Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

MacBook Air - problema.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Hipocrate94

Hipocrate94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.04.2014
Am un macbook air de 11 inch, de vreo 2 ani si jumatate si am observat ca de un an cam asa se incalzeste foarte tare, iar capacul s-a umflat putin. Ce ar trebui sa fac? Multumesc !

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Bateria banuiesc ca nu mai tine...

Mergi in service cu el. Am un prieten care si-a schimbat bateria umflata si capacul de pe un MB White, iesit din garantie. Gratuit. Cred ca se considera defect de fabricatie.

ps. daca iti da pret bomba, cauta s-o schimbi singur. E destul de usor. Gasesti pe ifixit, baterie+ capac pe ebay/ amazon.  :D

#3
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Nu e ca la telefoanele iPhone ?
Un prieten pana sa treaca la versiunea 7.0.0 (iOS 7) nu a avut probleme cu incalzirea telefonului... Dupa ce a facut trecerea la 7 au aparut problemele..
Nu e asa si la notebook-urile lor ?

Practic te obliga sa treci la ceva mai nou...

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 WindyZ, on 01 septembrie 2014 - 14:29, said:

Nu e ca la telefoanele iPhone ?
Un prieten pana sa treaca la versiunea 7.0.0 (iOS 7) nu a avut probleme cu incalzirea telefonului... Dupa ce a facut trecerea la 7 au aparut problemele..
Nu e asa si la notebook-urile lor ?

Practic te obliga sa treci la ceva mai nou...
Nu neaparat. Ti-am zis, cunosc pe cineva care a schimbat capacul si bateria cu mult dupa garantie. La iStyle Bucuresti.

Dar na..romanul e bun la teorii conspirationiste.

#5
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Daca s-a umflat, problema este de la baterie.

Mergi la service si o schimba, ca sa nu ajungi in ipostaza inc are icnepe sa curga sau nu mai merge trackpad-ul (apasa de desesupt bateria).

Poate ai noroc si e cuprins intr-o actiune de service.

Dupa ce ai identificat exact modelul de baterie de care ai nevoie, se schimba relativ usor (vezi ca iti trebuie si o surubelnita speciala).

http://www.everymac....structions.html

Edited by Ahasverus, 01 September 2014 - 16:49.


#6
Hipocrate94

Hipocrate94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.04.2014
Bateria ma tine cam 3 ore cam asa... capacul nu este foarte umflat. Cand o sa ajung in Bucuresti o sa trec pe la cei de la iStyle.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate