Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Program de rasucit imaginea...

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Salve.
Sper ca scriu in aria potrivita...
Am facut cu telefonul cateva filmulete in Delta Dunarii,sunt super imaginile insa am tinut telefonul normal(vertical) iar pe comp. imaginea cu bs player mi-o da pe o parte,am cautat in meniul bspleyer-ului dar nu am gasit nici o functie care sa ma ajute sa rasucesc imaginea(sau poate nu cunosc eu destul de bine toate functiile).
V-as ruga daca stiti vreun alt program de redare cu care sa pot sa vad imaginea normal,sau un program cu care sa modific imaginea ,sa o rasucesc.

Va multumesc anticipat.

#2
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
VLC .

#3
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 10.03.2005
EU folosesc PotPlayer. Click dreapta, alegi "video", apoi "screen rotation", si il invarti cum vrei

#4
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,251
  • Înscris: 24.01.2008
Sau Windows Movie Maker... cred ca vine integrat in orice Win.  Asta daca nu esti pe alt sistem de operare...

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
De fapt singura solutie eficienta e sa rasucesti monitorul, altfel o sa ocupe doar o bucata mult mai mica din ecran.

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmagaenea, on 05 octombrie 2014 - 20:38, said:

Am facut cu telefonul cateva filmulete in Delta Dunarii,sunt super imaginile insa am tinut telefonul normal(vertical) iar pe comp. imaginea cu bs player mi-o da pe o parte,am cautat in meniul bspleyer-ului dar nu am gasit nici o functie care sa ma ajute sa rasucesc imaginea(sau poate nu cunosc eu destul de bine toate functiile).
In playere poti orienta cum vrei de ex in pot player... problema este ca daca uploadezi pe youtube de ex va fi praf (la 90 grade) pentru ca in 3gp exista un marker de orientare care este eronat din cauza telefonului. Si eu am patit asa ceva. Cand filmezi trebuie sa fii atent daca telefonul roteste controalele in functie de cum tii telefonul, daca nu trebuie restartat etc / treaba de android nu neaparat de senzor, dupa aia va functiona.
Solutia este o modificare a markerului in fisierul video, sunt putine programe care stiu sa faca asta si costa... mie mi-a fost lene sa sap mai departe insa in practica ar trebuie sa fie o locatie din fisier care o modifici cu un hex editor si aia e, numai ca trebuie sa stii unde exact si ce sa pui in loc sa faca orientarea corecta. Deci nu e nevoie sa recodezi fisierele ca sa pierzi calitatea cum fac programele teapa, doar sa-i modifici markerul pentru ca inregistrarea video este aceeasi indiferent cum tii telefonul (normal/default este landscape), markerul face diferenta de orientare.

#7
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Multumesc.am rezolvat.

#8
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014

View Postmagaenea, on 05 octombrie 2014 - 20:38, said:

Salve.
Sper ca scriu in aria potrivita...
Am facut cu telefonul cateva filmulete in Delta Dunarii,sunt super imaginile insa am tinut telefonul normal(vertical) iar pe comp. imaginea cu bs player mi-o da pe o parte,am cautat in meniul bspleyer-ului dar nu am gasit nici o functie care sa ma ajute sa rasucesc imaginea(sau poate nu cunosc eu destul de bine toate functiile).
V-as ruga daca stiti vreun alt program de redare cu care sa pot sa vad imaginea normal,sau un program cu care sa modific imaginea ,sa o rasucesc.

Va multumesc anticipat.

cauta si site-uri online care fac aceasta transformare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate