Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Situs inversus complet

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011
Sunt persoane pe acest forum care au situs inversus complet ?

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
pe wikipedia scrie ca incidenta ar fi de 1/10.000 si daca te uiti pe pagina principala a forumului vezi ca are 675.514 membri. deci statistic ar trebui sa fie in jur de 67-68 asemenea membrii. acu depinde daca vreunul din acestia vede topicul tau si-ti raspunde.

#3
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
Stiu pe cineva care a avut asa ceva, din pacate a murit in timpul operatiei de reasezare a organelor la locul corect.

#4
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011

View PostClipboard01, on 07 octombrie 2014 - 08:29, said:

Stiu pe cineva care a avut asa ceva, din pacate a murit in timpul operatiei de reasezare a organelor la locul corect.

Wow. Pai probabil avea ceva complicatii sau malformatii ?! In mod normal daca ai asa ceva nu ai de ce sa vrei sa le reasezi daca organele functioneaza corespunzator.

#5
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View PostClipboard01, on 07 octombrie 2014 - 08:29, said:

Stiu pe cineva care a avut asa ceva, din pacate a murit in timpul operatiei de reasezare a organelor la locul corect.

Stii sau stiai?

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
din cate stiu cu situs inversus complet traiesti ok, problema apare cand numai anumite organe nu sunt pe pozitie. cred ca tipul care a murit la operatie avea numai anumite organe care nu erau pe pozitie si din cauza asta avea probleme iar medicii au considerat ca se impune operatia de corectare a pozitiei cu riscurile care decurgeau din ea.

#7
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
Tipul era perfect sanatos, ghinionul lui a fost doar ca s-a nascut in Romania, si un doctor a decis ca trebuie sa ii fie puse organele corect, asa cum a invatat el la facultate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate