Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Elena Udrea, marire si decadere.

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1178 replies to this topic

#37
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,824
  • Înscris: 22.05.2011
Habar n-am daca udrea a furat sau nu, pana la proba contrarie ii acord prezumtia de nevinovatie. Dar dpdv politic eu zic ca s-a hazardat , a supralicitat si s-a autosupraestimat.In detrimentul lui Basescu si al pmp-ului. Pentru Basescu eu o consider a fi calcaiul lui Ahile.
Sau poate este doar pionul de sacrificiu. Poate ca in vara asta doar s-a experimentat si ca urmeaza altceva.Vom vedea.

Edited by Chriss_Summer, 28 December 2014 - 13:39.


#38
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013

 stantudor, on 27 decembrie 2014 - 12:44, said:

Cum naiba sa adulezi un hot ?

Exact aceeasi intrebare mi-o pun si eu atunci cand e vorba de Voiculescu !

#39
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006
Latul se strange. Chiar daca justitia face eforturi ("monumentale" as zice) sa nu o deranjeze cu vreo audiere pe Nuti, totusi cineva cu "ochii albastri" lasa sa se scurga in presa tot felul de chestii nasoale, cel putin politic. La inceput s-au dat pozele cu bica la Paris ca sa vedem cum e cu justitia promovata politic. Apoi a picat bica, personajul lipit de imaginea udrei. Apoi incep sa apara date din dosare, cum ca mita era destinata intregului clan udrea-cocos sau cum se faceau numirile la ANRP si cine nu executa ordinele risca sa i se rupa capul.
Deocamdata Nuti e safe. Tic tac, tic tac. Daca nu va aparea la TV cu mormanul in brate, nu cred ca justitia actuala o va cerceta vreodata. Politic insa e terminata. Pute de la o posta povestea ca ea n-are nici o legatura cu faptul ca, cocosul lua spagi de cate 9-10 milioane euroi pe banda rulanta cat era ea in top. Nimeni nu mai vrea sa se asocieze cu asa specimen. Intelectualii au lasat-o. Pana si base da semne ca s-ar suci si nu mai vrea sa intre in PMP. A lasat-o balta cu covorul rosu intins la partid... Cica e prea mare pentru asta. Abia acum si-au dat seama. Pe piata circula insa un zvon cum ca un pmp fara udrea ar putea fi preluat de macovei,

Edited by G.I.C.U., 28 December 2014 - 13:47.


#40
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,570
  • Înscris: 01.08.2005
Elena udrea era recunoscuta pentru faptul ca inainte sa-si puna semnatura pe un document consulta o armata de avocati pentru a fi sigura de ceea ce face! Sansele ca cineva sa poata proba cu documente niiste magarii ale udrei sint egale cu zero! Exceptie raspopitul care in fiecare slujba la hantena 3 este sigur si are documente care probeaza vinovatia tuturor! Ete, asta are raspopitul! Posted Image

#41
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,824
  • Înscris: 22.05.2011

 G.I.C.U., on 28 decembrie 2014 - 13:43, said:

Pe piata circula insa un zvon cum ca un pmp fara udrea ar putea fi preluat de macovei,
Doamne ajuta !

#42
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

 tomaso, on 28 decembrie 2014 - 13:19, said:


Agree to disagree :P

#43
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,570
  • Înscris: 01.08.2005

 Chriss_Summer, on 28 decembrie 2014 - 13:52, said:

Doamne ajuta !

Macovei are priza la public mai mare decit udrea, daca ar reusi preluarea pmp cred ca incepe sa se contureze noul partid de guvernamint cu basescu ca premier si psd-istii fugiti ca potirnichile peste hotare!

#44
nguyen

nguyen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 05.02.2012

 stormwatch, on 26 decembrie 2014 - 08:44, said:

Nu e ea cea mai mare paraşută din politica românească, dar cu siguranţă a fost cea mai vizibilă.

Pentru mine Udrea este simbolul parvenitismului in Romania, ziua in care se va duce dupa gratii o voi sarbatori. Sigur sunt altii mai rai dar ea parca a tinut sa fie motul de pe cacat. Zic unii ca e desteapta (Ex; tomaso) dar eu vad ca a facut numai afaceri cu statul.

#45
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

 costyn_man, on 28 decembrie 2014 - 13:43, said:

Elena udrea era recunoscuta pentru faptul ca inainte sa-si puna semnatura pe un document consulta o armata de avocati pentru a fi sigura de ceea ce face! Sansele ca cineva sa poata proba cu documente niiste magarii ale udrei sint egale cu zero! Exceptie raspopitul care in fiecare slujba la hantena 3 este sigur si are documente care probeaza vinovatia tuturor! Ete, asta are raspopitul! Posted Image
Daca DNA doreste sa condamne pe cineva nu are nevoie de probe directe sau documente. E suficient sa se dovedeasca ca i-a influentat telepatic pe aia de dadeau mita si e pierduta. Apoi daca se vrea recuperarea sutelor de milioane prejudiciate s-a zis cu posetutele... Posted Image

#46
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,570
  • Înscris: 01.08.2005

 G.I.C.U., on 28 decembrie 2014 - 14:40, said:

Daca DNA doreste sa condamne pe cineva nu are nevoie de probe directe sau documente. E suficient sa se dovedeasca ca i-a influentat telepatic pe aia de dadeau mita si e pierduta. Apoi daca se vrea recuperarea sutelor de milioane prejudiciate s-a zis cu posetutele... Posted Image
Tu incerci sa bagi usor un off-topic, mi-am dat seama! Tu nu ai inteles sau te faci ca nu intelegi in ce context a fost pusa tema telepatiei? gicule, aveam o impresie mai buna despre tine, nu are rost sa discutam aici aceasta tema, pe un alt topic, cu cea mai mare placere!

#47
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

 costyn_man, on 28 decembrie 2014 - 14:07, said:

Macovei are priza la public mai mare decit udrea, daca ar reusi preluarea pmp cred ca incepe sa se contureze noul partid de guvernamint cu basescu ca premier si psd-istii fugiti ca potirnichile peste hotare!

Bre, da' unde ati fost in ultimii ani? ce sa mai caute Macovei cu Basescu? Basescu le-a dat un sut in dos tuturor celor care o dojeneau pe Udrea, inclusiv lui Macovei.

Edited by Alecsandru010, 28 December 2014 - 15:41.


#48
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,570
  • Înscris: 01.08.2005

 Alecsandru010, on 28 decembrie 2014 - 15:40, said:

Bre, da' unde ati fost in ultimii ani? ce sa mai caute Macovei cu Basescu? Basescu le-a dat un sut in dos tuturor celor care o dojeneau pe Udrea, inclusiv lui Macovei.

M-ai inteles gresit, voiam sa scot in evidenta faptul ca macovei are priza mai mare la public decit udrea si o eventuala preluare a sefiei pmp si o alianta cu basescu ar avea un punct pozitiv in ascensiunea partidului! Este un scenariu, atit!

Edited by costyn_man, 28 December 2014 - 16:11.


#49
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Tomaso draga tu trebuei sa pricepi ca aceasta cucoana daca aparea la emisiunile gen schimb de mame, nora pt.mama si alte asemenea imbecilitati mediatice nimeni n-ar fi fost scandalizat, dar se schimba treaba cand toapele sau curvele ajung in politica ei bine atunci trebuie sa luam atitudine
Intelegem ca politica este o curva dar Udrea a dus asta pana la extrem...

#50
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Valmont43, on 28 decembrie 2014 - 16:22, said:

Tomaso draga tu trebuei sa pricepi ca aceasta cucoana daca aparea la emisiunile gen schimb de mame, nora pt.mama si alte asemenea imbecilitati mediatice nimeni n-ar fi fost scandalizat, dar se schimba treaba cand toapele sau curvele ajung in politica ei bine atunci trebuie sa luam atitudine
Intelegem ca politica este o curva dar Udrea a dus asta pana la extrem...

Eu mi-am făcut o impresie despre ea în timpul cât a fost la minister și doar după ce am văzut cât de bine s-a descurcat în postul de ministru.
Adică a fost CEL MAI BUN MINISTRU al dezvoltării pe care l-a avut România.  Punct.
În plină criză, folosindu-se bani europeni, investițiile publice au urcat la un nivel incredibil.  Iar asta în plină criză.

Pe mine asta m-a interesat în primul rând.
În rest, culoarea chiloților ei, viața privată, cu cine se iubește și de câte ori pe lună, sincer, chiar nu mi-a fost pe interes.

Susținerea mea inițială a fost o solidarizare cu un om acuzat pe nedrept.  S-a fabricat o așa zisă relație sentimentală cu președintele.  Știu cine a venit cu ideea și de ce.  Este un american angajat de psd.   După aceea răspândacii au preluat tema, iar tu, de exemplu, crezi în această poveste și te simți îndreptățit să faci pe moralistul.  Faptul că îți permiți să îmi spui mie cum că Elena Udrea e curvă îmi arată că ești doar încă unul dintre cei fraieriți de propagandă.

Edited by tomaso, 28 December 2014 - 16:45.


#51
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 tomaso, on 28 decembrie 2014 - 16:43, said:

Pe mine asta m-a interesat în primul rând.

In Romania exista n oameni de afaceri de succes ce au probleme cu justitia, unii chiar foarte priceputi si la afaceri pe bune. Sper ca nu te grabesti sa le oferi amnistie :)

#52
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
adica marinelul a protejat-o doar asa ca este ea blonda? de ce n-a protejat politic si alte femei?
pe mine nu ma priveste viata privata a pitipoanecelor dar cand viata privata se amesteca cu politica deja avem o problema

#53
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

 Valmont43, on 28 decembrie 2014 - 16:22, said:

Tomaso draga tu trebuei sa pricepi ca aceasta cucoana daca aparea la emisiunile gen schimb de mame, nora pt.mama si alte asemenea imbecilitati mediatice nimeni n-ar fi fost scandalizat, dar se schimba treaba cand toapele sau curvele ajung in politica ei bine atunci trebuie sa luam atitudine
Intelegem ca politica este o curva dar Udrea a dus asta pana la extrem...
Sa nu uitam corolarul lui Bakonsky:orice curva ne da lectii de moralitate...
Si ce eforturi monumentale facea baiatul asta prin 2011. Si cati ca el...

#54
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 22.08.2014
Eu nu pricep de ce Elena Udrea este inca in libertate, in conditiile in care apare in referatele procurorilor?
I-au dat un ragaz de sarbatori?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate