Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Thassos - nimic deosebit, preturi mai mari decat in RO

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Sunt curios : daca te nasteai in Grecia, te-ai fi dus in Thassos sau... Mamaia (ori alta statiune din Ro) ?! :)

Eu cred ca era mai bine sa fi grec si sa nu auzi limba ta natala in nicio statiune din Romania, nu?

#20
neN3i

neN3i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.01.2007
@initiator

n-ai nicio treaba, iti versi of-ul creat aiurea in tramvai pt ca ai stat ca prostu sa faci conversia din euro in lei la fiecare euro dat.  eu am fost anu asta in thassos si mi-a placut foarte mult, ma voi duce si la anu. Am stat in Potos pt ca e cea mai animata localitate si nu-mi pare rau de niciun euro cheltuit acolo

#21
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006

View Postvictor444, on 16 septembrie 2014 - 20:15, said:

Am vizitat Thassos.
- o inghetata aproximativ 7 euro (sa facem un calcul, 7EUR = 30RON, nu stiu cine plateste 30RON pe o inghetata in Romania)
- feribotul dus-intors (2 persoane + masina = 44 euro = 200RON)
- benzina dus-intors = 300 RON
- taxa de pod la Giurgiu, rovigneta la Bulgari, taxa de autostrada la greci
- orice produs in Grecia are pretul exprimat in euro. O sticla de apa plata 2 euro = 8 RON (nu stiu cine da in Romania 8 RON pe o sticla de apa), o gogosica 4 EURO = 16RON (cine dracu plateste 16lei pe o gogoasa in Romania?)
Daca ai stat sa calculezi toate alea, apoi ala NU a fost concediu. Orice, da' NU concediu.

#22
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006
Pana imi aduc aminte cum le chema pe clonele care apareau ciclic sa ne spuna, fix cu aceleasi cuvinte, cat de mizerabila e orice destinatie turistica in afara granitelor si cat de prosti romanii care o viziteaza, se inchide.

L. E.

View Postvictor444, on 16 septembrie 2014 - 20:15, said:

Toti amaratii care cum-necum au reusit sa faca o vacanta in Grecia
Suntem multi si nu ne place cum ne numesti. Asa ca, daca vrei sa mai poposesti prin zona, atentie sporita la limbaj.




#23
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Una dintre clone era Romanianpatriot, sau ceva de genul asta.

Edited by Barboso, 29 June 2015 - 20:44.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate