Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

The Flash (2014 - )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
445 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Da, cred ca el era, si e din viitor, deoarece prin primele episoade face niste aluzii la ce trebuie sa devina Barry, iar el il ghideaza oarecum spre acel Barry din viitorul pe care il cunoaste. Toata faza cu reactorul era ca Barry sa devina Flash, avea camere instalate in laboratorul lui din timp, si il spiona.
In Justice League: The Flashpoint Paradox se arata ca daca atingi o viteza suficient de mare poti calatori in trecut.
Ar fi putut exista dubii daca nu il ucidea pe acel om de afaceri prin episodul 2-3 cu atata usurinta.

Intoarcerea cred ca a avut loc in seara in care i-a ucis mama, de atunci a inceput sa isi puna la cale povestea, cum ca s-a mutat aici dupa ce colega lui a suferit ceva accident.

#20
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
deci acum avem 2 variante....la moartea lu' masa a fost sigur reverse flash, dar a fost si unul rosu...adica barry?
si a adoua ar fi ca reverse flash a fost acolo cu dr. wells care de unde plm are costum de flash negru?

problema s-ar pune in alt mod: cum dracu a luat bataie dr. wells daca el e reverse flash?o fi el reverse flash...da da-o dracu de treaba...sa te bati singur.... in originalele Dc comics n-am vazut sa apara vreun wells ci doar professor zoom aka eobard thawne care e al doilea revrse flash si bunicul lui barry. in dc comics barry e de asemenea al doilea flash...asa ca wtf???? dupa ce naiba se ia scenaristul serialului actual?


ps: daca tot e inamicul cel mai smecher al lui barry/flash de ce nu-l omoara? sau de ce il ajuta sa devina the flash pe barry? in mintea mea suna ca o porcarie sa iti ajuti dusmanul sa devina dusmanul tau..da no oi fi eu mai talamb :)

ps2: macar vedem urmatorul episod rapid nu trebuie sa asteptam pana in martie ca la alte seriale.

Edited by VipeR85, 10 December 2014 - 23:17.


#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
O fi facut el ceva artificiu, poate i-a imprumutat costumului unui alt meta-human si i-a dat scenariul in care il bate bine ca sa nu para suspect. Cu siguranta Wells e Reverse-Flash, iar avand in vedere ca a calatorit in trecut e posibil ca acel rosu sa fi fost Barry si sa se fi intors impreuna cumva.
Daca ne-ar dezvalui toate secretele n-ar mai avea rost sa urmarim serialul :)
Imi place ca raman intrebari deschise dar incet tot inchidem din ele.

#22
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Misto finalul!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8fU4PaKBGRI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
s1 e10, din minutul 03:23 pana la 04:55 am crezut ca ma uit la Prison Break. Posted Image

P.S. mai sunt si alte scene, dar inceputul, cand a iesit ''Lincoln'' din masina dupa ''Scofield'' a fost epic. :D

Edited by shelder, 21 January 2015 - 15:19.


#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Imi displace Mr Cold, astia doi sunt niste oponenti tampiti, Flash le putea da peste mana de o suta de ori in loc sa alerge in jurul lor si pe cladiri.

#25
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
da, nici eu nu am inteles de ce a fost necesar sa ''se intalneasca flacarile''. era mult mai usor sa le ia armele in viteza.

#26
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
mda....si eu care ma gandeam ca insfarsit afla ca profu e revrse flash :)

#27
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Urmeaza sa apara un nou personaj, o sa o vedem pe blonda din The Walking dead, Emily Kinney.

http://www.superhero...bug-eyed-bandit

#28
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
frumusel serial dar cam o lalaie...

as dori sa se grabeasca :D

#29
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
In sfarsit, s-a trezit la realitate eroul principal

#30
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
hai ca il iertam pe HW de data asta...macar acum stim si noi :)

#31
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Nu ma asteptam sa fie metamorf Wells, sau ma rog, cel care i-a luat infatisarea. Ideea nu e noua, am mai vazut ceva aproape identic in Fringe.

#32
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
eu ma bucur ca e metamorf; presimteam eu ca Wells e baiat bun dar nu stiam cum sa explic

#33
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Pai ala nu stiu cat de baiat bun e, cred ca mai degraba e rau. Wells cel bun era cel care a murit.

#34
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View Posttiestodj20, on 03 aprilie 2015 - 20:49, said:

Pai ala nu stiu cat de baiat bun e, cred ca mai degraba e rau. Wells cel bun era cel care a murit.
pai da; ala bun era fain; in fine, intuiam ceva o rasturnare de situatie :D

#35
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006

View Posttiestodj20, on 03 aprilie 2015 - 17:39, said:

Nu ma asteptam sa fie metamorf Wells, sau ma rog, cel care i-a luat infatisarea. Ideea nu e noua, am mai vazut ceva aproape identic in Fringe.
Cred ca scriitori lui Fringe au vazut ceva aproape identic in benzile desenate Flash, si s-au inspirat :P
Dar eu sunt subiectiv, ca nu consider Fringe un serial bun.

Pacat de Wells, credeam ca face asta ca sa se intoarca in timp s-o salveze pe tipa, dar se pare ca e mort :(

#36
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
sick sick sick, in sfarsit un episod care ma tine cu sufletul la gura.

iar finalul apoteotic.....ca sa nu mai spun de aparitia lui "the atom" : it is a bird? it is a plane??? ..no...it's my boyfriend Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate