

Thx!

#700
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
http://www.propertyb...bd-iuliu-maniu/

#701
koresh12

koresh12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.06.2015
Vinde cineva apartament cu 2 camere in 20 residence ?

#702
Fre33lancer

Fre33lancer

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 01.11.2016
Mare majoritate sunt cumparate cu credit imobiliar/prima casa, deci nu au voie sa le vanda primii 5 ani .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate