Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Prestigio MultiPad 4 DIAMOND 10.1 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
nasturas

nasturas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.05.2010
PMT7177_3G
am si eu o problema indentica, am incercat tot ce am gasit pe net dar rezultatele sunt aceleasi, stuk in logo
o mana de ajutor ?
multumesc!

#20
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
va salut, am si eu un Prestigio multipad 7.0 ultra+ si de o saptamana ficamea imi spune ca nu mai merge, intr-adevar nu se mai aprinde de nici un fel, nici din power si nici din combinatii , am desfacut-o si am masurat bateria dupa ozi la incarcat are 4,2v zic ca este bine !, si procesorul Allwinner tech A13 D2135CA 1421 este ,singura piesa ,cald spre fierbinte cind tableta este conectata la sursa, va rog daca cineva are acest tip de tableta sa-mi dea ceva sfaturi, nu cred ca este iremediabil dus-a !, am incercat un update cu mico sd dar nu se deschide tableta, cu stima

#21
tony1234

tony1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 10.04.2012

 nasturas, on 07 august 2016 - 10:14, said:

PMT7177_3G
am si eu o problema indentica, am incercat tot ce am gasit pe net dar rezultatele sunt aceleasi, stuk in logo
o mana de ajutor ?
multumesc!
Te ajuta cata333 ia legatura cu el

 iongiurca, on 08 august 2016 - 22:24, said:

va salut, am si eu un Prestigio multipad 7.0 ultra+ si de o saptamana ficamea imi spune ca nu mai merge, intr-adevar nu se mai aprinde de nici un fel, nici din power si nici din combinatii , am desfacut-o si am masurat bateria dupa ozi la incarcat are 4,2v zic ca este bine !, si procesorul Allwinner tech A13 D2135CA 1421 este ,singura piesa ,cald spre fierbinte cind tableta este conectata la sursa, va rog daca cineva are acest tip de tableta sa-mi dea ceva sfaturi, nu cred ca este iremediabil dus-a !, am incercat un update cu mico sd dar nu se deschide tableta, cu stima
Ce model este PMT PMP ?

#22
iongiurca

iongiurca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 23.06.2010
este model :PMP3670B

#23
cata333

cata333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.09.2015

 iongiurca, on 09 august 2016 - 20:48, said:

este model :PMP3670B
iongiurca---Daca citeai bine, esti in topicul prestigio-multipad-4-diamond-10.1-3g! Nu stiu daca e adegvat (moderatorii ) sa deschizi un subiect in alta sectiune
                   Topicul in sine e despre  [prestigio-multipad-4-diamond-10.1-3g] Tableta ta e cu totul alt model si alta marime !
                   Dar ca raspuns la problema ta,Eu zic sa o vinzi la piese de schinb pe olx !!! Daca zici ca nu se mai aprinde si ca procesorul se anbaleaza termic.

 nasturas, on 07 august 2016 - 10:14, said:

PMT7177_3G
am si eu o problema indentica, am incercat tot ce am gasit pe net dar rezultatele sunt aceleasi, stuk in logo
o mana de ajutor ?
multumesc!
s
Nasturas--Te rog ea legatura cu mine prin intermediul Facebook...Sincer nu stau nici macar 10 minute pe saptamina pe forum...Incearca pe facebook!!!
                                                                   https://www.facebook...eparatipcresita

#24
cata333

cata333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.09.2015
Am pus la dispozitie boot,recovery si scatter pentru tabletele pmp7110 si pmt7177

Va intrebati ...si cei cu asta?:P
Pai cu ce aveti atasat va puteti rota tabletele si debloca bootloaderul ala scirbos !:))
Va veti bucura de CWM_v6.0.2
Recomand SP Flash Tool (3.1344.0.212) cu DA_SWSEC.bin

SP Flash Tool (3.1344.0.212)

Attached Files



#25
cryogent

cryogent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.06.2007
Salut, am si eu o tableta Prestigio PMT7177 (nu e a mea, doar incerc sa o repar), incerc sa pun inapoi soft pe ea cu SP Flash Tool (am incercat si versiunea de mai sus cat si cea mai noua 5.1628)
dar nu pot instala nimic.
Driverul nu a vrut sa se instaleze din prima dar pana la urma l-am instalat.
Am incercat si cu alt program (Sugar_MTK) dar nici cu el nu vrea, ceva gen "flash in brom stage!" si eroare ca portul mai este folosit de alt program.
Ce as mai putea sa-i fac?

P.S.- tableta nu booteaza, intra in recovery, fast boot dar atat.

Edited by cryogent, 30 August 2016 - 12:40.


#26
cryogent

cryogent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.06.2007
Si inca ceva ca am uitat, cum doamne iarta-ma se opreste tableta de tot (power off) ca tin butonul apasat dar cand se stinge ecranul si bag cablul in ea , o vede in device manager ca Mediatek Preloader usb vcom dar imediat dispare din device manager in momentul cand se aprinde ecranul la tableta cu incarcarea acumulatorului.

#27
doctorgadget2015

doctorgadget2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2016

 cata333, on 29 august 2016 - 08:31, said:

Am pus la dispozitie boot,recovery si scatter pentru tabletele pmp7110 si pmt7177

Va intrebati ...si cei cu asta?Posted Image
Pai cu ce aveti atasat va puteti rota tabletele si debloca bootloaderul ala scirbos !Posted Image)
Va veti bucura de CWM_v6.0.2
Recomand SP Flash Tool (3.1344.0.212) cu DA_SWSEC.bin

SP Flash Tool (3.1344.0.212)

Salut. Cum sa fac toate astea ca nu ma lasa sa scriu nimic in sp flash indiferent cu DA DL CHECKSUM sau fara cu battery sau fara cu DA_SWSEC sau MTK_ALL_IN_ONE nici sa o formatez nici nimic nimic. acceasi eroare S_BROM_DOWNLOAD_DA_FAIL (2004) H/W Fail to download DA to baseband chip`s internal SRAM! Mor incet cu ea...

#28
MORARU_SORIN

MORARU_SORIN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.10.2016
Cand deschid tableta...nu trece mai departe de imaginea cu android. Ce trebuie sa fac? :( firmware cumva?

Cum pot da de cata333???

#29
cata333

cata333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.09.2015

 MORARU_SORIN, on 05 octombrie 2016 - 11:21, said:

Cand deschid tableta...nu trece mai departe de imaginea cu android. Ce trebuie sa fac? Posted Image firmware cumva?

Cum pot da de cata333???


Noul link---Facebook

 doctorgadget2015, on 08 septembrie 2016 - 11:44, said:


Salut. Cum sa fac toate astea ca nu ma lasa sa scriu nimic in sp flash indiferent cu DA DL CHECKSUM sau fara cu battery sau fara cu DA_SWSEC sau MTK_ALL_IN_ONE nici sa o formatez nici nimic nimic. acceasi eroare S_BROM_DOWNLOAD_DA_FAIL (2004) H/W Fail to download DA to baseband chip`s internal SRAM! Mor incet cu ea...

Daca primesc 20 de cereri pe forum...voi face un tutorial+fisierele necesare+video pentru toti utilizatorii de prestigio !
Eu am deja romul customizat 100% by me :)...fara reclame/fara root care dispare dupa reboot/deodex/xposed/hosts de 3M :))...si multe altele=6 luni de munca !

 MORARU_SORIN, on 05 octombrie 2016 - 11:21, said:

Cand deschid tableta...nu trece mai departe de imaginea cu android. Ce trebuie sa fac? Posted Image firmware cumva?

Cum pot da de cata333???

facebook

#30
Ropero

Ropero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.04.2006
Ai 20 acum....te rog posteaza, pentru că mulți au probleme cu modelul ăsta!

#31
cata333

cata333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.09.2015

 doctorgadget2015, on 08 septembrie 2016 - 11:44, said:

Salut. Cum sa fac toate astea ca nu ma lasa sa scriu nimic in sp flash indiferent cu DA DL CHECKSUM sau fara cu battery sau fara cu DA_SWSEC sau MTK_ALL_IN_ONE nici sa o formatez nici nimic nimic. acceasi eroare S_BROM_DOWNLOAD_DA_FAIL (2004) H/W Fail to download DA to baseband chip`s internal SRAM! Mor incet cu ea...


Ai deblocato prima data?----?   Nu recomand formatarea tabletei---vei ramine fara semnal GSM si Fara NVRAM !!!!!!!!!! Pedia nu ma mai lasa sa atasej fisiere...doar linkuri. Sa-ti dau o ideea despre ce vorbesc...flash prima data secro-sign.img..scoti cablu debifezi secro-sign.img, bifezi preloader_pmt7177_3g.bin ...apesi download si bagi cablu inapoi...dupa asta folosesti fisierele de mai sus !! BAFTA

 Ropero, on 21 octombrie 2016 - 09:04, said:

Ai 20 acum....te rog posteaza, pentru că mulți au probleme cu modelul ăsta!

Ma refeream la 20 de cereri...Cereri pentru tutorial :P

#32
cata333

cata333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.09.2015
Va invit pe topicul dedicat prestigio_pmt_7177_3g

#33
Ropero

Ropero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.04.2006
Sorry, we couldn't find that!
Link-ul nu merge!!!

#34
muscleman

muscleman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 07.06.2003
cautand pentru o tableta de-a mea am dat peste astea
https://yadi.sk/d/s7u8U1gvpMNS5
http://www.gsmforum....DIAMOND-10-1-3G
https://onedrive.liv...!108&parId=2393
2E5DB833DE85!109&action=locate
http://www.mtkfirmwa...73gquad  asta ultimul fiind postat cred de cata33

#35
danv72

danv72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.04.2007
Salutare!

Am si eu una defecta, blocata in startup logo.
Are cineva un firmware testat pentru PMT7177_3G?


Numai bine,
DanV

#36
cata333

cata333

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.09.2015
Pentru toti care vet-i incerca sa ma contactati...sa dus baba cu colacu
Nu ma-i ofer nici un fel de ajutor legat de acest topic...am sters toate datele mele de contact plus e-mail fake (temporal mail ) deci nu mai incercati sa ma contactati...am sters si profilul facebook
Am cerut adminilor sa stearga si contul de pe forum...insa (putin probabil sa se intinple) caci retarzi astea tin conturile blocate pe 200 ani doar de ochi lumi ca sa vada lume ce de utilizatori avem noi pe softpedia :P

Si in final...o urare catre softplagiat   --->so sugi tare pin te doare :)))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate