Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Dolce Sport va transmite următoarele 3 sezoane de Liga Campionilor și Liga Europa, iar drepturile pentru meciul „F.T.A." au fost cumpărate de ProTV.

- - - - -
  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#37
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Conform Prosport, ar fi luat Protv si Dolce, fara Digi.

#38
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009
In anunt scrie destul de clar: Telekom Romania Communications a câştigat drepturile exclusive pentru TV, online si aplicaţii mobile ale UEFA Champions League şi ale UEFA Europa League, pentru perioada 2015-2018.
Deci RDS nu mai are ce sa confirme.

Edited by Kalman2007, 23 December 2014 - 15:58.


#39
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Crezi ca daca aveau si ei ceva nu se laudau? E clara treaba UCL si EL vor fi la Dolce.

#40
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Pentru ca in prezent doar ei detin drepturile (lasam PRO TV) daca in comunicat specifica si faptul ca nu vor negocia cu alt post de sport (adica Digisport) pentru transmiterea CL si EL atunci e clar.

#41
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Digi transmite meciurile la Digisport Fm😃

#42
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Din moment ce au exclusivitate nu vad dece ar face share cu altii tocmai asta e si ideea sa se vada meciurile doar pe platforma ta.

#43
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Si ar castiga si noi clienti.

#44
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Si se mai mirau unii de ce am trecut la Dolce .... Inca un motiv, poate cel mai important :
http://www.evz.ro/lo...r-operator.html

#45
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
"Prin intermediul platformei Telekom TV Web & Mobile, clienţii noştri se pot bucura de o experienţă nouă şi unică urmărind meciurile celor două competiţii internaţionale – de oriunde, pe orice tip de ecran şi exclusiv pe Dolce Sport”, a spus Vlad Enăchescu, directorul general Dolce Sport."

Sa respecte si sa nu puna si pret pentru cei care sunt abonati la Telekom unde este gratis Dolce pentru cei care sunt noi abonati de cand au preluat ei fostul Cosmote.

#46
BogdyLFC

BogdyLFC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.12.2006
Tot respectul pt Dolce. Mai cu abuzuri de cea mai inalta speta penala, mai cu una cu alta, au reusit sa ajunga la un nivel mult mai inalt decat Digi.

In materie de fotbal, cred ca primul raspuns pe care *cei de la Digi ar trebui sa-l dea (chiar daca in opinia mea nu va fi suficient), ar fi sa pastreze drepturile pt La Liga/Primera Division, unde oricum cel mai indragit meci e Real Madrid - Barcelona.
Al doilea ar fi sa achizitioneze Premier League din 2016 (tot sanse mici daca vor continua in ritmul asta).

Edited by BogdyLFC, 23 December 2014 - 16:25.


#47
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcrislacor, on 23 decembrie 2014 - 14:31, said:

Neah, poate scumpă...Posted Image

P.S. Cătălineee... hai și bagă o dezmințire!Posted Image
Cătăline, îmi pare rău, dar vom deveni trigami.  Posted ImagePosted ImagePosted Image

Posted Image

#48
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009

View PostBogdyLFC, on 23 decembrie 2014 - 16:11, said:

Tot respectul pt Dolce. Mai cu abuzuri de cea mai inalta speta penala, mai cu una cu alta, au reusit sa ajunga la un nivel mult mai inalt decat Digi.

In materie de fotbal, cred ca primul raspuns pe care ar trebui sa-l dea (chiar daca in opinia mea nu va fi suficient), ar fi sa pastreze drepturile pt La Liga/Primera Division, unde oricum cel mai indragit meci e Real Madrid - Barcelona.
Al doilea ar fi sa achizitioneze Premier League din 2016 (tot sanse mici daca vor continua in ritmul asta).

Pot cumpara si inca 5 campionate, fara 2 competitii europene..

#49
razvannita2005

razvannita2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 31.07.2008
Deci, Ilie Dumitrescu va face "pressing de intampinare" la Dolce Sport?

#50
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View Postmegafanro, on 23 decembrie 2014 - 14:06, said:

Dolce Sport va transmite integral următoarele trei sezoane de Liga Campionilor și Liga Europa.



Dolce Sport este singura televiziune din România care va transmite următoarele trei sezoane ale U.E.F.A. Champions League și U.E.F.A. Europa League, la toate cele patru canale ale sale (Dolce Sport 1/HD, Dolce Sport 2/HD, Dolce Sport 3 și Dolce Sport 4).
Telekom Romania Communications a câștigat drepturile exclusive pentru TV, online si aplicații mobile ale U.E.F.A. Champions League și ale U.E.F.A. Europa League, pentru perioada 2015-2018. Astfel, dintre canalele de televiziune cu plată din România, cele Dolce Sport vor fi singurele care vor difuza cele mai importante competiții fotbalistice intercluburi din Europa.
Cele mai mari staruri ale fotbalului mondial vor putea fi văzute, în următoarele 3 sezoane, în meciurile transmise la toate canalele Dolce Sport (4 canale SD și două canale HD), dar și prin platforma Telekom TV Web & Mobile (mai multe detalii despre modalitatea de înregistrare și pachete sunt disponibile aici). Drepturile includ difuzarea tuturor meciurilor, inclusiv U.E.F.A. Super Cup (Supercupa Europei), în direct sau în reluare, precum și rezumatele de la miezul nopții din fiecare competiție și magazinele săptămânale.
"Ne bucurăm să aducem încă o veste bună pentru microbiști în preajma sărbătorilor de iarnă. Ne-am propus de la început să construim un canal de sport de calitate, de aceea U.E.F.A. Champions League și UEFA Europa League au fost în oferta noastră încă de la apariția Dolce Sport, în anul 2010. Prin intermediul platformei Telekom TV Web & Mobile, clienții noștri se pot bucura de o experiență nouă și unică urmărind meciurile celor două competiții internaționale – de oriunde, pe orice tip de ecran și exclusiv la Dolce Sport", a declarat Vlad Enăchescu, directorul general al Dolce Sport.
Sursa: http://www.dolce-spo...a-europa-43797/
Ahahahahaaaaaaaaa

View PostCipry7, on 23 decembrie 2014 - 15:32, said:

Nu-mi vine să cred cât de mult s-a transformat Dolce Sport. Când am fost abonat la ei n-am văzut decât campionatul Greciei și alte competiții de mâna a doua. Acum am suportat un sezon fără Formula 1, iar dacă Digi nu anunță până în februarie, când îmi expiră contractul, că transmit și ei Champions League și Europa League, deja e prea mult și îi las. O să-mi pară rău pentru MotoGP și Wimbledon, dar asta e... Dolce le-a luat fața cu asta.
Eu am plecat din septembrie de la Digi la Telekom. Toți îmi ziceau că sunt fraier, că sunt din Belgravistan, că doar proștii pleacă de la ieftin la scump. Iată că se confirmă feelingul meu, nemții au o forță financiară și mai ales de lobby și influența încât dacă își pun capul cu Zoli îl lasă șomer în juna de an.

#51
BogdyLFC

BogdyLFC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.12.2006

View Postcristinel07, on 23 decembrie 2014 - 16:13, said:


Pot cumpara si inca 5 campionate, fara 2 competitii europene..

Adevarat, dar macar le vor da putin de gandit impatimitilor care totusi NU dispun de fondurile necesare pt a se abona la 15 furnizori de cablu pt a viziona toate competitiile fotbalistice

#52
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Dar de extins Digi mobil, cumparat PRO FM si celelalte pot, nu? Sa fie sanatosi daca prefera sa piarda Premier League, Champions League sau Europa League. Sa zicem ca de Liga 1 am uitat :)).

#53
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Mai pune F1, mai pune Discovery, mai pune NBA care e tot la nemți (am prins niște meciuri zilele astea, și mai nou în HD). Si compenseaza-le cu Digi24Galati și cu Asesoft vs CSM Sibiu.

#54
lucikorleone

lucikorleone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 22.12.2006
Mda, se cam raresc competitiile la RDS RCS, prea multe pierderi: F1,Premier League, Liga 1, si acum astea 2,/.... se cam impute treaba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate