Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cam cat castiga un inginer electronist? Dupa ce a terminat facultatea de electronica telecomunicatii si tehnologia informatiei?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
Lorena95

Lorena95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 09.07.2014

View Postopop, on 01 august 2014 - 19:43, said:

deci sa intelegem ca are ceea ce in zilele noastre se numeste "aspect fizic placut" ? dupa poze deduc ca nu e obeza
ca daca era nașpetă cu ochelari sau pistrui sigur o trimiteai la "cercetare" Posted Image

p.s este topic pentru poze pe forum http://forum.softped...m#entry15592932 Posted Image
Buna asta cu cercetarea :))

#56
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Postpotae, on 28 iulie 2014 - 21:15, said:

2000 - 2500 euro. Poate mai mult mai ales daca nu prea ai pus mana pe letcon in timpul facultatii. Firmele in general apreciaza daca nu inveti pe perioada facultatii, prefera sa te formeze ei decat sa ai cunostiinte gresite de care sa iti fie greu sa te obisnuiesti. Nu te teme, ai facut o alegere super! Posted Image
Prima data am intepenit. Mi se pare corect. Apoi mi-am adusa aminte de http://www.timesnewr...i-dristor-kebab

#57
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
depinde , un inginer electronist in marina proaspat absolvent are un salariu undeva la 1600 de dolari( cei imbarcati) iar dupa 5 ani de experienta si recomandari ok pot ajunge fara pb la salarii cuprinse intre 5300 -7000 dolari. De obicei cei care vor sa intre la marina, au posibilitatea sa isi echivaleze studiile( se mai dau ceva diferente) sau fac o facultate de profil, ca si lucrator in santiere navale castigi uundeva intre 2300 si 3500 RON depinde de specializare.

La stat la CFR/OBB/DB de ex  un inginer cu 2 ani vechime castiga undeva al 4000 ron
La Tarom se pleaca dupa 2 ani experienta de la 7000 RON.
iar in cadrul firmelor ce asigura parcurilor eoliene si fotovoltaice un innginer bun castiga undeva intre 8700 si 10000 RON ( dar se lucreaza la inaltime si in ture , vacanta zero)

#58
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Dsoara are sufixul 95. suntem in 2014. Deci eu banuiesc ca are 19 ani..
Nici nu a intrat in facultate, nu a vazut cat e de grea sau usoara, cum poate face.
joseph_lacroix
Ia sa imi imaginez ca (stiu cine), unul cu gura mare o intreaba chestia aia enervanta "dsoara, cate montaje puteti face cu doar 3 rezistente " nume prenume montaje, schema, calcule, valori, etc..
Pt ca abia dupa aia incep sa ma gandesc la ce salariu..
PS. Ia sa caut sa ma imi incerc si eu sansa la Tarom...Nu, cica nu au posturi libere..

Edited by Prien, 08 August 2014 - 12:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate