Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pret injectie I.M

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011
Scuze daca nu am postat unde trebuie,de meserie sunt asistent medical.
Am de facut 14 injectii I.M  1\12 ore[10 am si 22]unei vecine care locuieste la aprox 100 m de casa mea.Cat ar trebui sa iau avand in vedere deplasarea,deranjul....seringi,vata,alcool medicinal are ea.
Nu am mai facut de mult injectii la domiciliu si nu stiu care mai sunt preturile,nu vreau sa ai iau nici prea putin,dar nici prea mult ca apoi sa ma vorbeasca prin vecini.

#2
Tudor-9

Tudor-9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.12.2014
Vreo 5 lei pe injectie, eu atat dadeam ciubuc...

#3
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Pulpa din spate, cand o taia porcul. Oricum, i-ai vazut poponeata, fa-i reducere.

Oricum te va vorbi, daca nu v-ati inteles la pret de la inceput Posted Image

Edited by hunab, 09 December 2014 - 12:13.


#4
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014

 missionnad, on 09 decembrie 2014 - 11:39, said:

Scuze daca nu am postat unde trebuie,de meserie sunt asistent medical.
Am de facut 14 injectii I.M  1\12 ore[10 am si 22]unei vecine care locuieste la aprox 100 m de casa mea.Cat ar trebui sa iau avand in vedere deplasarea,deranjul....seringi,vata,alcool medicinal are ea.
Nu am mai facut de mult (demult) injectii la domiciliu si nu stiu care mai sunt preturile,nu vreau sa ai iau (ii iau) nici prea putin,dar nici prea mult ca apoi sa ma vorbeasca prin vecini.
Fara legatura cu subiectul, dar mi se pare incredibil ca dupa scoala generala, liceu si postliceala sa nu stii sa scrii corect in limba romana.

#5
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012
Daca e si vecina ta, fa-i gratis.
Chiar nu te imbogatesti cu banii aia.

N-am luat in viata mea bani pt injectiile facute altora si nici nu voi lua.

Edited by -Diana-, 09 December 2014 - 12:12.


#6
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011
Am dat toate detaliile in postare,are 14 injectii 1/12 ore,deci 7 zile.
Tudor,aici nu e vorba de dat ciubuc,e vorba de tratament in particular.
Astept in continuare un raspuns competent si fara comentarii ironice sau la misto.
PS:daca trebuie sa ai fac reducere ca i-am vazut poponetul,inseamna ca un ginecolog ar trebui sa profeseze gratis :-):-)

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
IM sunt usoare...cum zicea si Diana, daca e o vecina, mai ales daca va stiti de ceva timp poti sa i le faci gratis. Nu stii niciodata cand ajungi la mana ei.
Faci o fapta buna in Decembrie, poate te trezesti cu ceva prajituri gata facute de sarbatori :D

#8
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011
Deci pana cum nu am primit niciun raspuns concret.
@gixon99 imi face observatie ca nu stiu sa scriu corect:"amice",am scris de pe smartphone,foloseste un program de spatiere automata,singura greseala care mi-ai putea reprosa-o este intradevar <ai iau>.De cand cu messenger,facebook,etc... din pacate asa m-am obisnuit.Dar nu stiu ce te roade pe tine,sunt altii care fac greseli gramaticale mult mai grave....
@Diana,in anii trecuti am facut si gratis,dar acum am motivele mele personale sa <ai> iau bani.Si in al doilea rand poate tu ai o situatie financiara mai buna...imi strica 70-80 lei in buzunar?
Mai ales ca de aproximativ un an am ramas fara servici,dr cu care am colaborat a decedat.

Edited by missionnad, 09 December 2014 - 13:04.


#9
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

 lex404, on 09 decembrie 2014 - 12:45, said:

IM sunt usoare...cum zicea si Diana, daca e o vecina, mai ales daca va stiti de ceva timp poti sa i le faci gratis. Nu stii niciodata cand ajungi la mana ei.
Faci o fapta buna in Decembrie, poate te trezesti cu ceva prajituri gata facute de sarbatori Posted Image
Sunt usoare daca ai experienta. Unele imi dadeau fara sa simt, de la altele ma durea. De multi ani mi le dau singur (IM sau subcutanat).
Moca faci prietenilor, nu oricui. 5 lei e OK.

#10
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011

 lex404, on 09 decembrie 2014 - 12:45, said:

IM sunt usoare...cum zicea si Diana, daca e o vecina, mai ales daca va stiti de ceva timp poti sa i le faci gratis. Nu stii niciodata cand ajungi la mana ei.
Faci o fapta buna in Decembrie, poate te trezesti cu ceva prajituri gata facute de sarbatori Posted Image
Pentru ultima data va rog sa va abtineti si sa numai deviati de la subiect.Daca sunt usoare,atunci sa le faca singura...usor sau greu nu conteaza,pana la urma este un act medical.Usoare sunt multe chestii pe lumea asta,dar se castiga bani grei de pe urma lor.
Repet,am motivele mele sa ii[acum am scris bine,@gixon] cer bani,daca  avea 2-3 nu ii luam nimic.

 Thair, on 09 decembrie 2014 - 12:51, said:

Sunt usoare daca ai experienta. Unele imi dadeau fara sa simt, de la altele ma durea. De multi ani mi le dau singur (IM sau subcutanat).
Moca faci prietenilor, nu oricui. 5 lei e OK.
Moca am facut destule prietenilor.Fara sa par lipsit de modestie toti cei carora le-am facut au zis ca am mana usoara.Am dat un search pe net...intre 5 si 10 lei.Eu zic ca 7 lei ar fi ok.

Edited by missionnad, 09 December 2014 - 13:06.


#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Pai tine cont si de situatia financiara a pacientului, in functie si de asta iei 5-7 lei si gata povestea Posted Image Daca ai de unde lua, ia 7. Daca sunteti in aceasi barca dpdv financiar, ia 5 si sunteti amandoi multumiti.


ps. daca ai diploma pe asistenta generala, de ce nu te bagi in spital?

Edited by lex404, 09 December 2014 - 13:07.


#12
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Pai, na, daca respectiva sta bine cu banii, nu vad ce nu i-ai cere chiar 10 lei, mai ales ca spui ca ai mana buna.

#13
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007
n-ai servici, ok, dar daca tu crezi ca 2 lei te imbogatesc...
parerea mea e sa-i faci cu 5 lei.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

 Gady_paul, on 09 decembrie 2014 - 13:13, said:

De ce pretul unui serviciu trebuie sa depinda de conditia financiara a beneficiarului?

Daca pacientul nu are de unde, il lasi sa se chinuie singur?

#15
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
5 lei  e ok !

#16
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011
Situatia financiara a pacientei este una buna,nu cred ca ar conta prea mult dif de la 5 la 7 lei.
Nu ma bag la spital ptr ca nu prea imi place si in plus m-am specializat pe stomatologie..imi place mai mult.
Nu e vorba de 2-5-7 lei,pana la urma e deranjul meu.De fapt acei 2 lei conteaza,la 14 injectii sunt  28 lei.

#17
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
nu ,nu ,cu 5 e ok ,cu 7 is not ok !retine sau noteaza ,daca ne intrebi ! thanks man !

#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 missionnad, on 09 decembrie 2014 - 11:39, said:

Scuze daca nu am postat unde trebuie,de meserie sunt asistent medical.
Am de facut 14 injectii I.M  1\12 ore[10 am si 22]unei vecine care locuieste la aprox 100 m de casa mea.Cat ar trebui sa iau avand in vedere deplasarea,deranjul....seringi,vata,alcool medicinal are ea.
Nu am mai facut de mult injectii la domiciliu si nu stiu care mai sunt preturile,nu vreau sa ai iau nici prea putin,dar nici prea mult ca apoi sa ma vorbeasca prin vecini.
Bai frate chiar asa a ajuns lumea asta?
Sa-i ia bani unui vecin pentru 5 minute de deranj cat ii da o injectie.
In ce lume am ajuns sa traim frate...dupa ce ca e bolnav te mai bucuri si de banii ei in plus iti e si vecina.

Edited by I2O, 09 December 2014 - 14:32.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate