Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

VODAFONE Helper

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4887 replies to this topic

#4411
malditu

malditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.10.2007
Sigur ca exista,mi-a intermediat mie o oferta de retentie.I-am trimis PM si m-au sunat de la retentie in 48 de ore.

#4412
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015
Ce abonament e ala de super Red 69 ? Si ce preturi au telefoanele la el ? Nu găsesc detalii niciunde ,pe site ul Vodafone nici măcar nu există tipul asta de abonament

#4413
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.01.2008

View Postemgd2me, on 14 decembrie 2018 - 21:11, said:

Si astazi e tot la fel Posted Image . Am reusit sa prind si un consultant la relatii cu clientii, care a zis ca trimite cazul la tehnic. Sa vedem cat dureaza pana se rezolva.
Gata. S-a rezolvat Posted Image. Cererea a fost depusa pe 7.12.

#4414
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Vodafone , mi-am luat cartela online de 7euro care a venit de plata 4.5euro si eu nu am access 4G desi oferta este N7 ( Nationala 7) ... cum vine asta?

#4415
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostSeiren, on 18 decembrie 2018 - 09:56, said:

Vodafone , mi-am luat cartela online de 7euro care a venit de plata 4.5euro si eu nu am access 4G desi oferta este N7 ( Nationala 7) ... cum vine asta?
Da-i restart la telefon sau asteapta pana maine sau scoate si baga sim-ul din nou.

#4416
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Am făcut si degeaba,  ori e de la sine ori site-ul are iarăși probleme ..

#4417
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Tatal meu a negociat, telefonic, schimbarea abonamentului vechi in Avantaj 8 (7,68 Euro/luna), cu aprox. o saptamana in urma. Abonamentul nou s-a activat cu cateva zile in urma, dar cu o mica problema: serviciile 4G nu functionau pe nici un telefon din familie (testat pe 3 telefoane cu Android). Asadar, am tras concluzia ca e de la ei (retea si/sau cartela). Ieri a fost la magazinul Vodafone si i-au schimbat cartela, serviciile 4G functionand apoi corect si complet. Azi, o noua problema: nu poate trimite mesaje SMS, chiar daca numarul SMSC este setat corect. Am testat pe aceleasi 3 telefoane, pe nici unul nefunctionand trimiterea mesajelor. Pe doua din ele se foloseste aplicatia Mesaje de la Google, aceasta afisand 'Error 10' imediat dupa apasarea butonului Send. De primit, le primeste.

In contul Vodafone asociat abonatului optiunea aleasa arata ca mai exista peste 900 SMS si minute nationale si nelimitat in Vodafone. Atunci cand apeleaza *100#, informatiile de aici arata ca abonamentul respectiv are 50 minute/sms-uri nationale si un numar finit in Vodafone.

Asadar, ce problema poate fi la trimiterea SMS-urilor? Iar e cartela defecta? Sau e altceva? O sa mai faca o vizita azi la magazinul Vodafone din oras dar sunt curios ce raspuns primesc aici si daca s-au mai confruntat si altii cu asa ceva.

Edited by cris2d2, 19 December 2018 - 10:59.


#4418
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Salutare.
De câteva zile nu mă mai pot conecta în aplicația MyVodafone și primesc următorul mesaj: "Autentificare nereușită"
Folosesc un HTC One M7 cu Android 4.4.3.
Mersi.

#4419
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sterge cache-ul telefonului si incearca din nou. Daca nu te poti conecta nici asa sterge aplicatia si instaleaz-o din nou. Daca nici asa nu reusesti trebuie sa-ti creezi un cont nou pentru numarul respectiv.

View Postcris2d2, on 19 decembrie 2018 - 10:59, said:

Asadar, ce problema poate fi la trimiterea SMS-urilor? Iar e cartela defecta? Sau e altceva? O sa mai faca o vizita azi la magazinul Vodafone din oras dar sunt curios ce raspuns primesc aici si daca s-au mai confruntat si altii cu asa ceva.
S-ar putea sa fie "de le ei". Suna la Rel. Clienti si se rezolva.

Edited by MembruAnonim, 19 December 2018 - 11:21.


#4420
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Am șterge cache-ul telefonului, am și dezinstalat aplicația și tot nu merge. Dar mă autentific fără probleme pe un Samsung S8, deci nu cred că trebuie să creez alt cont.

#4421
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
De la Android este, trebuie sa upgrade la android si va merge

Edited by hansoloro2, 19 December 2018 - 11:58.


#4422
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View Postcris2d2, on 19 decembrie 2018 - 10:59, said:

Tatal meu a negociat, telefonic, schimbarea abonamentului vechi in Avantaj 8 (7,68 Euro/luna), cu aprox. o saptamana in urma. Abonamentul nou s-a activat cu cateva zile in urma, dar cu o mica problema: serviciile 4G nu functionau pe nici un telefon din familie (testat pe 3 telefoane cu Android). Asadar, am tras concluzia ca e de la ei (retea si/sau cartela). Ieri a fost la magazinul Vodafone si i-au schimbat cartela, serviciile 4G functionand apoi corect si complet. Azi, o noua problema: nu poate trimite mesaje SMS, chiar daca numarul SMSC este setat corect. Am testat pe aceleasi 3 telefoane, pe nici unul nefunctionand trimiterea mesajelor. Pe doua din ele se foloseste aplicatia Mesaje de la Google, aceasta afisand 'Error 10' imediat dupa apasarea butonului Send. De primit, le primeste.

In contul Vodafone asociat abonatului optiunea aleasa arata ca mai exista peste 900 SMS si minute nationale si nelimitat in Vodafone. Atunci cand apeleaza *100#, informatiile de aici arata ca abonamentul respectiv are 50 minute/sms-uri nationale si un numar finit in Vodafone.

Asadar, ce problema poate fi la trimiterea SMS-urilor? Iar e cartela defecta? Sau e altceva? O sa mai faca o vizita azi la magazinul Vodafone din oras dar sunt curios ce raspuns primesc aici si daca s-au mai confruntat si altii cu asa ceva.
Nr de centru de mesaje e problema. Vezi ca la Avantaj e cel cu 6000 la sfarsit pentru ca functioneaza pe setarile de prepaid, fiind un hibrid intre cartela si abonament. La vechiul abonament, aveai cu 4000 la final. E vorba doar de schimbarea unei cifre - din 4 in 6. Mai exact, nr de centru de mesaje corect si complet este +40722006000

Edited by Magicwisewolf, 19 December 2018 - 14:00.


#4423
cris z

cris z

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 14.03.2007

View Postandrei_andyground, on 19 decembrie 2018 - 11:09, said:

Salutare.
De câteva zile nu mă mai pot conecta în aplicația MyVodafone și primesc următorul mesaj: "Autentificare nereușită"
Folosesc un HTC One M7 cu Android 4.4.3.
Mersi.
The same shit, here.
Android 4.4.4 nu merge deloc sa ma conectez în aplicația MyVodafone, pe PC este ok.

#4424
kermex

kermex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.08.2018
Cred că nici site-ul nu le merge, iarăși! Am vrut să-mi plătesc factura dar pagina din care se face plata arată ca un editor de cod PHP :)))

Edited by kermex, 19 December 2018 - 15:14.


#4425
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

View PostMagicwisewolf, on 19 decembrie 2018 - 13:55, said:


Nr de centru de mesaje e problema. Vezi ca la Avantaj e cel cu 6000 la sfarsit pentru ca functioneaza pe setarile de prepaid, fiind un hibrid intre cartela si abonament. La vechiul abonament, aveai cu 4000 la final. E vorba doar de schimbarea unei cifre - din 4 in 6. Mai exact, nr de centru de mesaje corect si complet este +40722006000
A fost iar la VF in magazin si i-au schimbat, din nou, cartela. Se pare ca acum functioneaza trimiterea de smsuri.

Totusi, am observat o ciudatenie: pe unul din telefoane, Galaxy Note 4 (cu Android 6.0), aplicatia Google Messages tot nu poate trimite smsuri, dar nici nu mai apare mesaj toast cu eroarea 10. Pur si simplu scrie sub text ca nu s-a putut trimite. Aplicatia sms default Samsung functioneaza fara probleme (inainte de a doua schimbare a cartelei nu trimitea nici aceasta, chiar daca numarul SMSC era setat corect). Nici macar clear data la Google Messages nu a rezolvat problema. Oare o fi din cauza ca e Android 6?

#4426
bogdangabriel

bogdangabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.03.2010
Aveti idee de vreo oferta la portare? Vreau doar abonament fara telefon, sa coste pana in 10€ si sa aiba si ceva trafic in roaming. In magazine imi tot zic de red 15 dar e prea mult pt ce am eu nevoie.

#4427
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Uite aici

Attached Files



#4428
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View PostSeiren, on 18 decembrie 2018 - 17:29, said:

Am făcut si degeaba,  ori e de la sine ori site-ul are iarăși probleme ..

Buna!

Pentru aceasta situatie iti recomandam sa iei legatura cu noi. Poti face aceasta fie apeland serviciul *777, fie completand acest formular: https://goo.gl/cZe1gP.

Buna!

Pentru situatia intampinata in accesarea contului MyVodafone, va rugam sa ne apelati la *222 sau sa completati formularul de aici: https://www.vodafone...tact/index.htm.

Multumim!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate