Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

copyright

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
cine ma ajuta cu un test? io va dau un flash si voi sa incercati sa extrageti din el desenu. k? am sa fac o mutra de copil si voi sa-mi scoateti numai mutra aia. se baga cineva ?

#20
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
sa vedem...astept

#21
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
mai vii odata cu testul ala?

#22
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
asolite obfuscator, este free shi destul de eficient.o alta solutie este ca sa utilizezi cat mai putine imagini, iar animatiile sa fie facute cu scripturi cat mai complexe, action script azi permite desene extrem de complexe facute doar cu scripturi, uite aici un ex.:http://www.levitated.net/daily/levCityLines.html, cine stie sa faca asa ceva, nu-l mai fute grija sa fure swf urile tale amarate

asolite obfuscator, este free shi destul de eficient.o alta solutie este ca sa utilizezi cat mai putine imagini, iar animatiile sa fie facute cu scripturi cat mai complexe, action script azi permite desene extrem de complexe facute doar cu scripturi, uite aici un ex.:http://www.levitated.net/daily/levCityLines.html, cine stie sa faca asa ceva, nu-l mai fute grija sa fure swf urile tale amarate

#23
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View Postcornelyu, on Jan 15 2006, 01:13, said:

asolite obfuscator, este free shi destul de eficient.o alta solutie este ca sa utilizezi cat mai putine imagini, iar animatiile sa fie facute cu scripturi cat mai complexe, action script azi permite desene extrem de complexe facute doar cu scripturi, uite aici un ex.:http://www.levitated.net/daily/levCityLines.html, cine stie sa faca asa ceva, nu-l mai fute grija sa fure swf urile tale amarate
Io am impresia ca acolo totu se bazeaza pe niste texturi standard si scriptu nu e asa de complicat.
bine , eu nu sunt in stare sa reproduc ce e acolo, dar se pare ca asa e , cu texturi.

#24
kknaru

kknaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 07.11.2005

View Postkatsuchyo, on Jan 6 2006, 16:13, said:

corect. totusi.. nu cred ca pe tot Earth-u' nu i-a venit nimanui o idee cum sa-si protejeze munca (normal, ma refer la flash)

de zeci de ani se chinuie casele de discuri sa protejeze cd-urile, rezultat.....zero, de zeci de ani se chinuie microsoft sa-si protejeze softurile, rezultat....zero, so...ramane acelasi raspuns: daca ei banii pe ele poate sa se spele pe cap cu ele(oricine)

#25
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004

View Postkknaru, on Jan 15 2006, 04:10, said:

de zeci de ani se chinuie casele de discuri sa protejeze cd-urile, rezultat.....zero, de zeci de ani se chinuie microsoft sa-si protejeze softurile, rezultat....zero, so...ramane acelasi raspuns: daca ei banii pe ele poate sa se spele pe cap cu ele(oricine)

numa macromedia nu se chinuie, au pus doar un protect from import amarat.

#26
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View Postgcm, on Jan 12 2006, 20:10, said:

mai vii odata cu testul ala?

scuze.. am fost operat si am stat o perioada internat

deci sa-mi extragi harta.. + actiunile ( stiu.. la inceput nu spusesem de actiuni.. da daca tot testam.. )

uite aici:

Attached Files

  • Attached File  sf.zip   6.34K   17 downloads


#27
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
sper ca asta voiai :

#28
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002
Ganditi-va ca fata de HTML si Javascript  fisierele .swf ofera o oarecare protectie.

Daca exista aceasta problema a protejari swf-ului din cate am cercetat si eu acum ceva vreme exista 2 tipuri de programe de protectii:
  • programe care iti introduc anumite linii de cod, fara nici un efect asupra scriptului, dar care dau peste cap decompilatoarele (nerecomandat datorita posibilitatii ca acel swf sa nu mai functioneze in versiuni viitoare ale Playerului)
  • programe care iti inlocuiesc toate variabilele si denumirile din swf, la nivel de byte, cu valori numerice
Mai mult as fi ingrijorat de posibilitatea de 'furt' a elementelor ce se incarca intr-un swf: imagini, muzica, filme.

Edited by Alien Code, 15 January 2006 - 22:18.


#29
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
cel care l-a downloadat ce parere aveti?

#30
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
bang bang... he shot me down...

#31
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
;) sa inteleg ca e ceea ce voiai ?

#32
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
e ceea ce vroiam sa nu se intample.. poti sa-mi spui cu ce program ai facut asta ?

#33
Evil's Toy

Evil's Toy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 10.09.2004
katsuchyo, nu-ti bate capul cu protejarea swf-urilor. NU se pot proteja. flasm-ul iti rupe orice swf, indiferent ca ai as-ul scris ca bytecode sau alte tampenii. cei care cunosc as-ul suficient nu-si bat capul sa-ti fure codul. cei care nu au habar la mai mult de 2 linii de cod se blocheaza :) cei ca gcm care folosesc fla imperator sau alte kkt-uri iti reconstruiesc un fla din swf, dar ce fac cu ele?

#34
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
nu am folosit niciodata ceva scos de pe un site...am demonstrat doar ca se poate...
ps: am folosit altceva...

#35
cornelyu

cornelyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 22.07.2005
Nigel are dreptate, este una din metode care da rezultate bune.Dar ce parere aveti de siturile 100% dinamice, care de fapt sunt scripturi care incarca dintr-o baza de date totul, imagini, sunet, text, etc.Uitati aici un ex. :www.3ds.ro/template1, cu exc imaginii layout, care oricum si ea se va incarca de pe server de maine, totul se incarca dinamic.in acest caz veti extrage niste linii de comanda, care cu aso se vor amesteca in asa hal ca nu mai pot fi descurcate.La ora actuala fac numai situri dinamice, la care pana si numele butoanelor e preluat dintr-un fisier txt. Pentru v3lsatis: cu levitated net te inseli amarnic, nici vb de texturi, e matematica pura, daca aveai curiozitatea sa te uiti la sursa, ai fi vazut ca nu contine nici macar un punctuletz. la ora actuala cu as se poate desena absolut orice vrei.

#36
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
inca nu am vazut un site care sa nu poate fi scos...poate ca sunt...dar inca nu am gasit

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate