Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Orasel cu chirie mica si internet bun

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#19
zsp

zsp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2014

View PostAdiFCD, on 22 decembrie 2014 - 22:39, said:

Eu ti-as recomanda Alba-Iulia . Un oras foarte linistit. http://olx.ro/imobil...iat/alba-iulia/  Sau Breaza, PH . Multa liniste, orasul cu cel mai curat aer din Romania.
Multam!

View Postxeleron, on 22 decembrie 2014 - 22:51, said:

..
Cred ca esti singurul care a inteles ce vreau.

Ma intereseaza orase mici, moarte d.p.d.v financiar, pentru ca aici o sa gasesc chirii mici. (cel putin teoretic) Infractionalitate e o chestie importanta, la care nu m-am gandit in prima faza.

Edited by zsp, 22 December 2014 - 22:58.


#20
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postzsp, on 22 decembrie 2014 - 22:24, said:

-Banci
-2 provideri internet
-oameni simpatici
-oarecare comfort/discretie

Caini vagabonzi sint ?

#21
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Atunci Aiudul e perfect.Tine cont ca Alba Iulia nu e nici pe departe moarta,ba e chiar activa ca o drujba,daca vrei chirie undeva in centru o sa te tortureze lucrarile de renovare+maldarul de evenimente culturale din Alba iulia,plus ca este prezenta si o facultate care ridica pretul chiriilor.

#22
zsp

zsp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2014
Ii multumeam pentru informatia despre Breaza. Aiud, se incadreaza intr-adevar.


Am inteles de la cineva ca si Rosiori de Vede se incadreaza la orasel mort financiar. La 1 ora si jumate de Bucuresti cu trenul.


Alte recomandari?

#23
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Ha ha Posted Image) Ce gluma buna cu Aiudul . Orasul mort din toate punctele de vedere, cu oameni rai, plin de caini vagabonzi, fara infrastructura ( de exemplu drumul care duce spre Magina si Livezile se repara de vreo 5 ani si nici acum nu e gata Posted Image ) Poa` sa fie chiria si 10 euro, eu acolo nu m-as muta. E ca si cum te-ai intoarce cu 25 de ani in urma. Aiudul e orasul cu cele mai multe baruri pe cap de locuitor din judetul Alba Posted Image Deci ... Se consuma alcool mai ceva ca in Vaslui.  


@ initiator : muta-te in Filipine. Vorbesc serios, stiu freelanceri din Cluj care lucreaza de acolo Posted Image Cauta pe net sa vezi acolo preturi la locuinte si alte cele.

Tu chiar nu ai nevoie de viata de noapte , de evenimente culturale, de un restaurant ok ? De infrastructura? De transport in comun ?   Vrei sa iti petreci viata in fata PC-ului ?

View Postxeleron, on 22 decembrie 2014 - 23:04, said:

Tine cont ca Alba Iulia nu e nici pe departe moarta,ba e chiar activa ca o drujba,

Sunt curios cum te-ai descurcat in Cluj, cand ai fost aici la facultate, daca zici ca Alba-Iulia nu e oras linistit Posted Image Si da , nu vorbesc din auzite, am locuit si eu acolo o buna perioada de timp.

Edited by AdiFCD, 22 December 2014 - 23:25.


#24
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
daca voi credeti ca se muta unu undeva ca il sfatuieste softpedia   mai dati-i idei . adevarul e ala care il sugerai io ,suta -n suta . sau post counting !

#25
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014

View PostIon_de_la_Raion, on 22 decembrie 2014 - 21:54, said:


Nu trebuie sa stii ungureste ?

conteaza? bataia nu cunoaste limite lingvistice

#26
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
topicul asta a mai fost odata acum ceva timp ,si nu s-a mutat nimeni nicaieri  ,acu nu stiu daca era tot maestrul sau era altu ,da poate ne spune dlui .

#27
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View PostAdiFCD, on 22 decembrie 2014 - 23:24, said:

Ha ha Posted Image) Ce gluma buna cu Aiudul . Orasul mort din toate punctele de vedere, cu oameni rai, plin de caini vagabonzi, fara infrastructura ( de exemplu drumul care duce spre Magina si Livezile se repara de vreo 5 ani si nici acum nu e gata Posted Image ) Poa` sa fie chiria si 10 euro, eu acolo nu m-as muta. E ca si cum te-ai intoarce cu 25 de ani in urma. Aiudul e orasul cu cele mai multe baruri pe cap de locuitor din judetul Alba Posted Image Deci ... Se consuma alcool mai ceva ca in Vaslui.  


@ initiator : muta-te in Filipine. Vorbesc serios, stiu freelanceri din Cluj care lucreaza de acolo Posted Image Cauta pe net sa vezi acolo preturi la locuinte si alte cele.

Tu chiar nu ai nevoie de viata de noapte , de evenimente culturale, de un restaurant ok ? De infrastructura? De transport in comun ?   Vrei sa iti petreci viata in fata PC-ului ?



Sunt curios cum te-ai descurcat in Cluj, cand ai fost aici la facultate, daca zici ca Alba-Iulia nu e oras linistit Posted Image Si da , nu vorbesc din auzite, am locuit si eu acolo o buna perioada de timp.
Eu n-am zis ca mie nu-mi place bolunzeala.

#28
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Incearca la Sascut sau Corabia.

#29
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006
Sannicloau Mare TM

#30
zsp

zsp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2014

View PostAdiFCD, on 22 decembrie 2014 - 23:24, said:

@ initiator : muta-te in Filipine. Vorbesc serios, stiu freelanceri din Cluj care lucreaza de acolo Posted Image Cauta pe net sa vezi acolo preturi la locuinte si alte cele.
Prima data mergi la garla, nu sari direct in Dunare.

Quote

Tu chiar nu ai nevoie de viata de noapte , de evenimente culturale, de un restaurant ok ? De infrastructura? De transport in comun ?   Vrei sa iti petreci viata in fata PC-ului ?
Pe rand:
-viata de noapte - nu. prefer viata de zi.
-evenimente culturale - Unele. Vezi raspunsul de mai jos.
-restaurant ok ? De infrastructura? - De aia intreb aici.
-De transport in comun ? - Bicicleta + Picioare
-Vrei sa iti petreci viata in fata PC-ului ? - Deja o fac. Si o faci si tu.

#31
zsp

zsp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2014

View PostQuantum, on 23 decembrie 2014 - 05:03, said:

Incearca la Sascut sau Corabia.
Am cunoscut pe cineva de acolo, As merge cu idei preconcepute.

De Sascut nu stiu nimic. Nici macar unde e.

Mersi!

View Postofi_tm, on 23 decembrie 2014 - 08:04, said:

Sannicloau Mare TM

Ok. Am sa studiez. Mersi!




Ideea e cam asa. Mi-as dori sa gasesc un loc interesant.
Sa fie mai misto sau pe acolo, cu o camera dintr-un apartament de 4, cu metrou si parc aproape. La o chirie comparabila, cca 100 €.


Cum sa fie mai misto?
Nu stiu exact.
----
Imi place sa merg cu bicicleta.
Imi plac femeile frumoase. (cui nu-i plac?!)
Imi place muntele.
Imi plac sa alternez, linistea cu galagia si efortul intens cu relaxarea si mai intensa ( Posted Image )
---

Am lasat-o mai generala, pentru a fi util si altora. Mai ales ca nu stiu exact ce vreau.


Il consider un proiect de 3-6 luni. O pregatire, pentru traiul de unul singur.

Edited by zsp, 23 December 2014 - 10:23.


#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Unde kkt metrou in afara de bucuresti?

Te-ai gandit sa faci mai multi bani astfel incat sa nu trebuiasca sa pleci la sat?

#33
zsp

zsp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2014

View Postdon_dannielo, on 23 decembrie 2014 - 11:22, said:

Unde kkt metrou in afara de bucuresti? Era un termen de comparatie.Cineva zicea s-ar putea sa mi se para o chirie mica la 500 euro.

Te-ai gandit sa faci mai multi bani astfel incat sa nu trebuiasca sa pleci la sat?

Ai o obsesie serioasa pentru sat. Trecand peste. Te-ai gandit ca poate imi ajung banii si vreau sa incerc altceva?


#34
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Eu ma gandeam la o chirie de 500 de lei maxim,in Aiud cu 500 de euro iei 2 etaje.

#35
zsp

zsp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2014

View Postxeleron, on 23 decembrie 2014 - 13:57, said:

Eu ma gandeam la o chirie de 500 de lei maxim,in Aiud cu 500 de euro iei 2 etaje.
Offff... Da, pai cu 500 euro gasesti liniste cata vrei si in Bucuresti. Pentru cei care se prind mai greu, sunt din Bucuresti, de aici si comparatia cu metrou.

Oricum, topicul s-a stins. O sa iau un excel ceva, sa fac niste comparatii. Multumesc de ajutor celor care nu au dat-o in bascalie proasta.

#36
alex_133

alex_133

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,060
  • Înscris: 08.09.2011

View Postzsp, on 23 decembrie 2014 - 14:09, said:

Offff... Da, pai cu 500 euro gasesti liniste cata vrei si in Bucuresti. Pentru cei care se prind mai greu, sunt din Bucuresti, de aici si comparatia cu metrou.

Oricum, topicul s-a stins. O sa iau un excel ceva, sa fac niste comparatii. Multumesc de ajutor celor care nu au dat-o in bascalie proasta.
mai, dar tu de unde te muti ? Pt ca daca acum stai intr-un oras mare si ai locuit doar intr-un oras mare, socul de adaptare la ceva mic si inghesuit va fi extrem. Plus ca in localitatile mici toata lumea stie cam pe toata lumea, mai putin pe ... cei nou mutati si care practica o meserie pe care cei din micile orase nu o inteleg... ergo dubios...
familie ? prieteni ? legaturi sociale de orice fel.. ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate