Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Sony Xperia Z3 Compact - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
4832 replies to this topic

#4825
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Incepusera foarte bine cu seria Z, am avuzt Xperia Z si Z1 , Z1 compact si Z3 compact, dar personal de la Z3 la XZ2 mi se pare ca e foarte mic saltul, ca design mai ales.

#4826
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
In certificatul de garantie se mentioneaza:
" termenul de garantie este 24 de luni pentru produse avand o durata medie de utilizare de cel putin 3 ani, respectiv telefoane mobile, tablete, laptop-uri "
Prin urmare aparatul meu cumparat in Noiembrie 2015 nici macar nu a atins durata medie de functionare.

Edited by Swerige, 25 June 2018 - 10:21.


#4827
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
Gunoiul ăsta de z3c m-a determinat să nu mai iau șoni în viața mea. Nu au fost în stare să pună un scuipinol mai de doamne ajută la rahatul ăla de ecran.

#4828
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015

Vizualizare mesajAusradierer, pe 15 iulie 2018 - 20:36, a scris:

Gunoiul ăsta de z3c m-a determinat să nu mai iau șoni în viața mea. Nu au fost în stare să pună un scuipinol mai de doamne ajută la rahatul ăla de ecran.
La fel si eu...

#4829
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Și eu am trecut la un alt brand
Am înțeles ca Sony e scump pe partea de service

#4830
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,491
  • Înscris: 24.12.2005
Îmi puteți recomanda vreun service GSM bun? Am un Z3c de peste 2 ani și jumătate și l-am stricat: să zicem că l-am „bubuit” de podea Posted image - i s-a dezlipit ecranul și nu mai funcționează camera, dar în rest este funcțional, nu are probleme. La service-ul oficial nu îl repară și parcă aș încerca să-l fac în condițiile în care am fost foarte mulțumit de el și mai avea viață în el fără probleme.

#4831
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Si se vede lovitura? Pt ca in mod normal asta e una din bubele lui si daca mai ai garantie ar trebui sa fie reparata pe ea. Si eu aveam 1 2 mici urme de lovituri dar nu au comentat la asa ceva.

#4832
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,491
  • Înscris: 24.12.2005

Vizualizare mesajt-balt, pe 25 august 2018 - 08:07, a scris:

Si se vede lovitura? Pt ca in mod normal asta e una din bubele lui si daca mai ai garantie ar trebui sa fie reparata pe ea. Si eu aveam 1 2 mici urme de lovituri dar nu au comentat la asa ceva.
Nu mai am garanție. Știu că au avut problema asta, dar nu este cazul meu, eu l-am bușit rău de pământ. Este numai vina mea. Aș vrea să-l repar nu din motive financiare ci pentru că am fost extrem de mulțumit de el - îmi place dimensiunea, se mișcă foarte bine, nu s-a blocat niciodată cât timp l-am folosit și încă îl ține bine bateria. Oricum, a fost telefonul care m-a câștigat de partea lui Sony, următorul va fi tot unul de la ei, cu atât mai mult cu cât sunt printre puținii care mai fac telefoane un pic mai mici fără a face rabat la performanțe.

Edited by asul, 25 August 2018 - 13:14.


#4833
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Am avut z3c si nu doar unul, problema de care m-am lovit la el si la toate avute a fost dezlipirea ecranului.
Detin si un Z5c  de peste 1 an si jumate si ca vechime , are deja 3 ani si un pic de cand a fost luat din magazin, cu baterie noua schimbata (nu ca avea vreo problema) dar cine il folosise i aparuse o pata galbena pe ecran , o "boala" curenta si la alte tel....
Iata in primavera displayul a inceput sa se dezlipeasca de la senzor in jos, in genul lui z3c, numai ca nu asa rapid,fiind mult mai ok.
Lipit cu dublu adeziv numai am momentan nici o problema de 3 luni , in schimb la z3c dupa 2 3 saptamani se dezlipea la loc , chiar si asa , in afara de camera nu e mare diferenta de perfomanta , decat ca are carcasa ceva mai robusta si rezistenta.

Edited by Cristy0007, 26 June 2019 - 01:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate