Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

The Flash (2014 - )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
445 replies to this topic

#415
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
ce kkt e cu episoadele astea de umplutura? au ramas fara idei?

#416
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
pai nah...trebuiau sa bage ceva de women power...n-ai vazut ca filmul a fost plin de p.zde? adica joe mai ca plangea la povestea lu kramer de zici ca si-au sincronizat menstruatiile iar retardatul ala(inca mi-e greu sa-i retin numele) de sta la birou in locu lu cisco numa barbat nu-l poti numi. azi maine aflam ca e vreun pansexual care vrea sa devina femeie.

adica...nu inteleg de ce ni se baga pe gat indoctrinarea asta prin cinematografie...cine dracu le are treaba atata timp cat nu deranjeaza, ca nu inteleg? si deja incep sa deranjeze....nu neaparat categoriile sexuale/rasiale cat sustinatorii ideologiilor desi acesti sustinatori nu se identifica cu nici un grup. ceva de genul, se oftica o femeie alba ca 2 japonezi isi spun glume rasiste despre japonezi. adica...wtf???

#417
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
a inteles cineva ceva din episodu asta? :))

#418
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
N-am mai apucat să văd de foarte mult timp. Poate la final, toate.

#419
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
fratilor, eu nu o mai sufar pe Iris de nici o culoare, e absolut in plus in filmu asta, nu stie deloc sa joace, aproape am alergie cand o vad! :)
oare care o fi treaba cu diggle de a aparut in toate serialele(bw,flash,superman,legends) cate un episod? se pune la cale vreun crossover oare?

#420
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
hai ca am avut si ceva star wars in ultimu episod :)

#421
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cRLphGE1NDc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

abia astept :D

#422
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Siiiii... a luat-o iar!
Mai nimic nou, nici macar in domeniul CGI, in care personajele generate sunt sub orice critica, mai bine arata personajele din jocuri.
Ray Palmer cu o aparitie posibil ca intrare in distributia regulata. Si care tine minte ca a fost Superman, cu doua aluzii deloc subtile.
Oricum, eu, cel putin, ma bucur ca mai avem un sezon.

#423
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
yeeeee...chinez androgin mai lipsea din flash. in rest aveau de toti.
oricum funny rau de tot faza cu 3 pizde care l-au batut pe flash si apoi se uitau de sus la el :)

nu inteleg de ce producatorii fac gafe monumentale de genul: cel mai rapid om din lume ia bataie lenta de la 3 femei. adica, hai sa fim seriosi, chiar daca ia un pumn sau o bata in cap si e ametit, datorita supervitezei de vindecare ameteala ii va trece repede si banuiesc ca flash nu e vreun retardat care uita ca are viteza deci dupa ce-si revine intr-o juma de secunda din ameteala ar putea bate si 10 femei deodata. adica de ce daca ai super viteza stai ca boul sa te bati in reluare? serios?

#424
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Stai asa, ca au explicat, mai are 5% din Speed Force.
Dar cand a luat-o la goana era foarte sprinten.
Adica, ori ca ca, ori ca ca...

#425
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
sunt penibile fazele cu "alerg asa de tare ca pot calatori in timp" dar in secunda urmatoare un om obisnuit ii trage o palma. sau alea cu "vibrez cu moleculele de incetineste timpul ca sa o pup pe nevasta" da cand e de o bataie cu vreun villain parca uita si sa alerge normal.

singura faza ok cu flash...celalalt flash - quicksilver din xmen, a fost cand se batea cu aia prin bucatarie. a fost clar:; au venit aia, asta si-a pus ochelarii si-a facut treaba. totul ok. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T9GFyZ5LREQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau scena asta....de ce flash al nostru nu poate face la fel? aaaaa...ca n-ar mai avea scenaristii pita?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bvXXQxcq5-4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by VipeR85, 09 December 2021 - 23:54.


#426
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006

View PostVipeR85, on 09 decembrie 2021 - 23:51, said:

sunt penibile fazele cu "alerg asa de tare ca pot calatori in timp" dar in secunda urmatoare un om obisnuit ii trage o palma. sau alea cu "vibrez cu moleculele de incetineste timpul ca sa o pup pe nevasta" da cand e de o bataie cu vreun villain parca uita si sa alerge normal.
Eu n-am reusit inca sa-mi sterg din memorie scenele penibile cu aia doi din Prison Break, orice om cu un pistol in mana i-ar fi putut opri.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pSNOPGbsaWs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#427
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
mda...adica am vazut nenumarati meta care erau luati prin surprindere ca asa dintr-o data aveau catuse la maini...da al naibii daca se putea apropia cu superviteza lui de astia doi.

nah, fainutz filmu daca stai sa-l urmaresti pentru drama si te bucuri putin si de actiune daca nu stai sa gandesti logic. ce mai, serial pentru americani.

nu m-as oftica atat daca ar fi consecventi cu puterile personajelor. si n-as vrea sa ma apuc si de superman...ca si acolo e destula "drama"

#428
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Se joacă mult cartea prostiei și nu a inteligenței. Poate de înțeles. Grosul publicului, se gândesc ei, că rezonează la asta mai bine. Poate așa și este, ținând cont de numărul uriaș de filme care fac același lucru.

#429
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
azi, episod de umplutura.

puteau totusi sa-l faca dragqqueen pe bart. inainte ma enerva retardata mov...acu bart e si mai insuportabil.
inteleg ca am imbatranit, inteleg ca altele sunt tendintele in cinematografie fata de acu 20 de ani cand consumam inca desene animate...dar da-o-n vulva ma-sii de treaba ca nu 90% din populatie e lgbasdfgtqwerty+-==
m-am saturat sa-i vad bagati in fata de parca toata lumea s-ar invarti in jurul lor. ajunge. mi greata.

tind sa-i cred pe astia https://williamsinst...ny-people-lgbt/ , nu doar ca arunca niste cifre care imi dau dreptate.

Edited by VipeR85, 10 March 2022 - 21:25.


#430
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
WTF did I just see?
Cred ca a fost cel mai prost episod din toate sezoanele. Fara cap si coada, fara scop, fara Flash.
Bleah.
Si daca tot au folosit de-aging pentru Iris, puteau sa-i scoata si ridurile de pe gat.

#431
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
traim vremuri grele fratilor, ce sa facem :)

#432
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
in sfarsit un episod mai bunicel, cu ceva emotie in el.
sunt dezamagit totusi cat de usor au scapat de villain & frost, a fost prea fortat totu

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate