Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

SNSPA

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#19
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006

View Postmaxy, on Jan 22 2006, 15:34, said:

Mai e una și la Universitate! Încearcă și la aia! ;)

Yeah, I know. Da' astia de la Universitate vor niste eseuri din care sa reiasa capacitatea mea de a fi studentul lor. Plus ca trebuie sa ii cer dirigai sa imi scrie o recomandare, iar asta nici nu stie cum ma cheama, cred...  :huh: Concurs de dosare? Neah, mai bine stiu ca nu intru pe greselile mele...

#20
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
eu vreau sa merg la cea de la universitate, e mai interesting...pana si modul de a da examenul e super fain, dar vreau si eu ceva detalii...de ex ce trebuie mai exact inclus in respectivele eseuri, cam in ce consta cultura generala de la axamenul propriuzis, si chestii de astea.. :)

#21
iahim_ysm

iahim_ysm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.07.2005
referitor la Fac de Stiinte politice(SNSPA)...are cineva subiectele de la economie de anul trecut ?
Nu le gasesc pe nicaieri..Sau macar cineva care a sustinut examenul sa-mi dea un exemplu sau cate intrebari sunt.
Multumesc

#22
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Site-ul o sa se reactualizeze prin martie si probabil o sa le gasesti acolo.

#23
theSefirah

theSefirah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.07.2004
eu am dat si intrat anu trecut (2005) la Universitate (si la SNSPA SP si adm.pub. dar nu mam dus )

#24
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006

View PosttheSefirah, on Feb 13 2006, 12:28, said:

eu am dat si intrat anu trecut (2005) la Universitate (si la SNSPA SP si adm.pub. dar nu mam dus )

Si nu ai cumva subiectele de la Stiinte Politice (de la SNSPA) in format electronic? :rolleyes:

Au anuntat data examenului de admitere: 22 iulie. Asteptam cu interes si numarul de locuri si cine stie, alte detalii... :)

#25
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006
Am reusit sa fac rost de subiectele de anul trecut (economie) si am avut o revelatie: sunt prea simple! What the... Acum se intelege de ce se inscrie lumea in turma la asta... Eu sper doar sa ajung eu sa nu gresesc nici unul, din neatentie sau whatever... Ca altfel...

#26
theSefirah

theSefirah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.07.2004
ai citit toate variantele ? mie nu mi sau parut asa simple .... dar hei, poate ca tu stii mai bine.

#27
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006

View PosttheSefirah, on Mar 16 2006, 23:49, said:

ai citit toate variantele ? mie nu mi sau parut asa simple .... dar hei, poate ca tu stii mai bine.

Nu, am numai Varianta I. Iar asta mi s-a parut usoara. Bine, pune ceva probleme, da' tinand cont ca e grila nu prea cred ca iti permiti sa gresesti ceva. Iar timpul (2 ore jumatate) e mai mult decat suficient ca sa iti storci creierul in cazul in care nu iti amintesti ceva. Eu, unul, sunt increzator...

#28
sweetrose13

sweetrose13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.01.2006
de unde ati facut rost de subiecte? pe mine m-ar interesa cele tip grila de la istorie,pentru facultatea de adm publica...dar nu sunt pe site-ul facultatii...cine a facut rost de ele,se indura sa mi le dea si mie? :D

#29
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006

View Postsweetrose13, on Mar 17 2006, 16:06, said:

de unde ati facut rost de subiecte? pe mine m-ar interesa cele tip grila de la istorie,pentru facultatea de adm publica...dar nu sunt pe site-ul facultatii...cine a facut rost de ele,se indura sa mi le dea si mie? :D

Eu am trecut pe la sediul lor. Se dau pana la urma gratis... Ca pe net nu le-am gasit...

#30
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006
Maine este ziua cea mare: admitere la SP.

Bafta mie (:P) si tuturor celorlalti care au maine examen la SNSPA! Sa ne vedem admisi!  :proud:

#31
sundistorsion

sundistorsion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 25.05.2006

View PosttheSefirah, on Feb 13 2006, 13:28, said:

eu am dat si intrat anu trecut (2005) la Universitate (si la SNSPA SP si adm.pub. dar nu mam dus )


auzi...sunt si eu curios care a fost ultima medie, ca nu mai am rabdare pana sambata :lol: ...la stiinte politice m-ar interesa ... nevasta imi face capul calendar si tre' sa-i spun ceva concret cat mai rapid :deadtongue:

#32
alexiuss

alexiuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.09.2006
am si eu o rugaminte pt cei care au subiectele de admitere la economie din anii trecuti. scanati le si voi si puneti le pe forum. e imposibil sa nu stiti pe cineva care are scanner. si asa ajutati si pe cei care sunt interesati de aceasta facultate.

#33
andreinw

andreinw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.07.2006
Si eu as avea aceeasi rugaminte...sau macar sa spuneti daca la sediul facultatii se da asa ceva...ca sa nu ma duc degeaba...daca stiti sigur...

#34
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
de la stiinte politice in nici un caz nu o sa iesi politician. daca vrei sa devi politician nu-ti trebuie facultate neaparat. doar cu stiinte poltice fara masterat si/sau doctorat nu faci mare lucru, dar cu astea poti ajunge politolog, profesor, in cel mai rau caz analist politic...etc. facultatea asta nu-ti da o meserie, nu e ca la politehnica sa iesi inginer la terminare. a, si daca nu-ti place sa citesti, etc. degeaba mergi acolo, de terminat termini, dar o sa ajungi taximetrist.
e ca la jurnalism. degeaba faci facultate de jurnalism ca fara talent nu o sa fii niciodata nimic, in schimb cei cu talent nu au nevoie de facultate sa devina jurnalisti, politicieni, astea-s meserii ce nu cer o pregatire speciala. deci stiinte politice nu te pregateste sa devii politician. sigur, daca tu vrei poti, sa o faci

Edited by Alex_Dum, 28 July 2007 - 11:55.


#35
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007

View PostAlex_Dum, on Jul 28 2007, 12:40, said:

de la stiinte politice in nici un caz nu o sa iesi politician. daca vrei sa devi politician nu-ti trebuie facultate neaparat. doar cu stiinte poltice fara masterat si/sau doctorat nu faci mare lucru, dar cu astea poti ajunge politolog, profesor, in cel mai rau caz analist politic...etc. facultatea asta nu-ti da o meserie, nu e ca la politehnica sa iesi inginer la terminare. a, si daca nu-ti place sa citesti, etc. degeaba mergi acolo, de terminat termini, dar o sa ajungi taximetrist.
e ca la jurnalism. degeaba faci facultate de jurnalism ca fara talent nu o sa fii niciodata nimic, in schimb cei cu talent nu au nevoie de facultate sa devina jurnalisti, politicieni, astea-s meserii ce nu cer o pregatire speciala. deci stiinte politice nu te pregateste sa devii politician. sigur, daca tu vrei poti, sa o faci
esti la stiinte politice?
daca nu, esti primul on "din afara" care vede cat de cat realist problema

Edited by Annny, 28 July 2007 - 19:16.


#36
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
nu e singurul :)

Da lasati oamenii, nu-i descurajati .... or sa ajunga si ei ca turcescu sa dea bile albe si negre la ciocoi :D

Daca vrei sa te duci la snspa si ai dorinta mare de parvenire in viata faci administratie publica ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate