Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

VODAFONE Helper

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4887 replies to this topic

#2953
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008
Am si eu o intrebare. Bonusul de loialitate pt vechime in retea se acorda pt numar sau pt cod abonat? Concret am un abonament (si  un numar) de peste 15 ani, dar numarul s-a "plimbat" si pe alte coduri de abonat, numai in retea, de pe pers.fizica pe juridica si inapoi.

#2954
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

 cricri51, on 22 aprilie 2017 - 14:00, said:

Am si eu o intrebare. Bonusul de loialitate pt vechime in retea se acorda pt numar sau pt cod abonat? Concret am un abonament (si  un numar) de peste 15 ani, dar numarul s-a "plimbat" si pe alte coduri de abonat, numai in retea, de pe pers.fizica pe juridica si inapoi.
În situația aceasta sunt și eu dar la Orange. Vechime 20 de ani. La firma tot eu sunt administratorul. Sunt curios cum interpretează Vodafone.

#2955
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare!

 cricri51, on 22 aprilie 2017 - 14:00, said:

Am si eu o intrebare. Bonusul de loialitate pt vechime in retea se acorda pt numar sau pt cod abonat? Concret am un abonament (si  un numar) de peste 15 ani, dar numarul s-a "plimbat" si pe alte coduri de abonat, numai in retea, de pe pers.fizica pe juridica si inapoi.
Bonusul se acorda pentru vechimea numarului, nu a codului de abonat, dar daca numarul a fost intre timp si cartela reincarcabila, o parte din vechime se va pierde. Se considera vechimea de cand numarul este pe abonament.

Multumesc!

#2956
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
S-au stabilit regulile sau principiile ref la  utilizare resurse din abonament ( minute , sms , net ) in roaming , dupa 15.06.2017 ?

#2957
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 sarbulb, on 23 aprilie 2017 - 08:18, said:

S-au stabilit regulile sau principiile ref la  utilizare resurse din abonament ( minute , sms , net ) in roaming , dupa 15.06.2017 ?

Momentan nu avem detalii concrete, vom reveni in perioada respectiva cu mai multe informatii.

#2958
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Mai sunt aproape 2 luni pana se scoate,mai asteptati.

#2959
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.11.2009
Am si eu o problema. Incerc sa trimit un mesaj text cat 1/3 dintr-o pagina word de pe 2-3-4G pe alt numar (am incercat mai multe) si nu vrea sub nicio forma, primesc mesajul service not activated on network si send failed.

Mesajul l-am scris in word, copy/paste in senderul de SMS. Cu mesaje mici bineinteles ca merge. De ce se intampla asta?

#2960
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 asda, on 24 aprilie 2017 - 17:41, said:

Am si eu o problema. Incerc sa trimit un mesaj text cat 1/3 dintr-o pagina word de pe 2-3-4G pe alt numar (am incercat mai multe) si nu vrea sub nicio forma, primesc mesajul service not activated on network si send failed.

Mesajul l-am scris in word, copy/paste in senderul de SMS. Cu mesaje mici bineinteles ca merge. De ce se intampla asta?


Buna!

Ne poti scrie un mesaj privat pentru a te putea ajuta cu verificarea contului tau? Este necesar sa ne oferi numarul de telefon si link-ul postarii tale de aici.

O zi frumoasa!

#2961
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
intrebare : s-au schimbat conditiile de acordare bonus 10.000 MB din programul You ? pana nu demult era suficient sa faci check-in in aplicatie, ca sa primesti bonusul, acum nu mai functioneaza aceasta optiune.
modificarea a fost anuntata in vreun fel anume detinatorilor de cartela, prin sms sau mail ?
multumesc.

#2962
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 corinadaniela, on 25 aprilie 2017 - 11:11, said:

intrebare : s-au schimbat conditiile de acordare bonus 10.000 MB din programul You ? pana nu demult era suficient sa faci check-in in aplicatie, ca sa primesti bonusul, acum nu mai functioneaza aceasta optiune.
modificarea a fost anuntata in vreun fel anume detinatorilor de cartela, prin sms sau mail ?
multumesc.


Buna!

Noua versiune a aplicatiei va aloca automat bonusul de 10 Gb daca utilizatorii sunt activi in aplicatie. Bonusul se va aloca la o perioada de 30 zile, ca si in prezent. In aceasta versiune nu mai exista jocul You, asadar nu mai poti da check-in. Te rog sa te asiguri ca ai instalat ultima versiune a aplicatiei si ca ai activa oferta You din noul portofoliu, din 26.11.2016.

O zi frumoasa!

#2963
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014

 asda, on 24 aprilie 2017 - 17:41, said:

Am si eu o problema. Incerc sa trimit un mesaj text cat 1/3 dintr-o pagina word de pe 2-3-4G pe alt numar (am incercat mai multe) si nu vrea sub nicio forma, primesc mesajul service not activated on network si send failed.

Mesajul l-am scris in word, copy/paste in senderul de SMS. Cu mesaje mici bineinteles ca merge. De ce se intampla asta?

Nu stiu daca ai rezolvat cu Vodafone Helper in privat, dar una dintre cauze posibile: lungimea mesajului depaseste limita unui SMS si telefonul transforma tot textul in MMS (mesaj multimedia). Primesti mesajul de eroare citat de tine daca esti pe cartela cu credit inferior trimiterii a cel putin 1 MMS sau daca nu ai parametrat corect serviciul MMS. Din acest motiv, iti functioneaza daca trimiti mai multe SMS-uri.

Tocmai am testat de pe o cartela cu credit 0, dar cu optiune activa, SMS se trimite normal, la MMS primesc acelasi mesaj de eroare.

#2964
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.11.2009

 Lieutenant, on 26 aprilie 2017 - 14:50, said:


Nu stiu daca ai rezolvat cu Vodafone Helper in privat, dar una dintre cauze posibile: lungimea mesajului depaseste limita unui SMS si telefonul transforma tot textul in MMS (mesaj multimedia). Primesti mesajul de eroare citat de tine daca esti pe cartela cu credit inferior trimiterii a cel putin 1 MMS sau daca nu ai parametrat corect serviciul MMS. Din acest motiv, iti functioneaza daca trimiti mai multe SMS-uri.

Tocmai am testat de pe o cartela cu credit 0, dar cu optiune activa, SMS se trimite normal, la MMS primesc acelasi mesaj de eroare.


E aiurea, pai de ce sa-mi transforme sms-ul in mms cand am doar text? La telefoanele de odinioara daca scriai 15 sms-uri legat iti trimitea 15 sms-uri, chiar si la cele capabile sa trimita MMS dar cred ca e mai degraba o chestiune ce tine de operator decat de telefon...

#2965
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
Este telefon cu Android si folosesti aplicatia preinstalata de mesagerie? Daca da, atunci asta este un motiv, nu tine de operator.

Incearca cu o aplicatie terta din Google Play, care mai multe functii si nu transforma textul in MMS daca lungimea depaseste dimensiunea standard. De exemplu, o aplicatie gratuita: https://play.google.....jb.gosms&hl=ro

#2966
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
Putem folosi si acea aplicatie(call &message+, parca)daca o avem instalata.Intram in aplicatie, apoi apasam pe cele trei puncte dreapta sus,apasam "Setari" ulterior, apasam "SMS si MMS" ulterior, si debifam "Se permite conversia SMS lung in MMS").Gata. :)

#2967
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.11.2009

 Lieutenant, on 27 aprilie 2017 - 11:45, said:

Este telefon cu Android si folosesti aplicatia preinstalata de mesagerie? Daca da, atunci asta este un motiv, nu tine de operator.

Incearca cu o aplicatie terta din Google Play, care mai multe functii si nu transforma textul in MMS daca lungimea depaseste dimensiunea standard. De exemplu, o aplicatie gratuita: https://play.google.....jb.gosms&hl=ro

Asta e cazul, imi place mult aplicatia stock si de aia am tinut-o.

#2968
adyyynis

adyyynis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.11.2016
De unde se dezactivează secure net ca nu mai merge din cont? Mulțumesc.

#2969
flowersf

flowersf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 21.05.2010
incearca din *100#-optiuni active

#2970
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.11.2009
Numar/sms verificare credit si optiuni pentru prepay? Merci

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate