Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Urgent!!help!!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Am o problema cu DVD Playerul din comp, un HITACHI DVD - ROM GD 7500, care sa blocat din nou pe codul regional 2.Ajutatima , va rog sa scap definitiv de problema codurilor regionale.Dupa cum stiu o pot face cu asa numitele Firmware, dar nu reusesc sa dau de ele.V-as fi foarte recunoscator daca am revolva urgent situatia.Va multumesc. :help:

#2
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
GunX, unde esti ca tu esti expertul!VA ROG! HILFEEEEEE!!!!Chiar nimeni nu ma poate ajuta? :lamer:

#3
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
http://forum.firmwar....com/portal.php

#4
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Da, vad ca problema de fapt e mult mai complicata.Menetz, am deja acel Firmware, l-am si folosit odata , mi se mai blocase o data si am folosit acest firmware, dar mi se zisese ca dupa ce voi folosi flash-ul nu o sa mai a probleme cu codecurile niciodata si uite ca am din nou problme pe aceeasi tema, sa blocat DVD-ul pe codul regional 2.Acum ma intreb eu, sa fie de la DVD pt ca la firmware in setarile lui imi arata x008, sau sa fie de la Power Dvd player?E cineva sa imi spuna?

#5
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
exista 3 tipuri de region block: hard (in unitatea DVD), in windows si in program (powerdvd,windvd,whatever). DAR RTFM ca e totul atat de clar....pt toate cele 3 "protectii" exista solutii: firmware rpc1, regedit si region killer or something.

#6
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Chestia cu rpc1 am rezolvato deja.Deci in DVD totul e ok acum, explicami insa ce pot face in ultimile doua cazuri.Am dezinstalat si reinstalat de 2 ori PowerDvd-ul si degeaba, am incercat si o chestie ce se numea DVd ree region dar imi da tot felul de erori.Deci ce trebuie sa fac? Ce este regedit?

#7
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
http://www.digital-d...les/region.html
aici citesti

iar de aici folosesti http://www.digital-d...ads/region.html

si citeste mama..citeste..asa se invata

#8
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Menetz, mersi mult, iti raman dator, gata am rezolvat problema cu DVD Genie,,problema era de la Player, de la Power Dvd Player, iar acum gata.Multumesc, puteti inchide acest topic.

#9
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
bravo
acum poti sari la etapa urmatoare :)
utilizarea filtrelor video din windvd cu cele audio din powerdvd in zoomplayer :) asta daca vrei sa te uiti cat mai haios la dvd-uri. Evident ca ai putea incerca si deinterlace in dscaler cu proiectie pe proiector, dar aia e alta poveste :)

#10
cipicul

cipicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.07.2002
Mersi Menetz, dar sunt un tip cat se poate de simplu si normal :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate