Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Dolce Sport va transmite următoarele 3 sezoane de Liga Campionilor și Liga Europa, iar drepturile pentru meciul „F.T.A." au fost cumpărate de ProTV.

- - - - -
  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#19
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Asa e nu o sa plece lumea in masa de la Digi dar incet incet se cam aduna vezi Liga1, UCL, EL, F1 si Dolce devine un canal puternic cu continut de calitate ceea ce pe termen mediu si lung e de bine pentru ei. Exact asa s-a dezvoltat si Digisport in timp.

#20
aadd

aadd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 12.12.2007
Pai acolo zice ca dolce este singurul dintre canalele cu plata, digi sport va fi singurul dintre canalele fara plata care va transmite.

#21
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Postcipaul66, on 23 decembrie 2014 - 14:33, said:

Să vedem cum se va reflecta acest lucru în prețul abonamentelor , să nu vorbim și de necesitatea trecerii în HD a canalelor de sport . O să fie foarte scumpă investiția !

Au deja doua canale de sport in HD, ceea ce are si Digi, dar Dolce are unul in plus SD, asa ca nu vad ce investitie ar mai fi in plus. Daca RCS pierde cele doua competitii atunci chiar ca s-au dus pe apa sambetei. O sa vedem Sepak Takraw pe cele 3 canale Digisport. Nu mai raman decat cu La Liga, pana cand or avea-o si p-asta, ca parca vad ca o vor pierde. Iata politica "extraordinara" a rcs-ului, investitia in canale proprii, dar nu prea se mai vad investitiile astea. Eu m-am abonat la ei prin 2008-2009 pentru Liga 1, au pierdut-o. Apoi, am zis nu-i nimic, au Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga, Formula 1, in exclusivitate. Rand pe rand s-au cam dus toate, au mai ramas cu La Liga in exclusivitate, restul le-au shareuit. Apoi au luat Liga Campionilor, Europa League, am zis tot e bine. Iata ca acum le-au pierdut si p-astea. Tragic. Daca n-o sa mai dea din toamna Liga si Europa League, le zic la revedere si n-o sa mai fiu bigam, o sa raman cu Nextgen-ul. Astia au si Maxpack HD, destule oricum. Dar astept o reactie si din partea Digi.

#22
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
Rcs are mare noroc ca sta foarte bine la net + telefonie ca in rest...la ce esecuri isi iau cu digisport...

ucl/europa league sunt la fel de importante ca liga1. ganditi-va in primul rand la meciurile echipelor romanesti din cupele europene care fac audienta fantastica. iar apoi la fazele finale din ucl/europa league care si ele fac audienta fantastica.
pe faza grupelor nu se face mare audienta dar pe meciurile de  mai sus se fac audiente record.

o lovitura nu foarte departe de pierderea ligii1. liga1 care apropo chiar daca va reveni la rcs interesul este mult diminuat fata de anii trecuti.

Edited by bossake, 23 December 2014 - 14:52.


#23
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Oricum, vad ca deja au inceput aplaudacii sa zica ca ce se uita cineva la astea? Hai ma da-o dreacu, daca nici la Champions League nu se uita lumea atunci la ce dracu se mai uita, la Digi 24? Deja, vad ca toate posturile si competitiile sunt de kkt, atata timp cat nu mai sunt la Rcs. O sa ajunga sa se spuna ca s-a prostit si Liga Campionilor, ca e o afacere in 3, bla bla bla-uri d-astea. Hai sa fim seriosi. Unde dracu se duc banii nostri, pe retea de posturi radio? Jenant. Investitii in canale documentare cu emisiuni de tot rahatul etc. etc.

#24
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 14.08.2012

View Postaadd, on 23 decembrie 2014 - 14:40, said:

Pai acolo zice ca dolce este singurul dintre canalele cu plata, digi sport va fi singurul dintre canalele fara plata care va transmite.
Fara plata sunt programele „free to air” de ex.TVR.

#25
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Pentru mine este o veste proasta

#26
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Pentru ca ...?

#27
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 01.02.2007
Nasol moment! De la toamna... cautam solutii.

#28
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
ideea e cineva va transmite optiunea FTA... pentru ca in momentul asta, cei de la Telekom nu pot transmite si optiunea care a fost la TVR/ Protv pana acum...

#29
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Drepturile pentru meciul „free to air", destinat posturilor fără plată, au fost cumpărate de Pro TV.

#30
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
pe gsp, articolul incepe astfel "Dintre canalele de televiziune cu plată din România, cele DolceSport vor fi singurele care vor difuza cele mai importante competiţii fotbalistice intercluburi din Europa!" ;)
@ cristinel: de unde sti ca protv au luat drepturile FTA?

#31
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010
Nu-mi vine să cred cât de mult s-a transformat Dolce Sport. Când am fost abonat la ei n-am văzut decât campionatul Greciei şi alte competiţii de mâna a doua. Acum am suportat un sezon fără Formula 1, iar dacă Digi nu anunţă până în februarie, când îmi expiră contractul, că transmit şi ei Champions League şi Europa League, deja e prea mult şi îi las. O să-mi pară rău pentru MotoGP şi Wimbledon, dar asta e... Dolce le-a luat faţa cu asta.

#32
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
http://www.prosport....ce-tvr-13736666 si nu doar aici.

#33
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Pana acum cele doua canale si-au impartit meciurile intre ele.Nu este exclus ca si in cazul acesta cei de la Dolce sa dea cateva meciuri si celor de la Digi.

#34
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
eu personal nu cred ca se va intampla asta... cei de la dolce au iesit la atac... e momentul sa intre agresiv in concurenta.. ;)

#35
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Din vara trec la Telekom.

#36
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Trebuie sa raspunda si cei de la RDS, sau sa infirme ori sa confirme daca transmit si ei.

Edited by cristinel07, 23 December 2014 - 15:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate