Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Web & Mobile TV de la Telekom Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
https://www.telekom.ro/web-mobile-tv/

folositi acest serviciu de la Telekom Romania ?
sunteti multumiti de calitatea lui ?
cit costa daca doresc sa ma abonez la el, momentan am doar Voce Zero de la ei ?

poate fi o solutie pentru Champions League si Europa League ?

Edited by amadeus79, 23 December 2014 - 17:43.


#2
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Si eu am mai intrebat pe aici dar nu am primit raspuns, daca exista aplicatia care functioneaza pe tableta / smartphone Telekom TV si pentru smart TV. Am testat doar canalele Dolce Sport pentru ca sunt gratis, nu am nevoie de celelalte. Calitatea mi se pare foarte proasta, chiar si Dolce 1 HD sa fie de la monitorul meu care nu e HD? Nu am incercat inca prin HDMI sa imi apara pe televizorul meu full HD programele si sa vad daca se vad mai bine sau nu.

Edited by cristinel07, 23 December 2014 - 18:08.


#3
Red_night

Red_night

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.12.2014
Am de la ei un pachet detv,  internet, telefonie fixa si mobila . Si am primit web-mobile tv gratuit ca optiune inclusa ( nu merg toate canalele, pentru unele trebuie sa platesti separat. . .) . Pe smartphone (5" IPS FullHd), se vad foarte bine, in schimb pe o tableta ieftineala achizitionata acum cadou pt cineva se vad aiurea.  Deci depinde foarte mult de display-ul device-lui.

#4
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Aplicatia Telekom TV pentru smart tv exista? Sa nu stau sa bag mereu cablul HDMI din PC in TV ca sa pot folosi Web Mobile.

#5
Red_night

Red_night

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.12.2014
Acum am vazut ca ar rula si pe laptop/pc. Stie cineva de unde se descarca aplicatia ca eu nu am gasit-o?

#6
Sunny220

Sunny220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 30.08.2014
Este pe site oferta...

[ https://i.imgur.com/dzggovKl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Sunny220, 23 December 2014 - 18:25.


#7
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu sunt abonat Telekom si am canalele Dolce gratis. Asta pentru cei care au facut abonament sau prelungit de cand este Telekom.

+ Canale TV Mini gratis.

Edited by cristinel07, 23 December 2014 - 18:33.


#8
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009

 amadeus79, on 23 decembrie 2014 - 17:27, said:

https://www.telekom.ro/web-mobile-tv/

folositi acest serviciu de la Telekom Romania ?
sunteti multumiti de calitatea lui ?
cit costa daca doresc sa ma abonez la el, momentan am doar Voce Zero de la ei ?

poate fi o solutie pentru Champions League si Europa League ?

eu sunt in situatia asta...am voce zero si am facut abonament la Telekom TV...este ok, se vede bine dupa vreo 10-15 sec ...dau in jur de 9.50 ron parca...

#9
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Poate este cineva in aceeasi stuatie ca a mea, in care nu platesc nimic pentru posturile Dolce.

#10
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
Vedeti ca aveti topic dedicat: http://forum.softped...e/page__st__486

#11
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

 cristinel07, on 23 decembrie 2014 - 18:07, said:

Si eu am mai intrebat pe aici dar nu am primit raspuns, daca exista aplicatia care functioneaza pe tableta / smartphone Telekom TV si pentru smart TV. Am testat doar canalele Dolce Sport pentru ca sunt gratis, nu am nevoie de celelalte. Calitatea mi se pare foarte proasta, chiar si Dolce 1 HD sa fie de la monitorul meu care nu e HD? Nu am incercat inca prin HDMI sa imi apara pe televizorul meu full HD programele si sa vad daca se vad mai bine sau nu.


folosesc alicatia telekom eu avand internet de la rcs. ma uit in special la dolce sport hd care se vede full hd foarte bine dupa aprox 20 sec de la deschiderea streamului. oricine are un abnament telekom indiferent la ce mobil..fix.sau internet poate folosi portalul. eu personal sunt foarte multumit nu pica si merge super bine .
mentionez ca programele le vizionez pe un tv de 46inch si se vad tipla. totul e sa astepti 20 sec pana se stabilizeaza conexiunea.(rcs). era bine daca eram mai multe canale pe acel portal... asa trebuia sa faca si upc-l sa dea acces tuturor celor care au cel putin un serviciu nu sa e obige sa ai si internet!

#12
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Offtopic, neofftopic, sper sa nu ramana exclusivitate la Telekom.

Edited by grinci, 24 December 2014 - 10:31.


#13
WWWRo

WWWRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.01.2014
Pun si eu o intrebare (sper ca nu aiurea sau in locul gresit): Are cineva "Eurosport 360" pe Telekomtv? Si, daca da, poate sa-mi dea ceva amanunte legata de transmisiuni? Ca de la reprezentantii societatii n-am izbutit sa aflu nimic. Se pare ca angajatii de-acolo nu se uita la el.

#14
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
@WWWRo: Eu n-am reusit pana acum sa ma uit la ceva pe Eurosport360. Am incercat de cateva ori, insa imi arata doar promo, la fel ca ala care-i dimineata pe Eurosport HD.

@djmaxx: Sigur e full hd, ca eu mai mult de 640x360 nu am reusit sa-l fac sa redea? Ma refer la streamul TelekomTV, ca cel de pe dolcetv.ro e 720p.

Edited by iZet, 24 December 2014 - 19:01.


#15
WWWRo

WWWRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.01.2014
.

 iZet, on 24 decembrie 2014 - 18:50, said:

@WWWRo: Eu n-am reusit pana acum sa ma uit la ceva pe Eurosport360. Am incercat de cateva ori, insa imi arata doar promo, la fel ca ala care-i dimineata pe Eurosport HD.

@djmaxx: Sigur e full hd, ca eu mai mult de 640x360 nu am reusit sa-l fac sa redea? Ma refer la streamul TelekomTV, ca cel de pe dolcetv.ro e 720p.
@iZet: Aha. Multumesc. Ce voiam de fapt sa stiu este daca e un fel de Eurosport Player. Si se pare ca e! Si la Player, atunci cand nu sunt competitii care sa se presteze la transmisiuni "multifeed" cum spun ei, dau promo. Doar cand, de pilda, e o competitie de snooker cu mai multe mese (in afara celor maximum doua transmise pe Eurosport 1 si 2) sau tenis, cu meciuri pe mai multe terenuri, au ce sa difuzeze. De asemenea, atunci cand se desfasoara la aceeasi ora mai multe competitii pentru care au ei drepturi: se poate intampla ca pe Eurosport 1 sa fie biatlon, pe Eurosport 2 Bundesliga, si singura sansa ca sa vezi tu snooker sau schi alpin sau vreo cursa de masini e Player-ul. Respectiv, daca asa o fi, Eurosport 360.

Edited by WWWRo, 25 December 2014 - 08:48.


#16
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
El asa se doreste si, cica, la un moment dat au fost competitii pe streamurile Eurosport 360. Eu am avut norocul sa dau doar peste promo-uri.

#17
Dns78

Dns78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 10.10.2005
Am o tabletă E-BODA  X80 DUAL CORE pe care vreau să instalez Telekom TV Mobile, dar din Google Play mi se spune că nu este compatibilă cu acest dispozitiv.
Precizez că aplicația funcționează bine pe un telefon ALLVIEW P5 QUAD.
Ceva soluții?

#18
malditu

malditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.10.2007
Si eu am o tableta Allview vivaQ8 si primesc acelasi mesaj ca nu e dispozitivul compatibil.Se pare ca aplicatia nu e optimizata pt.orice tableta...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate