Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Bucuresti - Sunny Beach (Slanchev Bryag)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007
Dragilor,

N-am mai fost pe-acolo de vreo 2 ani, mai stie cineva daca au mai aparut ceva autostrazi / etc?
Eventual ceva recomandari de-o ruta mai comoda?

Danke

#2
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Am fost eu acum vreo 2 saptamani. Autostrazi n-au mai aparut, drumul de la Varna la Slancev e acelasi, prin munti, insa partea buna e ca portiunea de la Ruse la Shumen (pana la autostrada) este refacuta complet, mare parte din drum este cu 3 benzi (2 pentru sensul in rampa), nu ai sa gasesti nici macar o groapa pe respectivii 150km (sau cati or fi).  Eu am facut cei 365 km din Bucuresti pana acolo in 4 ore, dar mi-am cam facut de cap grav pe drum, nu era picior de politist. In afara de partea muntoasa (care are farmecul ei) si vreo 5 km de autostrada care sunt cam praf, poti sa-i dai bice calumea.

Edited by feitosak1, 31 July 2014 - 22:01.


#3
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007
Multumesc de info - n-am de gand sa alerg toata herghelia de sub capota pe la ei oricum, unde-i loc stau pe tempomat.
Ma interesa mai mult sa nu fi aparut te miri ce devieri / alte alea - care sa-mi dea peste cap navigatia de pe bord (read: sa ma invart ca un "bosch" intr-o căldare).

Partea montana are farmecul ei - bine subliniat, doar ca pe-acolo mereu gaseam "șumahări" cu manevre dubioase pe curbe Posted Image

Benzinăriile de pe traseu au rămas la fel de "rara avis"?

Edited by DaCosta, 31 July 2014 - 21:44.


#4
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Eu am alimentat la Giurgiu, apoi la intoarcere in Varna, am mers prin oras tocmai pentru a gasi un OMV. Uitasem ca este OMV si la Sunny Beach, pe soseaua principala. Mai sunt 2 benzinarii pe autostrada, un OMV spre Varna si un Shell la intoarcere.  Eu am prins niste shumaheri cu tiruri prin munti, taiau curbele ca niste cretini.

Devieri n-au aparut, dar eu am fost prima oara anul trecut, nu stiu cum era acum 2 ani cand ai fost tu.

#5
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007
A mea "linge" ceva mai multi litri pe suta, dar pana-n Sunny Beach n-ar trebui sa fie istorii. Ai dreptate, e un Shell in Sunny Beach, chiar pe la intrare, daca-mi amintesc bine.

Inca o data, iti multumesc pentru informatii.

Edited by DaCosta, 31 July 2014 - 22:06.


#6
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Un OMV e acum, pe soseaua principala spre Burgas, cea paralela cu faleza.

Cat iti linge? :)))) oare mult decat a mea, mi-a luat 11.4% la dus, adica am ajuns cu jumatate de rezervor la destinatie. La intoarcere am mers prin Varna dupa cum spuneam pentru ca stiam ca e un OMV la iesirea din oras.

#7
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 13.05.2008
am reusit 5,3% m-am intors cu juma de rezervor.nu am sarit-o de 130km/h, drumul este ok, navigatia te vede peste tot

#8
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007

 feitosak1, on 31 iulie 2014 - 22:24, said:


Cat iti linge? Posted Image))) oare mult decat a mea, mi-a luat 11.4% la dus, adica am ajuns cu jumatate de rezervor la destinatie. La intoarcere am mers prin Varna dupa cum spuneam pentru ca stiam ca e un OMV la iesirea din oras.

Cea care voi merge, probabil 9-10% daca o alerg, data si incarcarea. Probabil ai ceva 3500cmc sau mai mare :)
Bun hint-ul cu Varna, daca plec pe plin de la noi probabil pot alimenta la intoarcere in Varna.

#9
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007
OMV - Varna - benzina de-o calitate chiar buna spre f. buna as putea zice. N-au avut W21 W5 insa, aveam un bec de stop/pozitie ars (nici pe la noi nu-i usor de gasit in benzinarii/*market).

Autostrada lor in schimb... stiti voi senzatia aia in care ai ~150kph si brusc devii Schumacher ad-hoc, evitand gropi prin schimbarea la mare viteza a tuturor benzilor disponibile, inclusiv cea de urgenta? Va recomand, bate orice joc pe calculator.

#10
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
editat.

Edited by banculescu, 11 October 2014 - 22:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate