Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

pizza la MAX in regie

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
netk

netk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 26.12.2005
Am iesit si eu azi cu prietena mea si am zis sa mergem in regie la Max sa mancam o pizza.

Am luat cate o pizza si ma rog...ce am mai luat noi acolo...pizza a fost cat de cat ok...prietena mea a putut sa manance doar jumate iar eu am venit cu ideea sa luam cealalta jumatate la pachet; zis si facut; o rog pe ospatarita sau cum se numeste...sa ne puna restul la pachet si sa ne aduca nota. Ea se uita asa urat la noi..de parca cine stie ce i-am zis... si vine si ne tranteste o cutie pe masa alaturi de un carnetel prafuit(nici macar praful nu s-a obosit nesimtita sa il stearga de pe carnetel)...am ramas cu gura cascata...but wait! it gets better!ma duc eu la ea si ai zic politicos sa ne puna pizza in cutie doar nu o pun eu...ea imi zice:"doar nu vreti sa imi bag eu mainile in ea!"  :death: ...iar cealalta de langa ea(alta taranca) zice: lasa fata du-te si baga mainile in ea... :puke: ...m-am  intors am platit si am plecat...am zis sa nu fac scandal...deci nu stiu...m-am simtit ca ultimul om...adica oare nu am platit pt acea pizza? se uita la mine de parca am cersit pentru acea pizza... :confuzzled:  :angry: ...iar faza cu "bagatul mainilor" mi se pare incredibila...cum p*la mea sa iti bagi mainile!!!...adica ei nu au acolo diferite "ustensile" ca nu stiu cum sa le numesc ca sa iei o pizza din farfurie sa o  bagi in cutie?...cam asta a fost povestea mea...voi ce parere aveti? ati patit asa ceva?...poate sunt eu prea pretentios, poate ma astept la prea multe...nici nu stiu ce sa mai zic...oricum sunt foarte dezamagit si nu o sa ma mai duc acolo ever!

#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
pizza de la restaurantul max e chiar buna, la fel ca si cea de langa ea, la pub 18 parca, unde sunt camerele alea big brother.

La max nu am incercat niciodata sa iau ce a mai ramas din pizza cuiva acasa, dar sora mea stie ce flamand sunt eu si mai imi aduce de pe unde se duce ea. de exemplu iti recomand Laguna blu: pizza si servire exceptionale :w00t:, desigur si preturile sunt un pic mai mari, dar acceptabile

Nu iti trebuie nici o ustensila sa pui pizza din farfurie in carton, trebuie doar sa inclini putin farfuria inspre carton si gata, aluneca de pe farfurie in cartonul respectiv :w00t: nu trebuia sa-si bage mainile nimeni in nimic

Daca mai vrei pizza in regie iti recomand pub 18, este o atmosfera mai intima decat in restaurantul max

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu mai mancati pizza. Nu e sanatoasa :)

#4
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
nu te mai uita in monitor si nu mai posta. nu-i sanatos :w00t:

#5
Lilian

Lilian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.02.2006
Trebuia sa le-o imbraci pe cap cu tot cu cutie. Glumeam.
In mod normal ar trebui depusa o plingere la protectia consumatorului.
De fapt, i-ai penalizat prin postarea acestui subiect pe forum.
Nu cred ca cineva din cei care mai citeste mesajul tau mai calca pe la ei. Eu nu. :death:

Jos cu  brutele si incultii!!! : :angry:

#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 shumilica, on Mar 2 2006, 01:21, said:

nu te mai uita in monitor si nu mai posta. nu-i sanatos :w00t:

Nu mai citi ce scriu eu. Nu-i sanatos pentru tine.

#7
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Io zic sa nu  mai mancati la MAX! Si atentie cu mancarea din Regie!! Umbla multi caini pe acolo!

Edited by TIC, 02 March 2006 - 14:15.


#8
narcis_epm

narcis_epm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 28.04.2004

 TIC, on Mar 2 2006, 13:18, said:

Io zic sa nu  mai mancati la MAX! Si atentie cu mancarea din Regie!! Umbla multi caini pe acolo!
Si multi sobolani... prin bucatarii... mai ales la localurile mai extravagante.

#9
mariuspetru

mariuspetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 10.04.2005
He, he, Max... caminul P16... Ani de studentie de care-mi aduc azi cu placere aminte...

In fine, dincolo de nostalgie. Nu mai mancati pizza. E junk-food, ca si MacDo... si asa mai departe. Mai bine mergeti la un restaurant normal pe undeva prin centru. Nu sunt toate scumpe si sunt destule ok.

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sau mancati daca puteti la cantina. Mancare muult mai buna (cel putin iasi in copou) si destul de ieftina. Asta daca nu vreti ceva cu pretentii si e doar pt umplerea stomacului

#11
Ramaxel

Ramaxel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 23.12.2005

 netk, on Mar 2 2006, 00:55, said:

Am iesit si eu azi cu prietena mea si am zis sa mergem in regie la Max sa mancam o pizza.

Am luat cate o pizza si ma rog...ce am mai luat noi acolo...pizza a fost cat de cat ok...prietena mea a putut sa manance doar jumate iar eu am venit cu ideea sa luam cealalta jumatate la pachet; zis si facut; o rog pe ospatarita sau cum se numeste...sa ne puna restul la pachet si sa ne aduca nota. Ea se uita asa urat la noi..de parca cine stie ce i-am zis... si vine si ne tranteste o cutie pe masa alaturi de un carnetel prafuit(nici macar praful nu s-a obosit nesimtita sa il stearga de pe carnetel)...am ramas cu gura cascata...but wait! it gets better!ma duc eu la ea si ai zic politicos sa ne puna pizza in cutie doar nu o pun eu...ea imi zice:"doar nu vreti sa imi bag eu mainile in ea!"  :death: ...iar cealalta de langa ea(alta taranca) zice: lasa fata du-te si baga mainile in ea... :puke: ...m-am  intors am platit si am plecat...am zis sa nu fac scandal...deci nu stiu...m-am simtit ca ultimul om...adica oare nu am platit pt acea pizza? se uita la mine de parca am cersit pentru acea pizza... :confuzzled:  :angry: ...iar faza cu "bagatul mainilor" mi se pare incredibila...cum p*la mea sa iti bagi mainile!!!...adica ei nu au acolo diferite "ustensile" ca nu stiu cum sa le numesc ca sa iei o pizza din farfurie sa o  bagi in cutie?...cam asta a fost povestea mea...voi ce parere aveti? ati patit asa ceva?...poate sunt eu prea pretentios, poate ma astept la prea multe...nici nu stiu ce sa mai zic...oricum sunt foarte dezamagit si nu o sa ma mai duc acolo ever!
Scuză-mă, dar ești penibil....Faza cu luatul pizzei acasă e de doi lei vechi. Și mie mi-a mai rămas mâncare pe unde am fost dar mi se pare de prost gust să iei juma de pizza acasă. Parcă mureai de 40 de mii cât e jumătatea aia de pizza....Îți făceam și mai rău în locu chelneriței....Ești paysan. :death:

#12
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,081
  • Înscris: 14.11.2003
Pizza maxx = servire de tot rahatul, pizza nasoala, blatul foarte bun.

#13
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005

 Ramaxel, on Mar 3 2006, 14:39, said:

Scuză-mă, dar ești penibil....Faza cu luatul pizzei acasă e de doi lei vechi. Și mie mi-a mai rămas mâncare pe unde am fost dar mi se pare de prost gust să iei juma de pizza acasă. Parcă mureai de 40 de mii cât e jumătatea aia de pizza....Îți făceam și mai rău în locu chelneriței....Ești paysan. :death:

Mie mi se pare ca omul a procedat foarte corect.In fond e platita de el si daca doreste poate sa o ia acasa.Care e problema?
Poate ca tu esti un "city boy" bare primeste banutii de la taticu` si nu stie ce inseamna sa muncesti pentru bani.Ca daca ai sti nu te-ai mai lansa in afirmatii din astea.40.000 inseamna o ora de munca si uite ca sunt oameni care nu sunt dispusi sa renunte la o ora de munca numai pentru ca o chelnerita sa se simta mai bine.

Eu procedam altfel.Daca eram in locul lui imi bagam eu mainile in pizza aia si i-o depozitam in cap chelneritei.Si dupa aia ii ceream servetel ca sa ma sterg. :death:
Sa invete dreaq odata ca "clientul nostru, stapanul nostru" si ca salariul ei e platit din buzunarul clientilor.

#14
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,081
  • Înscris: 14.11.2003
Sunt de acord cu florinel.
Am platit pentru ea, de ce sa nu o iau acasa?
Daca mai ramanea o felie, intelegeam..dar o fata dintr-o jumatate de pizza de multe ori e satura.Si daca am chef sa mananc la 2 noaptea pizza nu regret ca le-am lasat-o prostilor alora?

#15
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 06.09.2004

 Ramaxel, on Mar 3 2006, 14:39, said:

Scuză-mă, dar ești penibil....Faza cu luatul pizzei acasă e de doi lei vechi. Și mie mi-a mai rămas mâncare pe unde am fost dar mi se pare de prost gust să iei juma de pizza acasă. Parcă mureai de 40 de mii cât e jumătatea aia de pizza....Îți făceam și mai rău în locu chelneriței....Ești paysan. :death:
Tu esti penibil. Si taran de la oras. E perfect civilizat daca iti place o pizza si nu o poti minca pe toata sa iti iei jumatatea acasa. Chelnerita a fost extrem de nepoliticoasa.

#16
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
ramaxel: warn ptr jignirea userilor. Incearca in chineza, poate nu stim ce scrii...

Edited by Kidu, 03 March 2006 - 20:39.


#17
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Romanul e ca un caine paduchios dar tine coada sus.
Am mai auzit chestia asta cum ca e rusine sa-ti iei acasa mancarea.
:) Asta e, romanul de la tara, s-a vazut orasan si acum se vede si mare nobil.
Inventeaza reguli noi si rade de cei practici.

Sa va dau un exemplu.
Eram la pizzerie, am comandat pizza dar inainte am baut cam mult Orangina si mi s-a taiat pofta de mancare dupa prima inghititura de pizza.
Chelnerul a vazut ca am mancat putin si m-am oprit si dupa 10 minute a venit si m-a intrebat daca este vreo problema cu pizza.
I-am spus ca pizza este buna dar nu prea am pofta pe moment.
Imediat mi-a pus pizza intr-o cutie.


Oare ar fi fost politicos sa pun furculita si cutitul in farfurie si sa plec ?

Edited by terratec, 03 March 2006 - 22:26.


#18
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

 terratec, on Mar 3 2006, 22:26, said:

Romanul e ca un caine paduchios dar tine coada sus.
Am mai auzit chestia asta cum ca e rusine sa-ti iei acasa mancarea.
:) Asta e, romanul de la tara, s-a vazut orasan si acum se vede si mare nobil.
Inventeaza reguli noi si rade de cei practici.

Sa va dau un exemplu.
Eram la pizzerie, am comandat pizza dar inainte am baut cam mult Orangina si mi s-a taiat pofta de mancare dupa prima inghititura de pizza.
Chelnerul a vazut ca am mancat putin si m-am oprit si dupa 10 minute a venit si m-a intrebat daca este vreo problema cu pizza.
I-am spus ca pizza este buna dar nu prea am pofta pe moment.
Imediat mi-a pus pizza intr-o cutie.

Corect. Numai ca chestia asta se intampla la restaurante care se respecta. Acolo nu sint angajati ospatari/chelneri orice nesimtiti needucati...

p.s. nu vreau sa ma gandesc ce a facut cu mainile ospatarita aia de nu voia sa puna pizza in cutie ...

Edited by renderman, 03 March 2006 - 22:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate