Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Reziliere contract la Telekom România.

- - - - -
  • Please log in to reply
2297 replies to this topic

#37
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Intrucit (aparent cel putin) pe noul site NU se mai regaseste cererea de reziliere, cei interesati o pot gasi la adresa http://www.fileshare.ro/e29088231.

#38
Atrium2204

Atrium2204

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.09.2014
Am o intrebare daca ma poate ajuta cineva. Am citit pe aici dar nu sunt sigur ca am gasit raspunsul.

Ideea e ca am semnat acum aproximativ un an un contract cu cei de la Romtelecom valabil pe 2 ani doar ca as vrea sa-l reziliez inca de acum. Aveti idee daca se poate in acest moment odata cu fuziunea Cosmote & Romtelecom sub brandul Telekom? Sau trebuie platite daune. Si daca da, la ce valoare se ridica.

#39
visy199

visy199

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 22.08.2010

 Iaro, on 21 septembrie 2014 - 22:03, said:

1234, apoi te anunta robotul ce sa faci; parca undeva la tasta 4 este denuntarea unilaterala a contractului de abonament.

Am sunat si nu pot rezilia pana termin contractul in decembrie fara a plati daune,am intrebat si de partea cu rebranding-ul in Telekom insa nu poate fi reziliat contractul pe acest motiv.Va trebui sa mai rabd putin.

Edited by visy199, 22 September 2014 - 14:12.


#40
dorelc

dorelc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.10.2007
Totusi cat costa ca sa reziliezi inainte de termen? Sunt dispus sa platesc decat sa raman la ei.

#41
ghineabogdan07

ghineabogdan07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 21.11.2007
Era pe aici o cerere de reziliere pe formatul nou cu telekom dar nu o mai gasesc.

#42
alinushi

alinushi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.05.2005

 ghineabogdan07, on 23 septembrie 2014 - 13:59, said:

Era pe aici o cerere de reziliere pe formatul nou cu telekom dar nu o mai gasesc.

O gasesti in atasament

Attached Files


Edited by alinushi, 23 September 2014 - 14:06.


#43
Sunny220

Sunny220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 30.08.2014
dorelc


Numai ei îți pot spune, este în funcție de ce pachet ai avut și ce perioadă contractuală mai ai (a mai rămas).
Sună la ei și vei afla.

#44
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Daca nu gresesc taxa lor de reziliere este abuziva, deoarece este o taxa fixa.

#45
lunna

lunna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 01.10.2006

 GsmWorld, on 23 septembrie 2014 - 14:38, said:

Daca nu gresesc taxa lor de reziliere este abuziva, deoarece este o taxa fixa.

nu e fixa, se calculeaza in functie de perioada ramasa din contract si de beneficiile primite (reduceri, aparate and stuff). nu prea mai e fixa la nici un operator, s-au aliniat toti la rigorile legii.

#46
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
la mine era din 6 in 6 luni,deci cat se poate de fixa

#47
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011

 visy199, on 22 septembrie 2014 - 14:11, said:

Am sunat si nu pot rezilia pana termin contractul in decembrie fara a plati daune,am intrebat si de partea cu rebranding-ul in Telekom insa nu poate fi reziliat contractul pe acest motiv.Va trebui sa mai rabd putin.

Contractul se poate rezilia oricând, orice taxă imaginară pe care ți-o percep trebuie documentată printr-un act care să conțină defalcat toate reducerile și echipamentele care au fost oferite. Cum Telekoi nu îți va furniza niciodată așa ceva (sau, vreau să văd și eu răspuns de la ei cu aceste costuri defalcate, cred că ar fi ceva inedit) -> ANPC, și se cere sancționarea operatorului năzdrăvan. Mai multe amenzi, mai multe șanse de frăgezire. Spor!
Pentru a lua legătura cu ANPC trimiteți mail cu o chitanță atașată la [email protected] și invocați legea consumului.

 dorelc, on 23 septembrie 2014 - 13:36, said:

Totusi cat costa ca sa reziliezi inainte de termen? Sunt dispus sa platesc decat sa raman la ei.

Edited by benis, 23 September 2014 - 18:56.


#48
visy199

visy199

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 22.08.2010

 benis, on 23 septembrie 2014 - 18:54, said:

Contractul se poate rezilia oricând, orice taxă imaginară pe care ți-o percep trebuie documentată printr-un act care să conțină defalcat toate reducerile și echipamentele care au fost oferite. Cum Telekoi nu îți va furniza niciodată așa ceva (sau, vreau să văd și eu răspuns de la ei cu aceste costuri defalcate, cred că ar fi ceva inedit) -> ANPC, și se cere sancționarea operatorului năzdrăvan. Mai multe amenzi, mai multe șanse de frăgezire. Spor!
Pentru a lua legătura cu ANPC trimiteți mail cu o chitanță atașată la [email protected] și invocați legea consumului.
Din noiembrie mi-a spus ca pot face cererea de reziliere fara a plati alte daune,o sa astept pana atunci,nu ma mai complic cu alte plangeri ca m-am saturat de internetul lor..

#49
georgetoader

georgetoader

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2006
Salut,

Tocmai am reziliat si plec la UPC cu toate. Eram iesit de mult de sub contract. Aveam TV Maxim satelit cu pachet maghiar si fara Maxpack, 2 receivere sd, net de 100, telefonie fixa de 200.

Am depus Cererea conceputa de mine pentru ca nu am gasit-o pe site pe cea stas, dar am respectat indicatiile primite la RC: datele titularului, solicitarea in sine si motivul. Am scanat Cartea de identitate si am trimis totul la [email protected]. Asta am facut pe data de 16 Septembrie.
Apoi am depus aceleasi documente atasate in formularul de contact de pe site. Abia dupa ce am depus pe site Cererea am primit si o confirmare pe email insotita de un numar de inregistrare. ATENTIE! Acel numar s-a dovedit esential pentru ca de la data generarii lui se considera preavizul de 30 de zile. La Cererea de pe mail nu am primit nimic.

Astazi, 25 Septembrie, am fost sunat de la fidelizare si am purtat conversatia fireasca cu ce vreau eu si ce dau ei. Avand in vedere ca stiam ca ei nu prea aveau ce sa dea in conditiile in care eu aveam totul maxim de la ei, discutia nu a fost prea interesanta. Apreciez insa civilizatia si profesionalismul baiatului cu care am vorbit.
Mi-au oferit in plus receiver hd cu pvr gratis si telefonie de 100 totul la un pret mai mic decat acum. In prezent platesc in jur de 100 lei lunar. Sunt sigur ca daca ma aratam interesat primeam daca plusam si ceva sport si hbo-uri, dar sincer nu ma intereseaza.

La UPC plec pentru: TV Maxim 113 SD plus 25 HD plus 20 RADIO, Receiver HD simplu plus CI+, plus Pachet Pannonia (cu mult mai multe programe unguresti decat la Telekom), Net de 200 cu router wifi gratis, Telefonie Alo Nelimitat mobil si fix (inclusiv mobile din Europa!!!) si telefon fara fir. Totul la 109 lei.

In conditiile astea, sa ma ierte Telekom caruia i-am fost fidel foarte multi ani pentru ca datorita locatiei am putut benefica de tot ce aveau ei mai bun, nu puteam sa iau o decizie mai avantajoasa in ceea ce ma priveste.

Au incercat sa ma faca sa nu reziliez complet si sa raman la ei doar cu telefonia in ideea ca ramanand client sa ma intorc mai usor cand se vor schimba lucrurile. Am spus pas. Macar sa se schimbe lucrurile peste vreun an sau doi si sa vreau inapoi. Atunci voi veni pe promotii de client nou Posted Image Lucru pe care i l-am comunicat interlocutorului.

NB: sunt client Orange pe mobil si nu pot pleca inca de la ei fara penalitati maxime. In consecinta nu am discutat si nici nu puteam beneficia de vreo oferta combinata cu Telekom mobil. Poate daca eram liber la Orange negociam altfel si Telekom era mai liber sa ma momeasca cum vrea Posted Image

Edited by georgetoader, 25 September 2014 - 12:32.


#50
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011

 georgetoader, on 25 septembrie 2014 - 12:08, said:

Salut,

Tocmai am reziliat si plec la UPC cu toate. Eram iesit de mult de sub contract. Aveam TV Maxim satelit cu pachet maghiar si fara Maxpack, 2 receivere sd, net de 100, telefonie fixa de 200.

Am depus Cererea conceputa de mine pentru ca nu am gasit-o pe site pe cea stas, dar am respectat indicatiile primite la RC: datele titularului, solicitarea in sine si motivul. Am scanat Cartea de identitate si am trimis totul la [email protected]. Asta am facut pe data de 16 Septembrie.
Apoi am depus aceleasi documente atasate in formularul de contact de pe site. Abia dupa ce am depus pe site Cererea am primit si o confirmare pe email insotita de un numar de inregistrare. ATENTIE! Acel numar s-a dovedit esential pentru ca de la data generarii lui se considera preavizul de 30 de zile. La Cererea de pe mail nu am primit nimic.

Astazi, 25 Septembrie, am fost sunat de la fidelizare si am purtat conversatia fireasca cu ce vreau eu si ce dau ei. Avand in vedere ca stiam ca ei nu prea aveau ce sa dea in conditiile in care eu aveam totul maxim de la ei, discutia nu a fost prea interesanta. Apreciez insa civilizatia si profesionalismul baiatului cu care am vorbit.
Mi-au oferit in plus receiver hd cu pvr gratis si telefonie de 100 totul la un pret mai mic decat acum. In prezent platesc in jur de 100 lei lunar. Sunt sigur ca daca ma aratam interesat primeam daca plusam si ceva sport si hbo-uri, dar sincer nu ma intereseaza.

La UPC plec pentru: TV Maxim 113 SD plus 25 HD plus 20 RADIO, Receiver HD simplu plus CI+, plus Pachet Pannonia (cu mult mai multe programe unguresti decat la Telekom), Net de 200 cu router wifi gratis, Telefonie Alo Nelimitat mobil si fix (inclusiv mobile din Europa!!!) si telefon fara fir. Totul la 109 lei.

In conditiile astea, sa ma ierte Telekom caruia i-am fost fidel foarte multi ani pentru ca datorita locatiei am putut benefica de tot ce aveau ei mai bun, nu puteam sa iau o decizie mai avantajoasa in ceea ce ma priveste.

Au incercat sa ma faca sa nu reziliez complet si sa raman la ei doar cu telefonia in ideea ca ramanand client sa ma intorc mai usor cand se vor schimba lucrurile. Am spus pas. Macar sa se schimbe lucrurile peste vreun an sau doi si sa vreau inapoi. Atunci voi veni pe promotii de client nou Posted Image Lucru pe care i l-am comunicat interlocutorului.

NB: sunt client Orange pe mobil si nu pot pleca inca de la ei fara penalitati maxime. In consecinta nu am discutat si nici nu puteam beneficia de vreo oferta combinata cu Telekom mobil. Poate daca eram liber la Orange negociam altfel si Telekom era mai liber sa ma momeasca cum vrea Posted Image
Salut si eu am pus cererea pe 15 septembrie si nu m-a sunat nimeni. Unde mai exact pe site au formular de contact?
Eu am trimis decat mail la ambele adrese de reziliere...  scz pt quote.. nu mi-am dat seama

Edited by K-X-T, 25 September 2014 - 13:53.


#51
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Subscriu si eu la rugamintea adresata de K-X-T lui georgetoader!

Multumesc in avans!

#52
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Am gasit pe site https://www.telekom....rmular-contact/
apoi pe pagina este undeva formular de contact

#53
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Nu mai pot sa dau edit dar dupa ce am trimis si pe formularul de contact de pe site in cateva ore m-au sunat de la telekom :). Acum sa astept cele 30 de zile si inca o factura in plus dar macar am reusit " sa scap " din mana "fiarei magenta"

#54
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Multe multumiri, K-X-T!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate