Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#37
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
S-o da 2D dupa ceva timp ? Ma caca pe 3D-urile vietii.

#38
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostGh3r0m, on 21 martie 2016 - 21:54, said:

S-o da 2D dupa ceva timp ? Ma caca pe 3D-urile vietii.
Nu cred...

#39
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Nu pierdeti nimic daca asteptati sa apara la rentals la magazine, criticii de  film dau de pamant cu el, e un mare Fluke.

#40
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
De ce ? criticii de film l-au vazut deja ?!
Si care sunt motivele pt. care criticii dau de pamant cu Batman vs Superman: Dawn of Justice (2016) ?

#41
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Criticii de film nu au avut niciodata mare relevanta...Intr-adevar primele impresii sunt ca filmul nu e extraordinar , dar e ok.

Edited by Dany noob, 25 March 2016 - 17:58.


#42
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Daca scoate bani cat sa fie toata lumea multumita, e bun,  urmeaza si altele. Si cred ca asa o sa fie.

#43
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
Se pare ca a avut un start bun la box office...

#44
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
A fost cineva sa il vada?

#45
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View Postxymzar, on 25 martie 2016 - 21:25, said:

A fost cineva sa il vada?
Eu merg poimaine cred, a fost un prieten, insa e fan Marvel, a zis ca nu a fost fain pentru ca nu e la fel de "fun" ce filmele Marvel.. :)))

#46
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Si  Posted Image  ? un spoiler, ceva, in pnm !
Ca doar suntem pe aria de "spoilere" !

#47
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Ca sa sune a Cancan
Senzational:  vezi cum  au ajuns  Superman si Batman  sa se certe intre ei.

Dezvaluiri uimitoare despre motivul pentru care  cei doi supereroi   au ajuns  "la cutite"! Click, Like & Share!   Posted ImagePosted Image




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4QFPuyDrIIk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HQPYAhcEhlo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Click aici sa vezi duelul  intre cele doi supereroi!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/maX-ObiJB3o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BB-8, 25 March 2016 - 22:41.


#48
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View Posttom_1133, on 25 martie 2016 - 22:21, said:

Si  Posted Image  ? un spoiler, ceva, in pnm !
Ca doar suntem pe aria de "spoilere" !
I-am zis sa nu imi zica nimic din film...

#49
PiccolaStella

PiccolaStella

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.07.2015
Dezamagitor. Exceptand cele 2-3 scene de lupta si cateva replici inteligente, povestea lungitaaa maxim, o ora jumate de nimicuri pana sa inceapa actiunea. E bun de vazut o data.

#50
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Nota 7 ?  Serios?  


http://www.imdb.com/title/tt2975590/

#51
dannyel2008

dannyel2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.09.2012
Mie chiar mi-a placut. L-am vazut in AFI Cotroceni la IMAX. Puteau sa mai reduca putin din efectele speciale in anumite momente, dar a fost ok. Actorii au jucat toti bine si foarte bine, cel mai mult mi-a placut Wonder Woman. Mi-au placut glumele, care, in opinia mea, nu sunt gen Marvel nu sunt de prost gust. Cred ca puteau sa mai lucreze la montaj. Scenele cu Bruce Wayne cand erau mic nu mi s-au parut cine stie ce, poate pt. ca partea asta a povestii a fost explorata deja de enspe mii de ori.

#52
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostBB-8, on 25 martie 2016 - 22:54, said:

Nota 7 ?  Serios?  


http://www.imdb.com/title/tt2975590/
A scazut rau de tot...acum doua zile parca avea 8,8....

#53
BB-8

BB-8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 07.02.2016
Am mari emotii privind noul actor care il joaca pe Batman.

Eu abia saptamana viitoare ma duc sa-l vad.

Deci, fara spoilere, macar   o saptamana !

Edited by BB-8, 26 March 2016 - 00:18.


#54
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Am vazut filmul, mie mi-a placut, fara sa ma indragostesc de el.
Banuiesc ca nimic nu va egala pentru mine senzatia de dupa dark knight rises sau sezonul 1 din Arrow, dar asta e, nu inseamna ca nu ma pot bucura de alte lucruri.
Parerea mea este ca se putea mai bine, dar cine spune ca acest film e prost ori nu intelege lumea dc comics ori exagereaza, DC a scos filme proaste in trecut, acesta nu este unul dintre ele.
Ben Affleck le-a dat-o fix in gura tuturor contestatarilor sai, nimeni nu mai latra nimic dupa film, Gal Gadot a rupt norma ca si Wonder Woman si, sincer, atitudinea ei feminina (neasteptata sincer, ma asteptam sa fie un fel de nikita intr-un corp de top model) ma face sa-mi doresc si mai tare sa rup patul cu ea (vise, insa abia astept filmul de anul viitor).
Nu voi vorbi despre spoilere acum, dar voi da niste detalii despre criticile idioate aduse de catre unii critici "mari":

Batman este prea serios si nu spune glume-no comment, oricine stie ceva despre batman isi face cruce citind aceasta "critica".

Lex Luthor nu este nebun, e doar genial, deci acest luthor sucks - clar, deoarece uciderea totala sau partiala a populatiei intr-un mod deliberat poate fi facuta doar de un om sanatos la cap, luthor a avut intentia de-a extermina populatia de n ori in desene si benzile desenate, nu stiu ce fumeaza asta, insa vreau si eu. Luthor mereu este omul genial si nebun, in egala masura. Desigur, mi-as fi dorit o interpreta a la justice league, insa acest Luthor a fost cel mai bun vazut vreodata in animatii sau film, sa ne gandim doar la ce fel de informatii a detinut vs ceilalti vazuti pana in prezent.

Nu am inteles de ce se bat batman si superman-despre asta a fost tot filmul, trebuie sa fii batut in cap sa nu fi inteles. Ah, poate ca nu aprobi motivele, insa "nu am inteles" e deja prea mult.

De ce inca o moarte a parintilor lui Batman?-Deoarece nu poti avea ceva cu Batman, un nou Batman, fara sa-i vezi originea, e ca si cum s-ar fi facut un film cu superman fara sa se mentioneze faptul ca a fost trimis de pe kripton pe pamant. Oricum, n-au fost cele mai proaste doua minute din film.

Batman este prea brutal-no comment, din nou, nu stiam ca batman pune perne sub infractori inainte ca acestie sa fie loviti.




Urmeaza multe spoilere DECI nu le cititi, va rog frumos.
Spoiler
Cred ca ura pe care o primeste filmul este una nejustificata, si se datoreaza in mare trendului creat de critici, aceiasi critici care, paradoxal, injura tot ce n-are legatura cu marvel. Serialele DC sunt injurate de ei, filmele animate, acum si filmele acestea..nu joc in teoria conspiratiei, poate ca unora nu le-a placut, poate unii au fost dezamagiti ca filmul n-a fost extraordinar din toate punctele de vedere, dar majoritatea oamenilor care au vazut filmul pana sa apara review-urile online au fost incantati, brusc dupa ce s-a contaminat netul cu ura, au sarit cu totii in vagon.
Acestea fiind spuse, sper ca filmul sa produca suficienti marafeti cat sa sustina viitorul DC Cinematic Univers si abia astept Wonder Woman si Suicide Squad, am o presimtire ca Justice League nu va veni pana in 2018.

View PostGh3r0m, on 21 martie 2016 - 21:54, said:

S-o da 2D dupa ceva timp ? Ma caca pe 3D-urile vietii.
Mda, as vrea eu..si mie mi l-a f... 3d-ul, am miopie cu astigmatis, nu se pupa deloc bine cu ochelarii pacii 3d, dar cum nu l-am vazut altfel pe nicaieri, am zis sa merg asa si gata, pana ce nu mi-l spune netul pe tot.

Edited by n-amname, 26 March 2016 - 04:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate