Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

creare AMV

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
clickuserx

clickuserx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 13.02.2012
Salut. Nu am mai facut niciodata asa ceva. Vreau sa fac un AMV cu un personaj de-al meu preferat dintr-un anime. Am toate clipurile video ( inca fara crop ) si am si muzica pe care as dori sa ruleze dar chiar nu stiu cum sa fac. Macar sa le adun toate unul dupa celalalt, si sa cante muzica pusa de mine. Am incercat de foarte multe ori sa instalez sony vegas dar nu pot si nu gasesc alte programe bune. Cum sa fac ? Ce propuneti? Nici windows movie maker nu imi merge.

Multumesc anticipat pentru ajutor.

#2
Kruska

Kruska

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 12.10.2014
Adobe After Effects ai incercat?
Oh, si ai putea sa postezi aici specificatile pc-ului? Daca tin bine minte, si soft-urile astea au nevoie de niste cerinte minime, la fel ca jocurile.

#3
satanicgem

satanicgem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 02.12.2009
Eu am facut un amv de ''beginareala'' acum patru ani, i l-am aratat cuiva  care se ocupa serios cu asa cevasi mi-a spus urmatoarele :
- sincronizeaza crop-urile cu muzica
- la fiecare vers al melodiei (daca are) e bine sa schimbi scena
- nu folosi secvente din episoadele de la inceput, ci din toata seria (te descurci tu)

Legat de program de editare video, foloseste sony vegas 7 (asta trebuie sa-ti mearga, il folosesc de sase ani -  in editare video) . Adobe after effects e cu totul alta treaba.
L-am incercat acum un an si e complicat, te prinzi (mai greu) cum functioneaza, e ca si cum ai trece de la Dacia (Sony Vegas 7) la  Bugatti Veyron (AAE).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate