Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

TV TUNERE

- - - - -
  • Please log in to reply
538 replies to this topic

#451
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007

View Postwolfynwo, on 19 februarie 2015 - 22:30, said:

Nu e pcie dar isi merita toti banii. Eu am 2 bucati si sunt foarte multumit. Expeditia dureaza 3 saptamani.

Functioneaza pe digitalul de la RCS-RDS jucaria? Cum e e calitatea posturilor HD pe el?

#452
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Da merge pe RDS. Dupa mine calitatea imaginii este super ok.
Ai aici un film facut cu telefonul si apoi cateva inregistrari ale unor posturi.
LE: Sa le dai descarci !

Edited by wolfynwo, 13 March 2015 - 15:46.


#453
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007

View Postwolfynwo, on 13 martie 2015 - 15:44, said:

Da merge pe RDS. Dupa mine calitatea imaginii este super ok.
Ai aici un film facut cu telefonul si apoi cateva inregistrari ale unor posturi.
LE: Sa le dai descarci !

Ms frumos. M-ai convins de am dat si eu comanda de unul de la chinezi, acum am de asteptat dupa el :D

#454
bakadrian84

bakadrian84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2014
de unde as putea lua drivere si ceva program sa mearga tv tunerul asta: WinTV-HVR-5500
http://www.conrad.co...-No-of-tuners-2

#455
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Posibil de aici

#456
bakadrian84

bakadrian84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2014
ms

#457
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Am un tv tunner dvb-c Astrometa achizitionat recent pe care il folosesc cu dvbviewer. Problema e ca nu reusesc sa fac sa mearga nicium telecomanda lui cu Dvbviewer prin senzorul IR integrat in tunner (prin winlirc implicit).
Pe softul lui telecomanda functioneaza, la fel si pe progDvb (acolo functioneaza orice telecomanda chiar m-a mirat) dar pe dvbviewer pauza.
Device-ul e listat ca si HID infrared remote driver, dar daca apas o tasta la telecomanda nu il vede nici intelliremote, nici IR Server Suite...samdp (doar progDVB merge...dar nu sunt multumit de cum randeaza/gestioneaza resursele acel soft).
Intrebarea mea e cum as putea face ca receiverul IR si telecomanda tunnerului sa poate fi folosite cu dvbviewer?

#458
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Bine ai venit in club :).
Eu folosesc DVBViewer(e mult mai sofisticat + schimba mai repede posturile tv) cu telecomanda asta :) . Merita toti banii. Inca 3 saptamani de asteptat si gata.

#459
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007

View Postwolfynwo, on 14 aprilie 2015 - 12:48, said:

Bine ai venit in club Posted Image.
Eu folosesc DVBViewer(e mult mai sofisticat + schimba mai repede posturile tv) cu telecomanda asta Posted Image . Merita toti banii. Inca 3 saptamani de asteptat si gata.

Nu mai dau banii si pe telecomanda deocamdata, ar mai fi cam jumatate din pretul tv tunnerului luat din china:D Momentan folosesc o telecomanda personalizata prin wifi cu aplicatia MaxRemote din PlayStore. Incerc totusi sa imi dau seama cum ProgDvb citeste orice telecomanda iar DVBViewer nu.

#460
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Wow, am instalat si eu progdvb pentru curiozitate siiiiii esteee PRAF! Nu gaseste toate canalele si se misca de zici ca suntem in anii `90.

#461
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007

View Postwolfynwo, on 22 aprilie 2015 - 11:24, said:

Wow, am instalat si eu progdvb pentru curiozitate siiiiii esteee PRAF! Nu gaseste toate canalele si se misca de zici ca suntem in anii `90.

Eu am folosit versiunea ProgDVB6.92.2Std care se misca ok cu Prog setat ca demultiplexor. Pe versiunile recente cu Prog  setat ca demultiplexor sacadeaza iar cu celalalte (Microsoft, Cyber, Elecard) apar desincronizari audio-video-subtitrare.

#462
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
I-ai dat de cap cu telecomanda?

#463
florentin40

florentin40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.05.2008

View Postno-limit, on 13 aprilie 2015 - 01:31, said:

Am un tv tunner dvb-c Astrometa achizitionat recent pe care il folosesc cu dvbviewer. Problema e ca nu reusesc sa fac sa mearga nicium telecomanda lui cu Dvbviewer prin senzorul IR integrat in tunner (prin winlirc implicit).
Pe softul lui telecomanda functioneaza, la fel si pe progDvb (acolo functioneaza orice telecomanda chiar m-a mirat) dar pe dvbviewer pauza.
Device-ul e listat ca si HID infrared remote driver, dar daca apas o tasta la telecomanda nu il vede nici intelliremote, nici IR Server Suite...samdp (doar progDVB merge...dar nu sunt multumit de cum randeaza/gestioneaza resursele acel soft).
Intrebarea mea e cum as putea face ca receiverul IR si telecomanda tunnerului sa poate fi folosite cu dvbviewer?

Spune-mi daca merge telecomanda de la tv tunner dvb-c Astrometa in progdvb?

#464
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Da merge.

#465
florentin40

florentin40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.05.2008

View Postwolfynwo, on 15 mai 2015 - 10:19, said:

Da merge.

Daca merge spune-mi si mie cum ai facut ca la mine nu merge nici un buton de pe telecomanda Astrometa,CH+ sau CH- pentru schimbare programe,nici volum .nici full screen,numai se misca mouseul in sus si in jos.

#466
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Trebuie sa ii aloci keys(set up). Nu il mai am instalat ca nu imi place cum se misca + ca nu am reusit sa deblochez canalele codate.

#467
florentin40

florentin40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.05.2008

View Postwolfynwo, on 17 mai 2015 - 13:45, said:

Trebuie sa ii aloci keys(set up). Nu il mai am instalat ca nu imi place cum se misca + ca nu am reusit sa deblochez canalele codate.

La mine merg toate programele codate si progdvb se misca foarte bine si am reusit sa fac si telecomanda sa functioneze.

#468
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Da versiunea 6.9* merge ok, dar de la 7, mie unul, imi face figuri. Un alt minus este ca degeaba ii dai EPG in limba romana ca tot pe maghiara imi arata la unele posturi. Nu retine optiunea de window mode dupa restart. Singurul lui lucru bun e ca merge telecomnda.
Legat de decodare, eu incercasem initial cu nwemu, dar cu vp merge.
Eu mi-am luat un mouse wireless, am setat osd mouse zone R+L si mi-am tras telecomanda in DVBViewer.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate