Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 

Sony Xperia Z3 Compact - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
4832 replies to this topic

#37
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Pai pe mine nu ma ingrijoreaza defectele din fabrica, Xperia P care il am acum l-am cumparat de pe un site online si a avut garantie la Sony Center. M-am dus la ei, nici nu le-a pasat de indoitura din coltul telefonului, l-am scapat pe jos si nu a mai mers difuzoru. L-am primit si reparat si actualizat la 4.0 ca era 2.3. Deci in concluzie sunt ok baietii de la garantie de aici... Castile alea le vreau si eu asa ca o sa cumpar telefonul de unde stiu ca le are in pachet. Dupa ce il ai poate lasi cateva pareri aici, pentru noi, cei care il luam cu intarziere (eu nu am cum inainte de Craciun).

#38
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Intrebare: ai idee pe unde se va livra cu castile in pachet?
Din cate am vazut, prin majoritatea tarilor din Europa (mai putin Germania!) e oferta la precomanda cu castile la 1 Euro, deci in respectivele tari nu se va livra cu casti. In schimb cei de la gsmarena spuneau in review ca in pachet vin si castile respective. Le-am dat un mail sa-i intreb daca ce au primit ei e un pachet special pentru review-uri sau daca stiu in ce tari pachetul va contine si castile, dar nu mi-au spus decat ca verifica si ma tin la curent (nu stiu/n-au chef sa intrebe).

Normal ca dupa ce il primesc si il testez 2-3 zile, las si p-aici ceva pareri.

Edited by ThePretender, 22 September 2014 - 22:17.


#39
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Nu am idee pe unde va fi cu casti. Dar la Z2 chiar si in Romania, nu la toate magazinele le avea in pachet, asa ca nu prea conteaza pentru ce tari au pus castile in pachet, magazinele aduc din tari diferite. Unul din ele tot va avea castile. Si oricum, daca ai gasit pentru doar 1 euro in plus castile, tot e bine. Fata de 80 sau cat sunt ele...(pret cam piperat)

Am terminat de citit pe PhoneArena abia acum. Suna bine, excelent de fapt. Maine ma uit si pe gsmarena daca au facut review!

#40
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014
Faza cu căștile merită dacă e vba de acele căști cu microfon suplimentar de diminuare a zgomotului ambiental.

#41
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Clar merita sa castile, mai ales ca sunt scumpe daca le cumperi separat. Pe site la Sony Spania scrie ca sunt 59 euro.

#42
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,364
  • Înscris: 10.09.2014

View PostJm3k3ritza, on 23 septembrie 2014 - 14:24, said:

Clar merita sa castile, mai ales ca sunt scumpe daca le cumperi separat. Pe site la Sony Spania scrie ca sunt 59 euro.
Numai să nu fie firul prost ca la ultimele mele căști de la Sony de 50 €. S-a rupt legătura la o cască după 3 luni deși m-am purtat „duios”.

#43
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Eu am avut doar castile care vin in pachet cu telefonul, casti simple, normale. Inca functioneaza. Ai fost tu ghinionist :D

#44
mille

mille

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 08.06.2007
A apărut într-un magazin online de la noi. Prețul este destul de mare 2200 ron(~500 euro) : http://www.quickmobi...egru-96803.html

#45
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
cred că este doar pentru precomandă.
dar oricum am înțeles că ăștia de la quickmobile sunt cam țepari.

#46
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Da, eu in locul vostru m-as feri pe cat posibil de quickmobile pentru singurul si cel mai important motiv ca nu asigura grantie in service autorizat.
Au telefoane aduse pe diverse canale "gri" si problemele tehnice se remediaza (sau nu) doar in service-ul propriu. Zic "sau nu" pentru ca am citit ceva plangeri cum ca reparatiile sunt uneori refuzate si chiar si mizeria aia de garantie anulata pe motive inventate.

Pe langa asta, daca nici la Sony nu s-a lansat inca in mod oficial, nu e absolut nicio sansa ca la quickmobile sa fie in stoc fizic (n-au de unde sa le ia!).
Ah si daca vreti neaparat si neaparat sa va cumparati un telefon de pe un site d-asta semi-obscur cu garantie "de forma", mai bine va orientati catre telefonultau.eu, macar acolo preturile sunt ceva mai mici.

#47
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004
m am jucat azi pe unul si din pacate m a cam dezamagit.se simte cheap.si nu e deloc cheap.pacat.

eram intre z3 compact sau samsung alpha.

alpha arata superb insa bateria ma ingrijoreaza.am fost incantat de z3 pana am pus mana pe el.

ce buna ar fi fost bateria de la z3 pe alpha....

#48
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Eu am comandat odata, Xperia U de la telefonultau.ro (acum 2 ani) pentru o prietena si mi-a venit cu incarcator de anglia. A trebuit sa cumparam adaptor. Cand am facut reclamatie la telefon au zis ca imi trimite adaptor, dar ca trebuie sa suport eu transportul, 20 lei. Am preferat sa cumparam adaptor cu 10 lei.
Asigurati-va ca primiti incarcator pentru prizele noastre :D

#49
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
la fel am pățit și eu cu încărcătorul la un telefon cumpărat de pe telefonultau.eu

#50
ThePretender

ThePretender

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 12.01.2008
Da, unul din riscurile acestor site-uri semi-obscure... Nu intram in detalii, dar in situatia asta nici nu se pune problema sa platesti tu ceva. Daca te luai la tranta cu ei si faceai petitii pe la ANPC SIGUR aveai castig de cauza pentru ca nici n-au voie sa vanda un produs neadaptat pentru piata romaneasca sau care n-are instructiuni in limba romana.

unic_jul, interesant... Unde l-ai gasit?

#51
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004
Uk.

#52
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Unic, ce anume te-a deranjat de spui ca ti-a lasat impresia de cheap?

#53
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postunic_jul, on 25 septembrie 2014 - 19:53, said:

m am jucat azi pe unul si din pacate m a cam dezamagit.se simte cheap.si nu e deloc cheap.pacat.
eram intre z3 compact sau samsung alpha.
alpha arata superb insa bateria ma ingrijoreaza.am fost incantat de z3 pana am pus mana pe el.
Bine ca macar Apple e un fel de Lamborghini, spre deosebire de prastiile de trabante din tabara Android. Asa-i? Posted Image

View Postd-rive, on 25 septembrie 2014 - 20:41, said:

Unic, ce anume te-a deranjat de spui ca ti-a lasat impresia de cheap?
Faptul ca nu e un produs Apple. Sau cel putin asta se intelege din replicile date de catre "unic_jul" in subiectele dedicate produselor Apple.

Edited by Hider141, 25 September 2014 - 20:46.


#54
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Nu o sa pricep niciodata tampenia asta cu ura ios-ilor impotriva androizilor sau viceversa.

Eu le vad pe toate ca pe niste produse de larg consum. Si am destule produse apple in jurul meu si nu sunt impresionat cu nimic, nu m-au dat pe spate cu nimic deosebit si doar scaderea preturilor la mac-uri de au ajuns in zona preturilor pc-urilor, la mbp ma refer, m-a facut sa trec pe apple.
Dar da, in principiu, sunt produse foarte bune dar nu doar ei fac produse foarte bune.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate