Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Taxa stâlp

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
BarbuBICA

BarbuBICA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 17.07.2014

View PostAl3csutzul, on 15 iulie 2014 - 15:19, said:

inca imi rezerv dreptul de a renunta la contract, sunt curios ce ofera rds pentru clientii noi in aceeasi bani..hmm !
.Pai in mod cert ofera si ei aceasi taxa :). Numai ca inca nu au anunta-o. Oricum in general preturile la RDS sunt ceva mai jos. De calitatea serviciilor nu stiu ce sa zic. Am auzit ca astepti mult pana iti fac instalarea. Nu am avut ocazia sa compar asa ca nu ma pronunt. Ce am auzit e posibil sa nu fie reprezentativ pentru experienta pe care o ofera majoritatii abonatilor

#74
sorryyn

sorryyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.09.2009
stiu ca multi zic ca 3 lei nu e o mare diferenta(si nici nu este),dar acum cativa ani cand era cablu analogic 33 lei si aparuse oferta de 25 lei ,eu eram sub contract cu ei si nu mi-au scazut factura de la 33 la 25,asa ar trebui sa fie si acuma ,sa respecte contractul.
eu am facut o cerere de reziliere ,ca oricum nu mai prea stau la locatia respectiva si chair vroiam  sa reziliez contractul,asa am gasit un motiv :). Daca ma suna cei de la UPC si zic ca sunt deacord sa nu mai platesc cei 3 lei ,ce ma fac :)))?

#75
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,996
  • Înscris: 27.02.2006
reziliezi contractul, mergi pana la capat! numai sa fii informat asupra faptului ca ti se modifica abonamentul cu 3 lei, ca altfel daca nu se mareste ( adica nu iti trimit nimic) nu poti trimite cerere de denuntare unilaterala a contractului de abonament. nu toti abonatii au fost instiintati asupra majorari cu 3 lei a pachetului de servicii.

#76
SB2013

SB2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.11.2013
Pe 08/07/2014 am primit un mesaj prin MyUPC in care s-a anuntat faimosul taxe de 10 RON (extra fotbal) si 3 RON (Disney Junior si Look TV). Am renuntat la aceste optiune prin email si telefon dupa o comunicare prin e-mail cu doamna presedinte.

Pe 05.08.2014 s-a eliberat o noua factura in care este mentionat (la rubrica ”televiziune”) o taxe de 3 RON, exact suma mentionate in data de 08.07.2014 pe MyUPC. Am sunat la RC si au spus ca este vorba de o taxe suplimentare pentru ca costuri de business la UPC au crescut, si clientii trebuie sa platesc si partea din costuri (sau ceva de genul asta). Am cerut scoaterea costului de 3 RON din factura, dar m-au refuzat!

Astazi am mai trimis un email catre doamna presedinte, in care am explicat ca aceasta taxe de 3 RON vine de la propunerea lor de ”canale suplimentare” care n-am aceptat. Am primit acum cu 10 minute un telefon de la UPC, si o doamna amabila a cerut scuze si a confirmat ca voi primi acest 3 RON inapoi pe urmatoare factura (Septembrie) si nu voi fiu taxat in viitor cu acest 3 RON.

Pentru mine s-a rezolvat problema cu aceasta ”taxe” de 3 RON care nu mai platesc :)


PS: Sunt foarte dezagamit de UPC referitor la tactica lor de ”vanzare fortata” un lucru care este interzisa de Codul Consumului art 14. Ani de zile am fost un client foarte multumit, dar ce a facut cei de la sales/marketing in luna Mai/Iunie/Iulie este o greseala enorma si vor pierde o gramada de clienti (sau vor avea o gramada de clienti foarte nemultumiti!.

#77
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View PostSB2013, on 08 august 2014 - 12:41, said:

Astazi am mai trimis un email catre doamna presedinte, in care am explicat ca aceasta taxe de 3 RON vine de la propunerea lor de ”canale suplimentare” care n-am aceptat.

Atunci trimitem si noi la dna Presedinta.
Aparent tot niste comunisti am ramas!! :(

#78
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Eu am sunat acum 2 zile (cand facturile tocmai ce se retrasesera pentru a fi refacute) si am solicitat ca si oferta "de fidelizare" tocmai respectarea contractului semnat cu ei, adica fara majorarea datorata Look plus si m-au refuzat. Deci la unii accepta scoaterea majorarii si la altii nu ???

Vad ca sunt deja 5 pagini scrise in legatura cu asa-zisa 'taxa de stalp'.
Nu exista in vigoare dpdv legal nici o 'taxa de stalp'. Nici in notificarea scrisa si nici pe factura nu este mentionat IN SCRIS nimic referitor la aceasta asa-zisa taxa. UPCul nu a vrut sa-si asume in scris un asemnea neadevar !

In schimb daca suni la relatii clienti (si eu am sunat o data luna trecuta si o data acum 2 zile) se aduce aceasta taxa inexistenta ca si argument al sumpirii abonamentului.

Ceea ce reprezinta evident o informare mincinoasca a abonatilor. Va dati seama ce hal de serviciu de relatii cu clientii care de o luna intreaga serveshte minciuni pe tava abonatilor.

#79
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Pe diverse alte topice, colegi de forum ne semaleaza ca factura lor pe luna august nu a fost majorata:

http://forum.softped...2#entry15659459

http://forum.softped...6#entry15662567

Prin urmare nu inteleg cum de iluzoria taxa de stalp ii poate afecta doar pe unii abonati nu si pe altii.

#80
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013
[ http://www.ziaruldeiasi.ro/data/_editor/image/caricaturi/taxa%20stilp.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.ziaruldei...lp--1152.html Posted Image

#81
lomal

lomal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.08.2014
Se pare ca nu se lasa cu taxa minune.

"Modificare abonament august 2014 1 01/09/14-30/09/14 2,42 24% 3,00"

Desi am facut sesizare online si le-am cerut sa scoata aceasta taxa, apare in continuare pe factura.
Probabil ca daca faceam scandal scapam de ea, dar ce pot spune... nu e stilul meu.

Din fericire in Romania chiar avem mai multi jucatori pe piata de internet si televiziune, si de indata ce gasesc o varianta care sa ma multumeasca, o sa renunt la serviciile UPC,

#82
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
las' ca ne ofera si noua reducere UPC dupa cum spune aici.
Sa ne asteptam ca din cei 3 lei sa ramana doar 2 :)))
Vezi sa nu!

#83
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Taxa de stalp in stanga si dreapta dar macar au bagat posturi noi :D

#84
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
S-a scos taxa de stalp?In mod normal eu trebuia sa platesc 73RON pentru tot pachetul,dar pe luna asta sunt doar 70...

Attached File  upc.JPG   41.15K   26 downloads

#85
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nu s-a scos. Eu si nu numai am platit pe octombrie cu 2 lei mai mult, nimeni nu a putut explica de ce. Pentru noiembrie insa totul a revenit la normal.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate