Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Samsung Galaxy A5 Duos

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Nu are nimeni idee de ce au venit doar pe culorile astea ? Se va lansa si pe negru ?

#20
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Nu s-a incumetat nimeni sa cumpere telefonu asta?

Ati asteptat s6-le?  :P

#21
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
E frumos telefonul , l-am testat in Altex si costa infect de mult ,si au si Alpha , costa cu reducerea de 5oo ron , 1700 ron ... ceea ce e foarte foarte mult zic eu ! Arata frumos dar nu prea - vei iesi mult mai castigat cu un LG G3(daca vrei mare) sau Z3 compact (daca vrei mic)

#22
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
E scump pentru ce ofera din cauza ca e lansat recent, o sa-i mai scada pretul.
Mi-as fi luat Alpha fara ezitare daca avea o baterie mai potenta.
Mai astept o perioada sa mai apara reviewuri si apoi iau o decizie.

Ps: Dar ti-a plăcut cum arata si cum se misca?

Edited by badsica, 06 March 2015 - 19:04.


#23
mdragos84

mdragos84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.11.2014
Am telefonul de vreo saptamana. L-am prins la 1560 de lei de le evomag. Telefonul arata si se misca superb, sunt foarte multumit de el. Il folosesc in varianta dual-sim (deci fara card microsd). Nu sunt un impatimit al jocurilor pe telefon si nici nu imi instalez o tona de aplicatii inutile. Pentru ceva muzica si fotografii memoria interna (11.2 Gb disponibili) este mai mult decat suficienta. Ecranul este bestial chiar daca are doar o rezolutie HD.
Bateria ma tine cam doua zile butonat destul de mult (apeluri, internet). Incarcatorul isi face treaba f repede, cam intr-o ora il am incarcat la 100% (plecand de pe la 20%).
Calitatea convorbirilor este foarte buna, un minus ar fi pentru difuzorul destul de slab (uneori prin aglomeratii sau pe strada nu aud apelurile, dar nici volumul nu il am setat la maxim).
Navigarea pe internet este foarte ok  atat pe wirelles cat si pe date (am o cartela de digi).
La pretul de 1900-2000 de lei sigur nu ar fi o afacere prea buna, ca la bani astia iti iei S5 sau alte avioane cu specificatii mai bune, dar daca il prinzi pe 1500-1600 (sau poate chiar mai jos pe viitor) eu cred ca isi face banii!
Acum depinde si de gustul omului. La mine a contat foarte mult si design-ul, nu numai specificatiile.
Experienta de utilizare este una fluida, fara lag, fara blogari. Per total sunt foarte incantat de noua achizitie!

#24
soarevlad10

soarevlad10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 25.01.2011
Va merge Asphalt 8?

#25
big-sharky

big-sharky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 11.02.2010
Suporta ambele sim-uri 3G?
Multumesc.

#26
petree

petree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 09.11.2005
Salut, suporta ambele sim-uri 3G?

Edited by petree, 11 October 2015 - 13:11.


#27
Romy55

Romy55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2015
Am un Samsung A5 dual sim achizitionat de vreo 2 saptamani si vreau sa va spun ca sunt foarte multumit de el . Semnalul in orange este excelent , bateria tine o zi fara probleme dar daca il solicit mai intens pe facebook, pe messengerul de fb , video,  etc ..este normal ca ma tine mai putin  dar cu o baterie externa cu incarcare rapida ..se rezolva problema . Este un telefon bun si chiar sunt multumit de el . Pe internet functioneaza rapid , fie pe wireless fie pe date mobile . Este un telefon elegant , finut si surpinzator nu se incalzeste deloc. Functioneaza pe 64 biti . Camera foto si video sunt excelente. Am o husa S-view care il face si mai practic si elegant . Deocamdata folosesc o cartela sim de orange dar intentionez sa folosesc un sim de la rds -abonament de voce si un sim din stikul de digi mobil . As vrea sa stiu daca merg doua cartele sim de la rds !?

#28
comentatorul

comentatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 08.02.2007
Salut.
A luat cineva vreodata de la "resigilate" de la Emag ???
As avea o mica intrebare.
merita 1000 de lei pentru un Galaxy A5 dual sim, spun ei , "Produs cu mici urme de folosire si zgarieturi fine, cu ambalajul original deschis. Produsul beneficiaza de garantie 24 luni. Nu beneficiaza de eventualele promotii care insotesc produsele noi."

#29
kelloboss

kelloboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 25.04.2007
am o problema cu acest A5 duos. am o cartela de orange si una de digi. nu pot face sa am semnal pe ambele cartele si sa mearga si netul (net am pe orange)
imi da un mesaj de la telefon ca nu suporta sa mearga ambele cartele 3g. stie careva ce as putea face/seta/instala sa remediez problema?

#30
SilviuMik

SilviuMik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 11.08.2007
Treci simul rds în 2g roaming național, apoi o să meargă cel de Orange în 3g. 2 simuri nu merg simultan în 3g. Unul neapărat trebuie să fie setat pe 2g.

#31
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Am cumpărat A5 Duos dar văd ca are Android 4.4.4 pe el. Am încercat să fac update la 5 dar zice ca este cea mai recentă versiune. Are soft de Emiratele arabe A500FXXU1AOC1.

#32
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Asa a ramas el.
Pentru duos numai custom roms te poate trece la alta versiune de android.

#33
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
De pe sammobile am descărcat versiunea 5.0.2 tot de Emirate am instalat cu odin și funcționează impecabil.

#34
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Interesant, multumesc, o sa incerc si eu.

#35
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Conectat la rețeaua wi fi pe 5G ce viteaza are link ul? Observ la mine maxim 150 mbps dar am și un S4 care pride 433 Mbps. Mă gândesc ca atât poate telefonul sau sa fie vreo problema?

#36
gtr2rr3

gtr2rr3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 18.09.2016
Recomand!
Cand a apărut pe piața prețul era undeva la 1.800 lei (după părerea mea: exagerat de scump!) acum ca au mai apărut doua generații de a5 prețul a scăzut foarte mult, iar dacă îl cumperi de nou se devalorizraza foarte repede.
Experenta cu acest telefon a fost una plăcută (de la camera pana la plăcerea de al al tine în mana, foarte ușor și subțire)
Singurul minus la acest telefon ar fi bateria, tine puțin! În rest toate bune și frumoase!


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate