Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Asus Transformer Pad TF103CX-1A009A

- - - - -
  • Please log in to reply
343 replies to this topic

#37
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Si la mine sunt aceleasi probleme cu incarcarea. Cand se opreste la 89%, cand la 76%, 65% etc. Totusi cred ca ea este incarcata dar softul nu raporteaza corect. Spun asta pentru ca dupa o incarcare care s-a oprit la 80%, cand bagam in priza arata ca incarca vreo 2 minute apoi se oprea. Am schimbat de cateva ori cu incarcatorul de la tel (de 1A) si a sarit de la 80 la 100%. Deci, trag concluzia ca defapt era incarcat full cand arata 80%.  Alta chestie: dupa ce sa oprit incarcarea tot asa pe la 73% am folosit-o continuu (sa vad cum se descarca de tot). Ciudat, a ajuns la 1% si zic hai sa o las sa moara, dau luminozitate la maxim, jocuri, aplicatii, nu vroia deloc sa se inchida (deci 1% era eronat) cred ca am tinut-o cel putin 30 min cu 1% si inca n-a murit, dar a trebuit sa plec, asa ca am bagat-o la incarcat. Bineinteles ca nu s-a incarcat la 100%. Deci eu zic ca e de soft si nu o voi returna, ca la 600 n-ai ce lua mai bun. Poate se rezolva cu alta varianta de soft. Acu nu mai stiu exact, dar cu softul initial cred ca se incarca full, da n-am avut rabdare s-o tin in priza atat si am scos-o pe la 90 si ceva la suta.

#38
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Din recenziile pe pe playstore Real Racing nu ruleaza la multe lume sau ruleaza cu probleme, asa ca nu este din cauza tabletei.

#39
misulyca78

misulyca78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.05.2014
Sal am luat si eu aceasta tableta de black friday  am avut probleme cu incarcatul dar dupa cateva incarcari se duce la 100% azi am primit update ww 2.2 33.133

Si real rasing 3 merge bine

#40
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009

View PostPHONE_XPERT, on 05 decembrie 2014 - 03:33, said:

Fa revenire la setarile din fabrica si o sa scapi de acel update, eu asa am procedat si m-am intors la WW 2.2 33 101. ......O voi returna si eu

Am facut si eu revenire la set. din fabrica insa nu a mai revenit la ww...80 ci a ramas la ultimul update ww.....122; dupa care am verificat chestia cu incarcarea si sunetul si nici o schimbare.
Am facut si ultimul update ww...133 , si se pare ca sa reparat faza cu sunetul insa cand bag incarcatorul imi arata ca e alimentata la USB.
Cred  ca voi solicita inlocuirea ei, asa cum spunea cineva mai sus:  la 600 lei nu ai ce lua...

L.E. real racing 3 nu merge si touch-ul  reactioneaza cu intarziere.

Edited by alexmanu, 05 December 2014 - 12:57.


#41
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
E am facut ieri ultimul update si este ww.2.2.33.132 cu data 24 nov 2014. Deci nu cu 133. Ciudat. Si s-a incarcat doar 75%.

#42
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Da, mersi pt corectare ultimul update e ww..132.
Am lasat.o peste noapte la incarcat 7.5h , am gasit.o cu 98%  si indica ca e Incarcata .

#43
misulyca78

misulyca78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.05.2014
Sal update este 132 am gresit eu cu incarcatul merge pana la 85% dar o inchid si dupa ce o deschid arata 100%

#44
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Am o intrebare pt cei care au returnat tableta si au optat pt acelasi model: au aceleasi probleme si astea  sau s.a rezolvat problema cu incarcarea?

Eu nu sunt lamurit cu notiunea de sigilare a acestor tablete: eu am primit.o fara ambalaj suplimentar, cutia tabletei fiind infasurata intr.o banala folie de plastic iar cutia de carton  in sine nu  avea nici un sigiliu de genul celor ce trebuiesc rupte pt a putea deschide cutia.

Am completat formular pt a o returna si am optat pt acelasi model , acum avand in vedere ca de cand am luat.o am bagat.o in husa nu are nici cel mai mic semn de utilizare si ma gandesc ca sa nu le vina ideea "meseriasilor" de vanzatori ca tableta pe care o returnez eu poate ajunge la un alt coleg de forum (care a solicitat si el inlocuirea tabletei) si a lui la mine ... banuiesc ca singurul mod de identificare e acel :NUMAR DE SERIE (eu am facut un printscreen cu al meu)  daca il aveti si voi notat, poate le postam pe aici si comparam ce am dat si ce.am primit.


#45
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Salut.Eu am schimbat-o cu una identica. S-a incarcat 100% prima data iar dupa ce i-am facut update ramane la 84%. Firmware-ul cu care a venit era cel cu 80. Acum il are pe cel cu 132 si se opreste la 84%. Maine o voi duce si imi voi lua banii pe ea inapoi. Exista pe www.mobillisimo.ro un unboxing si este ambalata la fel cum au venit si ale noastre. Problema cred ca este din soft si se pare ca cei de la Asus nu au nici o solutie in acest moment. Poate seriile MemoPad sunt mai reusite. Tableta la pcgarage si flanco costa 730 Ron si nu 999 ca la emag, deci reducerea nu a fost chiar 40%.

#46
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hl9AA7lgEBE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.youtube....R5QtY#t=23  - unboxing

Din cate se vede, pe ecran mai are o folie ci niste inscrisuri desprea caracteristicile tabletei. Asa arata si tableta samsung a unui coleg de birou, cu o folie de protectie pe ecran. La cele primite de mine, nu era nimic pe ecran, tableta fiind bagata toata intr-o folie. Pe youtube toate sunt cu folie pe ecran. Inca un motiv sa o returnez si sa imi iau banii inapoi pe ea sau sa cer una si cu folie pe ecran.

#47
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
La a 3-a incarcare a ramas la 74%. Nu stiu cum Asus poate asa ceva, totusi nu este o firma noua in domeniu.

#48
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Toata lumea de aici le-a cumparat de la EMAG?
Poate luate din alta parte, ar rezolva problema.
http://www.sigmanet....droid-4-4-black

#49
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Am vb cu cei de la Asus si mi-au spus ca in mod normal, tableta vine pe ecran cu o folie de protectie cu caracteristicile tabletei.

#50
misulyca78

misulyca78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.05.2014
Sal eu am lut-o de la flanco si nu avea folie pe ecran cu caracteristici decat o folie peste toata tableta

Si la mine se preste la 84%

#51
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Flanco si emag fac parte din acelasi grup de firme.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/R5_n9Yfx7P0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] versiunea fara tastatura.

#52
misulyca78

misulyca78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.05.2014
Azi am vorbit cu cei de la asus si este un bug si o sa rezolve cu urmatorul update.dar nu stiu ce sa fac sa o schimb sau sa iau banii

#53
alexmanu

alexmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 08.08.2009
Dupa video postat mai sus imi dau seama ca tableta primita de mine nu era sigilata, nu a avut nici un stiker de genul celui ce a fost taiat in clip
.
Cu aceeasi dilema ma confrunt si eu sa cer banii sau inlocuire tableta.

La voi cine asigura service-ul, tot depanero?

#54
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
La inlocuire iti vor da una identica, cum mi-au dat si mie. Stocul lor pentru inlocuire pt cele vandute de BF era de 14 tablete in data de 14 cand am inlocuit-o eu. Au zis ca sunt stocuri limitate pt inlocuirea celor vandute de BF. Eu zic sa specifici ca vrei una sigilata. Eu asa voi face azi, daca nu voi cere banii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate