Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

IP -ul

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
burito

burito

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 27.12.2005
:rolleyes:
Aș dori lămuriri în legătură cu schimbarea IP-ului.În ultima vreme cineva sau ceva îmi schimbă IP-ul, binențeles că net-ul nu îmi merge.Am luat legătura cu administratorul(sau cum io zice la cel care se ocupă de rețea) și mi-a zis că intenționat mi-au tăiat internetul pentru că calculatorul meu trimitea "pachete"către alte calculatoare fără ca acestea să le fi cerut.Eu unul în afară de a copia filme de la cei din rețea nu am făcut.Cum pot afla sau mai bine zis cum mă pot feri de astfel de probleme. :w00t:

#2
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Simplu: instalezi un firewall.

Probabil ca ai avut/ai un trojan care facea trafic nesolicitat.

#3
burito

burito

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 27.12.2005

View Postburito, on Dec 27 2005, 11:32, said:

:rolleyes:
Aș dori lămuriri în legătură cu schimbarea IP-ului.În ultima vreme cineva sau ceva îmi schimbă IP-ul, binențeles că net-ul nu îmi merge.Am luat legătura cu administratorul(sau cum io zice la cel care se ocupă de rețea) și mi-a zis că intenționat mi-au tăiat internetul pentru că calculatorul meu trimitea "pachete"către alte calculatoare fără ca acestea să le fi cerut.Eu unul în afară de a copia filme de la cei din rețea nu am făcut.Cum pot afla sau mai bine zis cum mă pot feri de astfel de probleme. :w00t:
Am scanat cu bit def 8,cu AVG cu f secure și nu a iesit nimic. Nu se poate să fie altceva sau ALTCINEVA la mijloc adică mă refer la cei din rețea.

#4
anakrusis

anakrusis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 06.10.2003
Pune BitDef8 pro plus si daca vreun program din calculatorul tau incearca sa fac trafic iti sare firewall-ul lui si te atentioneaza...asta daca nu cumva ti-a zis pana acuma si tu i-ai dat voie. Cauta in firewall-ul bitdefenderului si vezi acolo toate programele care fac trafic...daca vezi ceva suspect, da-i deny.
Ar mai fi indicat sa mai scanezi si cu un ad-aware & stuff...da un search pe forum ca s-a mai discutat si de alte programe anti-spyware

Edited by anakrusis, 27 December 2005 - 15:08.


#5
EliasThePunisher

EliasThePunisher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.12.2005
dap faza asta o stiu si eu pt ca lucrez la o firma de net ... chestia ca ai niste virusi care trimit pachete non-stop cat ai calc deschis si providerul ti`a blocat netul ca sa iei masuri fiindca acesti virusi cam blocheaza switcurile si se mai si raspandesc :) cum poti scapa de ei ? iti trebuie de obligat sp2 fara el nu ai ce face cu nici un antivirus .... Good Look

#6
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Scaneaza cu Kaspersky Antivirus cu update la zi

#7
jibocmarius

jibocmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.05.2007
bogdan_world are dreptate dak dai update zi de zi si scanezi u cu manuta ta nu il lasi sa scaneze automat nu vei mai avea prob asa am patit si eu si akma uite nici o problema sper ca ma vei asculta <_<  <_<  <_<  <_<  <_<  <_<

#8
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006

View Postjibocmarius, on Jul 20 2007, 15:35, said:

bogdan_world are dreptate dak dai update zi de zi si scanezi u cu manuta ta nu il lasi sa scaneze automat nu vei mai avea prob asa am patit si eu si akma uite nici o problema sper ca ma vei asculta <_<  <_<  <_<  <_<  <_<  <_<
Umm...si de ce anume ai mai postat intr-un topic vechi de un an si jumatate???? :death:

#9
Kung-fu

Kung-fu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 04.07.2007
eu nu cred ca ii nici un virus...eu zic ca are IP dinamic si gata...mare lucru..i se schimba IP la fiekre 20 de min sau cam ashea cv

Edited by Kung-fu, 10 August 2007 - 20:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate