Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15786 replies to this topic

#19
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
[ http://adam-jackson.net/blog/wp-content/uploads/2014/08/6.-this-is-dog.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ai numarul portat? Daca da, cauza ar putea fi asta.

#20
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
Nu, e numar nou

#21
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Mai activeaza Digi_Helper pe acest forum sau s-a retras? Din 7 n-a mai fost activ.
Concediu?

#22
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013

View PostIP-XCENTRIC, on 12 septembrie 2014 - 23:14, said:

Mai activeaza Digi_Helper pe acest forum sau s-a retras?
Concediu?

Concediere ?? :P

#23
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

View PostAnnoying, on 23 august 2014 - 23:13, said:


"Pierdut t. Îl declar null."  Posted Image
Nici acum nu au reușit să modifice.

#24
flaviucos

flaviucos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.04.2011
am si eu o nelamurire
am facut upgrade de la fiberlink 500 la fiberlink 1000  am tv digital popular si 2 abonamente de telefonie mobila si factura pe luna august-septembrie si vad ca si pe octombrie mi se tarifeaza abonamentul de internet la pretul de 55 lei/luna in loc de 45 lei/luna
am depus de mai bine de o luna sesizari la rds am vb  aproape in fiecare zi cu cei de la serviciul clienti si nimic numai promisiuni ca voi fi contactat si ma asigura ca indeplinesc oferta de 45 lei /luna.
ce ma sfatuiti?

#25
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Sesizare in DigiCare sau PM DigiHelp

View Postpleteab, on 22 septembrie 2014 - 18:59, said:

Sesizare in DigiCare sau PM DigiHelp
Sau cand suni la relatii clientii ,cere sa vorbesti cu un sef de al lor sau sa te inscrie in audienta la un superior ,directoras de al lor

#26
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014

View Postflaviucos, on 22 septembrie 2014 - 16:24, said:

am si eu o nelamurire
am facut upgrade de la fiberlink 500 la fiberlink 1000  am tv digital popular si 2 abonamente de telefonie mobila si factura pe luna august-septembrie si vad ca si pe octombrie mi se tarifeaza abonamentul de internet la pretul de 55 lei/luna in loc de 45 lei/luna
am depus de mai bine de o luna sesizari la rds am vb  aproape in fiecare zi cu cei de la serviciul clienti si nimic numai promisiuni ca voi fi contactat si ma asigura ca indeplinesc oferta de 45 lei /luna.
ce ma sfatuiti?

Am raspuns mesajului privat.
Te rog sa verifici centrul de mesaje.

#27
hannouh

hannouh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.10.2011
Salutare, deranjez si eu cu o intrebare:

Am portat un numar cosmote in reteaua digi (abonamentul de 2 euro). Am primit un iphone 5 nou de curand, neverlocked (testat pe cosmote, vodafone).
In momentul in care introduc cartela digi in telefon, imi apare acea eroare (se poate vedea in poza atasata). La prima vedere am crezut ca telefonul este codat, insa nu este.
Care anume ar fi problema, si ce trebuie sa fac in acest caz?

Multumesc mult.

Edit: telefonul l-am activat cu o alta cartela, totul ok. Insa in momentul in care introduc cartela digi, dupa cateva secunde de searching retea, isi da un mic refresh, si ma aduce iarasi la pagina cu activarea, spunandu-mi acel mesaj.

Attached Files


Edited by hannouh, 23 September 2014 - 10:40.


#28
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Salut
am si eu o intrebare ptr.DIGI-Helper, De ce RDS se incapataneaza in a oferi SMS nationale incluse in abonament.Eu am trei ab.digi iar cand l-am facut pe ultimul am primit o propunere sa trec de la abonamentul de 1 euro la DO 2 ,as fi acceptat cu o singura conditie ca cele 200 min. sa le folosesc si ca sms.Am fost refuzat ,,politicos,,ceva de genul domle cei aia 1cent sms nat.Da este un fleac la prima vedere dar eu nu si nu mai ales ca am si alte variante.Aviz serviciului marketing poate aveti pe viitor  oferte cu sms nat.incluse in abonament,multumesc.

#29
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Intrebarea e, cat costa pe cei de la RDS acel SMS. Ca la orange, de ex, e 5 centi SMS national/in retea. La Telekom poti avea cu numai un euro 100SMS in retea. Pana acum am trimis 60-70SMS. De obicei trimit sub 100/luna. Laorange m-ar fi costat 5euro+tva.

Edited by easy90rider, 27 September 2014 - 10:12.


#30
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
whatsapp e raspunsul pentru mine, ca de aia am 5 Gb de net. E un pic enervanta faza cu SMS-ul, dar nu e deal breaker pentru mine. Imi lipseste si iMessage, dar nu va mai conta in curand, cand voi trece la android.

#31
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005

View PostAusradierer, on 27 septembrie 2014 - 12:28, said:

Imi lipseste si iMessage, dar nu va mai conta in curand, cand voi trece la android.
iMessage/FaceTime functioneaza in reteaua Digi Mobil. http://forum.softped.../#entry15872366
Daca chiar ai dificultati cu activarea acestora pe numarul de telefon, poti oricand activa aceste servicii doar pe adresa de e-mail.
Pentru a activa doar pe adresa de e-mail, fie activezi serviciile fara cartela in telefon, fie in modul Airplane. Dupa iesirea din modul Airplane sau introducerea cartelei SIM, s-ar putea sa apara mesajul ca vei fi taxat pentru activarea serviciului iMessage, dar alegi Cancel pentru a anula activarea pe numarul de telefon.

Edited by deathnite, 27 September 2014 - 22:24.


#32
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
Merci, stiu asta. Nu poate fi activat pe numar Digi. Dupa cum spuneam, in curand va deveni irelevant pentru mine.

#33
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
Poate fi activat pe numar Digi, am pus si screenshot. Ca ai tu dificultati in a il activa e alta treaba si nu are rost sa dezinformezi.

Edited by deathnite, 27 September 2014 - 23:35.


#34
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
De acord
cu toata lumea dar mi se pare cel putin ,,fortat,, sa le explic prietenilor,stiti de azi cumparati telefoane inteligente treceti cu toti pe net daca nu pa pa.Desi suntem in 2014, tehnologia a evoluat mi se pare mai simplu ca ptr. inceput totusi min.sa fie folosite si ca sms numai cei care doresc adica ca un fel de extraoptiune,desigur este o idee care poate fi perfectionata.Daca se poate si se practica in toate retelele de ce nu si pe Digi?

#35
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
E dorința ta, se pare că digi nu vrea sms-uri.

#36
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Sper si cred
ca multi doresc acest lucru mai ales acum cand tot mai multi se plang de semnal si nu doresc casuta vocala.Cu un simplu sms trimis putem rezolva o problema fara cost suplimentar.

Edited by danutzld, 28 September 2014 - 18:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate