Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Resita-Suceava-Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
MariusMihai92

MariusMihai92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 27.11.2012
Peste o saptamana vreau sa plec in concediu,prima oprire ar fi la Suceava cate-va ore si dupa la Iasi o saptamana,vreau sa stiu un traseu de dus si la intors fara Suceava:

1:Dus-RESITA-caransebes-orastie-sebes-alba iulia-cluj napoca(ocolesc)-dej-vatra dornei-SUCEAVA
2:Intors-IASI-roman-bacau-onesti-brasov-sibiu-orastie-caransebes-RESITA.

Nu prea vreau sa o iau Iasi-Vaslui si dupa Bacau am inteles ca acolo a aterizat pentru prima data Armstrong si nu vreau din 4 roti sa ajung acasa cu roata de rezerva sa volanul.


    Astept pareri !!

#2
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

View PostMariusMihai92, on 29 iulie 2014 - 14:50, said:



Nu prea vreau sa o iau Iasi-Vaslui si dupa Bacau am inteles ca acolo a aterizat pentru prima data Armstrong si nu vreau din 4 roti sa ajung acasa cu roata de rezerva sa volanul.


Astept pareri !!

Ce sa cauti de la Iasi la Vaslui ca sa ajungi la Bacau? Posted Image

De la iesire din Iasi pana la intrare in Bacau au drum drept, impecabil il parcurgi in maxim 1 ora.

#3
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Il parcurgi intr-o ora si lasi permisul o data si iei amenda de 10 ori. Pe o portiune de 35 de km poti intalni pina la 7-8 radare daca ai noroc.
Tu vrei sa ocolesi orasul Suceava sau judetul? Daca vrei sa ocolesti doar orasul Suceava poti merge pe urmatorul traseu: Gura Humorului, tot inainte la giratoriu - Spataresti - Motca - Pascani -  Targu Frumos - Iasi.
O alta varianta ar fi (desi nu stiu cum mai este asfaltul in schimb ai niste peisaje deosebite): Vatra Dornei - o iei pe valea Bistritei -  Brosteni - Poiana Teiului - Poiana Largului (lacul Bicaz) cu doua variante - Tg Neamt -  Cristesti - Motca -.... sau varianta 2 Bicaz - Piatra Neamt - Roman - Iasi.

Edited by petman, 29 July 2014 - 15:22.


#4
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

View Postpetman, on 29 iulie 2014 - 15:21, said:

Il parcurgi intr-o ora si lasi permisul o data si iei amenda de 10 ori. Pe o portiune de 35 de km poti intalni pina la 7-8 radare daca ai noroc.


Pai stiu zona aia, dar recuperezi de la Targul Misto pana la Bacau ca acolo este curat Posted Image

#5
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
multi piloti de formula 1 pe E85. ilustri necunoscuti.

#6
MariusMihai92

MariusMihai92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 27.11.2012

View Postpetman, on 29 iulie 2014 - 15:21, said:

Il parcurgi intr-o ora si lasi permisul o data si iei amenda de 10 ori. Pe o portiune de 35 de km poti intalni pina la 7-8 radare daca ai noroc.
Tu vrei sa ocolesi orasul Suceava sau judetul? Daca vrei sa ocolesti doar orasul Suceava poti merge pe urmatorul traseu: Gura Humorului, tot inainte la giratoriu - Spataresti - Motca - Pascani -  Targu Frumos - Iasi.
O alta varianta ar fi (desi nu stiu cum mai este asfaltul in schimb ai niste peisaje deosebite): Vatra Dornei - o iei pe valea Bistritei -  Brosteni - Poiana Teiului - Poiana Largului (lacul Bicaz) cu doua variante - Tg Neamt -  Cristesti - Motca -.... sau varianta 2 Bicaz - Piatra Neamt - Roman - Iasi.

Nu am  scris ca vreau sa raman in Suceava 2-3 ore caut o manastire cu azil cred ca ii vorba de Sf Ioan cel Nou.Nu vreau sa ocolesc nimic o iau prin suceava pentru ca am treaba altfel mergeam ca si la intors pe vaslui-bacau eu trebuie sa fac intre vaslui si iasi la dreapta spre o localitate Dolhesti dar am cautat o harta cu starea drumurilor si era cu rosu adica foarte prost.
Uite asa vreau la intors dar nu stiu cum ii drumul http://distanta.ro/dolhesti-iasi/bacau si de cat  sa risc mai bine o iau spre Iasi-Roman-Bacau unde stiu sigur ca ii drum bun,a fost acum un an matusa mea pe acolo.Asta doar la intors ii valabila !!! Ce ii sigur ii ca am GPS dar o parere ii foarte bine venita.

#7
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010
Iasi-Vaslui ambele variante sunt destul de ok. Pe varianta pe care ai ales-o tu e chiar foarte ok. Nu stiu de Vaslui-Bacau cum o mai fi.

#8
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

View Postandreim77, on 29 iulie 2014 - 16:05, said:

multi piloti de formula 1 pe E85. ilustri necunoscuti.

Ce sa-ti povestesc.
Tu faci parte din aia pe care ii imping de la spate ca nu se dau la o parte daca nu sunt capabil sa mearga daca nu cu 20km+ macar la limita regulamentara?

#9
MariusMihai92

MariusMihai92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 27.11.2012

View PostSaint-Tropez, on 29 iulie 2014 - 17:08, said:


Ce sa-ti povestesc.
Tu faci parte din aia pe care ii imping de la spate ca nu se dau la o parte daca nu sunt capabil sa mearga daca nu cu 20km+ macar la limita regulamentara?

Nu va contraziceti ca oricum ar fi soseaua mai mult de 90 si 50 in localitati nu merg fiind masina plina.Vreau sa ajung intreg si sa-mi duc persoanele dragi la destinatie intregi si fericiti sa ne bucuram de vacanta.

#10
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

View PostSaint-Tropez, on 29 iulie 2014 - 17:08, said:

Ce sa-ti povestesc.
Tu faci parte din aia pe care ii imping de la spate ca nu se dau la o parte daca nu sunt capabil sa mearga daca nu cu 20km+ macar la limita regulamentara?
tu esti unul din ilustrii piloti ai strazilor noastre?

#11
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008

View PostSaint-Tropez, on 29 iulie 2014 - 17:08, said:


Ce sa-ti povestesc.
Tu faci parte din aia pe care ii imping de la spate ca nu se dau la o parte daca nu sunt capabil sa mearga daca nu cu 20km+ macar la limita regulamentara?


Deci avem onoarea sa cunoastem unul dintre "soferii" cocalari ai patriei, aia de dau flash uri si au impresia ca toti trebuie sa se dea din fata lor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate