Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Skype se retrage de pe platforma Symbian.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Am primit un mail prin care mi se zicea că Skype se retrage de pe Symbian.

 Skype apps for Symbian are permanently retiringWe've noticed that you are, or previously were, signed into Skype on a Symbian phone, and we're sorry to inform you that we are now permanently retiring all Skype apps for Symbian phones. As a result, within the next few weeks, you'll no longer be able to sign in and use Skype on any Symbian phone.

You can still stay in touch with friends and family using Skype on an Android device, Nokia Lumia phone or desktop computer. You can sign into them all using the same Skype account. The latest versions of Skype for all your devices are available at http://www.skype.com/download 

a mai primit cineva acest mail?


#2
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Mi se pare normal, platforma e "moarta".

Is Skype for Symbian being discontinued? https://support.skyp...ng-discontinued

"Yes. We are now permanently retiring all Skype apps for Symbian phones. As a result, within the next few weeks, you’ll no longer be able to sign in and use Skype on any Symbian phone.
You can still stay in touch with friends and family using Skype on an Android device, Nokia Lumia phone or desktop computer. You can sign into them all using the same Skype account. The latest versions of Skype for all supported devices are available here."

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Telefoanele cu Symbian sunt deja foarte vechi. Cum Skype se tot dezvolta, nu vrea vad cum 128 mega de RAM ar mai putea face fata. Cred ca pentru mesaje, vor mai exista variante ocolitoare.

#4
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
128MB de RAM sunt arhi-suficienti daca Skype n-ar fi programat cu picioarele...

#5
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007

View Postrickysyv, on 19 august 2014 - 12:36, said:

128MB de RAM sunt arhi-suficienti daca Skype n-ar fi programat cu picioarele...

Ai scris tu vreo linie de cod pentru SkyPE ?

Edited by Mihai_3, 19 August 2014 - 12:46.


#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cred ca e fara nici o relevanta, doar si-au mai adus aminte si au zis sa dea un spam anunt oficial.
Astept sa anunte si terminarea suportului pentru Windows Mobile 2003.

#7
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Ma mir cum de l-au mai tinut in viata atata timp.. Din moment ce au retras skype si pe windows phone 7 (asta a fost masura de "carti" , tocmai ce-l lansasera pe lumia 610) era de asteptat ca si Symbian sa fie abandonat in curand.

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu vad asa mare minune, nu cred ca au avut update-uri de ani de zile si daca au avut au fost absolut minore. Ce s-a intimplat probabil acum e ca fac schimbari majore in protocol si n-o sa mai mearga deloc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate