Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

iframe care nu se "ascunde" la incarcare pagina

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Undeva in pagina am un iframe (video care poate rula ca atare, sau cu trimitere la you tube).
La incarcarea paginii insa, am un dialog modal. Si toate elementele paginii nu mai sunt active pana cand nu fac sa  dispara acea caseta de dialog. Insa acest iframe nu vrea sa se "ascunda".

Ce pot face (sa treaca si el in spate, ca toate celelalte elemente)? Ce ar trebui sa verific? Ma gandesc ca e ceva din css. Sau poate tagul iframe este "special", cu anumite setari specifice(desi ma indoiesc; pentru ca din css am putut totusi sa-i setez cateva caracteristici de stil). Multumesc.

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Vezi z-index.

#3
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Stiu de z-index, dar gasesc foarte ciudat faptul ca DOAR pe IE (11) face asa; pe toate celelalte se comporta "normal", adica se "ascunde" si pana nu inched acea fereastra modala nu "apare".
Deci, idei? Mai trebuie ceva in plus in css pentru tag-ul iframe, pentru IE?
Merci.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate