Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

copyright

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
Eu am intrebat cum draq extragi tu de pe serverul meu care e in atlanta jpg urile, ca asta sunt, jpg-uri si nimic altceva, cum extragi mp3-urile, ca asta sunt, swf-urile contin zero taiat in patru grafica, sunt doar scripturi sub 1k, un astfel de template are 15-20k, clientul poate sa-si bage ce vrea, nici macar nu este limitat de dimensiunea imaginilor, care fac automat resize

#38
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
Poti sa imi dai un exemplu... ?ca nu cred ca am inteles exact...

#39
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
l-am dat mai inainte www.3ds.ro/template1, cu exceptia imaginii de layout, care de maine si ea se va incarca dinamic, restul se incarca din baza de date

#40
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
evils are mare dreptate, cel mai bun post man.

gcm tu cred ca ai folosit sothink ca ala baga _ in fata fisierului.

cornelyu, siteu e naspa, nu sar chinui nimeni sa-l ia. si pozele le gasesti oricum in temp.

#41
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
naspa, ma rog, e parerea ta, eu am vandut deja 5buc.se pare ca ai o parere gresita, ca de altfel multi din cei care se invart pe aici despre ce inseamna flashul.mai casca gura pe www.e-creative.net, si vezi care e tendinta actuala

#42
valugi

valugi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 30.07.2004
sugestii:

* obfuscarea - este cea mai buna metoda de protejare - fa-ti situl destul de complicat si cine se va apuca de decompilat se va lovi de greutati in modificare.

*in plus decompilatoarele sunt de obicei un pas in urma.. asa ca lucreaza in ultima varianta de flash.

* decompilatoarele strica mult din denumirile movieclipurilor
* incarca din exterior cam tot ce se poate
* lucreaza impreuna cu php si eventual extrage datele din mysql, este infinit mai greu de pacalit

* daca ti se fura design-ul fa scandal - ai vazut pe undeva lucrarea ta - contacteaza-i pe proprietari si posteaza pe forumuri

#43
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
nu stiu de ce va agitati atata...intr-adevar ce e incarcat din  afara si nu e swf nu poate fi tras... indiferent ce e sau nu e in librarie. evils asa e...nu ai ce face cu el (cu fisierul) ca doar apartine cuiva si cel mai proabil are si copyright. eu am apelat de multe ori la programele astea cand nu mai imi gaseam fisierele si am fost nevoit sa le trag de pe server... :peacefingers:

#44
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
pana la urma tot la vorba mea ati ajuns

#45
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
jpguri se pot extrage, swfuri externe, sunete, si multe altele...deocamdata nu am fost nevoit decat pentru ce am avut nevoie ... deci nu stiu care sunt limitele...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate