Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cat ar costa un Snowboard complet?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011
Cam cat ar costa un snowboard, legaturi si booti , impreuna la mana a 2-a?
Sa fie folosibil, cat sa invat sa ma dau, / sa dau trickuri usoare gen 180, 360..
M-am mai dat o data pe snow si a fost, ok cat de cat, mai greu cu echilibrul.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Cam 1000 RON, daca il iei acum. Stii cum, iarna iti faci rost de ustensile de plaja si vara de snowboard.
Iarna SH nu prea se gasesc, sau is foarte scumpe :D

#3
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011

View Postlex404, on 13 septembrie 2014 - 14:20, said:

Cam 1000 RON, daca il iei acum. Stii cum, iarna iti faci rost de ustensile de plaja si vara de snowboard.
Iarna SH nu prea se gasesc, sau is foarte scumpe Posted Image

Daca 1000 de lei suna la mana a 2-a nu vreau sa stiu cat sunt noi Posted Image :)
Nu vreau sa imi iau inca, dar sa stiu de cati bani o sa fie nevoie sa strang pana la prima ninsoare.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Noi is scumpe tare...si ca incepator nu merita :)

#5
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Cand am vazut pretul, am confundat cu "bobul". Cred ca mai mult cizmele costa la snowboard, ca altfel placa ar fi cea mai ieftina.

#6
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
1000RON???? Posted Image Incredibil cat poate sa coste o simpla bucata de plastic.

Edited by Clipboard01, 13 September 2014 - 15:56.


#7
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008

View PostpaulicaFX, on 13 septembrie 2014 - 14:37, said:

Daca 1000 de lei suna la mana a 2-a nu vreau sa stiu cat sunt noi Posted Image Posted Image
Nu vreau sa imi iau inca, dar sa stiu de cati bani o sa fie nevoie sa strang pana la prima ninsoare.

Stai linistit ca daca astepti pana ninge nu-ti mai permiti nimic Posted Image
Trebuie sa stii ce marime iti trebuie, si uita-te pe site-urile de vanzari, setezi pe produsele din orasul tau, nu cumpara ce nu poti verifica.
Iti recomand sa cumperi cat mai repede, preturile vor creste.
Trebuia sa cumperi deja, in primavara sau vara...

Edited by sirgoofy, 13 September 2014 - 16:37.


#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostClipboard01, on 13 septembrie 2014 - 15:56, said:

1000RON???? Posted Image Incredibil cat poate sa coste o simpla bucata de plastic.
Mda, se pare ca ai tras prea mult pe nas.
Ia arunca un ochi (sau mai bine doi) pe pagina de wikipedia, unde ti se explica din ce e construit un snowboard.

Edited by Hider141, 13 September 2014 - 16:39.


#9
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

View PostpaulicaFX, on 13 septembrie 2014 - 14:10, said:

Cam cat ar costa un snowboard, legaturi si booti , impreuna la mana a 2-a?
Sa fie folosibil, cat sa invat sa ma dau, / sa dau trickuri usoare gen 180, 360..
M-am mai dat o data pe snow si a fost, ok cat de cat, mai greu cu echilibrul.


Gasesti pana in 600, avand in vedere ca esti chiar la inceput. Pana ajungi la trick-uri trece cel putin un sezon daca te dai 30 zile/sezon.
Eu am dat asa acum 3 ani, dar preturile tot pe acolo sunt:
-cel mai important, casca: 300 de lei (sa o iei noua, daca iei second nu stii prin ce impacturi a trecut) - gasesti si mai ieftina, In Decathlon si la 100 ron.
-placa+legaturi second: 450 de lei (am dat cam mult, gaseam si la 350-400 pentru inceput)
-booti second: 150 de lei
-o pereche de pantaloni de snow second, ca oricum urma sa fiu tot in cur si nu avea rost sa fac praf o pereche noua: 50 de lei
-geaca: 150 de lei (noua atunci)
-manusi: 100 de lei (e important sa fie waterproof, dupa cum am zis si mai sus, o sa-ti trebuiasca sa te ridici de jos si daca se uda e cam naspa)

Optional: protectie pentru fund si genunchiere

De inceput cam astea. Acum nu stiu ce ai tu acasa deja.

Edited by horatziu, 13 September 2014 - 17:11.


#10
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011

View Posthoratziu, on 13 septembrie 2014 - 17:09, said:

Gasesti pana in 600, avand in vedere ca esti chiar la inceput. Pana ajungi la trick-uri trece cel putin un sezon daca te dai 30 zile/sezon.
Eu am dat asa acum 3 ani, dar preturile tot pe acolo sunt:
-cel mai important, casca: 300 de lei (sa o iei noua, daca iei second nu stii prin ce impacturi a trecut) - gasesti si mai ieftina, In Decathlon si la 100 ron.
-placa+legaturi second: 450 de lei (am dat cam mult, gaseam si la 350-400 pentru inceput)
-booti second: 150 de lei
-o pereche de pantaloni de snow second, ca oricum urma sa fiu tot in cur si nu avea rost sa fac praf o pereche noua: 50 de lei
-geaca: 150 de lei (noua atunci)
-manusi: 100 de lei (e important sa fie waterproof, dupa cum am zis si mai sus, o sa-ti trebuiasca sa te ridici de jos si daca se uda e cam naspa)

Optional: protectie pentru fund si genunchiere

De inceput cam astea. Acum nu stiu ce ai tu acasa deja.

Pentru inceput trec la mine in gradina sa invat Posted Image)
De aia nu am nevoie decat de placa + boots + legaturi.

Ma dau de 6-7 ani pe skate, si inca ma dau regulat, cred ca o sa ma ajute asta la trickuri, cel putin dadeam 180 din miscare prima oara cand m-am dat pe snow, si 360 de pe loc, indy de pe loc.
Mai greu cu echilibrul..

Ar trebuie sa ma uit dupa ceva anume la snow  / legaturi daca eu il vreau pentru trickuri, si nu pentru viteza sau alte chestii?

Edited by paulicaFX, 13 September 2014 - 17:25.


#11
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
"Ca sa dai" 180, teoretic ar trebui sa stii sa te dai cu oricare picior in fata. Nu stiu la tine daca ai facut si skateboard, dar chestia asta nu e asa usor de invatat. Ti-as recomanda sa lasi trick-urile deoparte si prima data sa inveti sa iti pastrezi echilibrul.

#12
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011

View Posthoratziu, on 13 septembrie 2014 - 17:26, said:

"Ca sa dai" 180, teoretic ar trebui sa stii sa te dai cu oricare picior in fata. Nu stiu la tine daca ai facut si skateboard, dar chestia asta nu e asa usor de invatat. Ti-as recomanda sa lasi trick-urile deoparte si prima data sa inveti sa iti pastrezi echilibrul.


Imi era la fel sa ma dau si goofy si regular pe snowboard,aproape la fel, cat timp pe skate sunt regular..


Adica mi se pare ca pe skate e o diferenta mult mai mare intre goofy si regular, e mult mai greu sa te dai switch, pe snow nu e asa mare diferenta. (zic asta dupa 10-15 minute de dat pe snowboard in toata viata mea :)) ), evident probabil ma insel.

Edited by paulicaFX, 13 September 2014 - 17:42.


#13
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
eu goofy, fara tricuri ..... nu imi plac negrele insa imi place rau vitezaaaaa mare si partiile lungiiii de tot.
parerea mea este ca ar trebui deja sa cauti ceva pana apuca sa se raceasca afara ;)
ma dau de cativa ani deja si as putea spune ca cea mai buna investie o faci in  perechea de booti NOI...restul il poti luat si 2-nd insa bootii, cred eu, ar trebui sa ii iei noi si cat mai de calitate.

cel de al doilea aspect important avand corelatie cu ce ai intrabat, tot din experienta, iti spun ca este o pereche de legaturi .... bunute, nu batzoase si cu sistemul de detarsare-prindere cat mai bun.

si in ultima instanta placa ..... facuta ca lumea la un om priceput si cantuita potrivit (a se citi ascutita)
deasemnea nu uita de casca, o pereche de manusi si desigur pantaloni care sper ca stii si tu sunt speciali pt ca in ei nu se infiltreaza apa topita de fundul tau cand te asezi sa legi legaturile


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate