Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

În România, protestantismul a învins ortodoxia!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
169 replies to this topic

#1
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
O spune clar rezultatul actualelor alegeri prezidențiale. De aceea, cine mai îndrăznește să afirme că România este în proporție de peste 90% ortodoxă, ori minte, ori trăiește paralel cu realitatea. După cum vedeți, România este cel mult 45% ortodoxă!
     Românii s-au săturat de minciună și manipulare. Dacă BOR refuză să vadă această realitate, va plăti cu propria destrămare și dispariție!

#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
s-a ales omu, nu religia! Posted Image

#3
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 25.04.2007
Nu uita ca s-a ales acum presedintele unui stat laic, nu Preafericitul BOR.

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
daca tu crezi ca e vreo legatura intre alegeri si biserica, esti fanatic tare.
io habar nu am avut ce religie e klaus, atat ca am inteles ca nu e ortodox.
din partea mea putea fi si cu zalmoxis, treaba lui.

#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Asa si? Macar azi lasa-ne si nu ne mai polua cu tot felul de topicuri marca ta!

#6
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Sa vezi acum cozi la "conversie" la protestanti :)

Really, mi se pare o solutie mai fericita pentru cei ce vor sa scape de atatea randuieli bisericesti.

#7
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostSTARTREK1, on 17 noiembrie 2014 - 11:36, said:

s-a ales omu, nu religia! Posted Image

De fapt s-a ales omul ÎN POFIDA RELIGIEI. Deci, chiar dacă nu direct, s-a făcut și o alegere religioasă. Pentru că, deși BOR a făcut campanie electorală pentru V. Ponta și deși cei peste 90% presupuși ortodocși sunt obligați să asculte de conducătorul religios (potrivit religiei ortodoxe), iată că 54% dintre români au ales să voteze cu protestanul neagreat de ortodocși. Cu proscrisul ortodocșilor!!! Cu cel care, potrivit ortodocșilor, va putrezi în iad!!!
Îmi pare rău pentru BOR dar, dacă nu se băga în aceste alegeri politice, nu scotea la iveală faptul că se laudă doar când spune că are susținerea și credința a peste 90% dintre români!

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
io mai degraba cred ca idiotii ajung in iad.
ar trebui sa iei masuri de pe acum, poate scapi de cazanul cu smoala...

#9
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postcolombo2003, on 17 noiembrie 2014 - 11:39, said:

Asa si? Macar azi lasa-ne si nu ne mai polua cu tot felul de topicuri marca ta!

Azi am plâns de fericire și îmi voi striga tuturor bucuria. Puțin îmi pasă de ce vrei tu. Și nu ai decât să plângi, dacă ai votat cu ortodoxia. Să plângi, să meditezi și să părăsești Gomora până nu-i prea târziu.

#10
IonutzRO

IonutzRO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 04.06.2011
Eu sunt de parere ca biserica nu trebuie sa se implice in politica, in rest fiecare poate apartine de ce religie considera el. Cat timp Biserica Ortodoxa joaca cinstit o sa aiba sustinatori, daca joaca murdar o sa ii piarda si pe cei pe care ii are acum.

#11
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postslai, on 17 noiembrie 2014 - 11:44, said:

io mai degraba cred ca idiotii ajung in iad.
ar trebui sa iei masuri de pe acum, poate scapi de cazanul cu smoala...

Nu poți vorbi de rai și iad fără a vorbi de Isus Hristos. Iar, potrivit lui Hristos, idioții sunt primii care ajung în Rai. Asta nu înseamnă că și singurii. Deci poți ajunge în Rai și fără a fi idiot.

View PostIonutzRO, on 17 noiembrie 2014 - 11:44, said:

Eu sunt de parere ca biserica nu trebuie sa se implice in politica, in rest fiecare poate apartine de ce religie considera el. Cat timp Biserica Ortodoxa joaca cinstit o sa aiba sustinatori, daca joaca murdar o sa ii piarda si pe cei pe care ii are acum.


Se pare că s-a implicat deja și Dumnezeu a și lovit-o peste nasul înălțat! Slavă Lui! Sper să învețe ceva din aceasta. Dar mă cam îndoiesc: prea se crede împărăteasă în veci!

#12
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
aha, acum inteleg ca tu acum dai din coate ca vrei sa fii primul, primul la poarta raiului.

#13
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
http://www.mediafax....e-neam-13570798
Decat dinastia...mai bina un protestant

#14
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Din fericire cei ce au votat cu Iohannis nu sunt spalati pe chelie de BOR. Asta s-a intamplat. In 20 de ani BOR nu va mai avea mana de lucru.

#15
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostBatranelul, on 17 noiembrie 2014 - 11:37, said:

Nu uita ca s-a ales acum presedintele unui stat laic, nu Preafericitul BOR.

Iar tu nu uita că s-a ales tocmai candidatul pe care Preafericitul BOR zicea ”nu votați cu el”. Deci oamenii au făcut o alegere între Preafericit și Iohannis. Nu pentru că așa trebuia să fie, ci pentru că așa a vrut ”Preafericitul” să-și bage coada. Mă întreb dacă și acum se mai consideră preafericit...

Edited by tudorel666, 17 November 2014 - 11:55.


#16
alex91ro

alex91ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.09.2014

View Posttudorel666, on 17 noiembrie 2014 - 11:33, said:

O spune clar rezultatul actualelor alegeri prezidențiale. De aceea, cine mai îndrăznește să afirme că România este în proporție de peste 90% ortodoxă, ori minte, ori trăiește paralel cu realitatea. După cum vedeți, România este cel mult 45% ortodoxă!
Românii s-au săturat de minciună și manipulare. Dacă BOR refuză să vadă această realitate, va plăti cu propria destrămare și dispariție!

sa te ierte Dumnezeul tau, ca o faci atat de tare pe prostul, sa nu cumva sa ramai asa.

#17
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
Atunci, trebuia sa votam cu Michimausu, ca doar e ortodox, ce naiba?!

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
BOR trebuia sa se tina departe de politica. Si asa isi indepartase tineretul in numere ingrijoratoare si masa lor de manevra moare pe zi ce trece. Dar cu manevra asta scarbavnica facuta cu madularul Ponta... Toti cei tineri au capatat o profunda scarba fata de preotime si capeteniile lor. Prea s-au obisnuit sa creada ca ei controleaza masele, tocmai le-a fost demonstrata fatarnicia si futilitatea manevrelor. Poate totusi vor ajunge si ei sa plateasca. Macar cu impozitarea ca restul muritorilor, si tot e un pas inainte

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate