Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Taxa stâlp

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e taxa de stalp, am primit si eu mesaj.

Suntem fericiti sa te anuntam ca din iulie  iti oferim doua noi canale premium – Disney Junior si Look PLUS – pentru tine si intreaga ta familie.

Incepand cu 1 august, abonamentul tau se va majora cu cu 3 lei (TVA inclus)

#38
geocosma

geocosma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 17.05.2007
Eu am primit un alt mesaj:

08.07.2014
Adaugare optiune Extra Fotbal

Draga ...

Suntem fericiti sa te anuntam ca in urmatorii 5 ani la UPC vei trai spectacolul meciurilor din Liga1.

•Cu pachetul tau actual de televiziune poti urmari o mare parte din meciuri pe Look PLUS

•Acum, cu noua optiune suplimentara Extra Fotbal iti oferim acces la inca 3 canale:

o   Look TV
o   Look TV HD
o   Look PLUS HD

Astfel, cu aceasta optiune, vei putea sa te bucuri de toate meciurile din Liga 1 si la calitate HD.

Noua optiune Extra Fotbal a fost adaugata abonamentului tau.
In luna iulie iti oferim gratuit optiunea, urmand ca din 1 august aceasta sa fie tarifata cu 10 lei/luna (TVA inclus)
Daca doresti sa o dezactivezi, o poti face foarte usor, alegand una din urmatoarele metode:

•Trimite un sms cu codul tau de client la numarul 1719 (numar cu tarif normal)
•Suna la 0800 080 872 (numar gratuit din orice retea)
•Acceseaza pagina extra.upc.ro

La UPC vei avea parte intotdeauna de servicii si continut de cea mai buna calitate.

Multumim
Echipa UPC
In conformitate cu prevederile articolului (51) alineatul (7) din Ordonanta de Urgenta nr. 111/2011 privind comunicatiile electronice, cu modificarile si completarile ulterioare, in cazul in care nu esti de acord cu adaugarea optiunii Extra Fotbal, ai dreptul sa denunti unilateral contractul fara despagubiri in termen de 30 de zile de la primirea prezentei scrisori. In acest sens trebuie sa te prezinti personal in orice magazin UPC pentru a depune cererea. Alternativ, poti dezactiva optiunea folosind una din cele 3 modalitati mentionate mai sus

Edited by geocosma, 09 July 2014 - 20:17.


#39
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
Hmmm.
Nu ai si un alt mesaj cu 3 lei majorare?

Acum vad faza cea tare, emotionati ca majoreaza abonamentele, cei de la UPC n-au reusit nici sa scrie corect :)

"Incepand cu 1 august, abonamentul tau se va majora cu cu 3 lei (TVA inclus)."

Poate se gandeau ca le raman clienti cucu :)


#40
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011

View Postlex404, on 09 iulie 2014 - 12:48, said:

Pai inca n-am vorbit. DIn august am nevoie. Si nu cred c-o sa imi dea pe 6 luni...
E mai complicat, eu vreau sa suspend FL si TV, vreau sa raman cu 3G-ul in schimb :lol:


Pe 3G sper ca nu o sa platesc taxa de stalp Posted Image
Mda, că antena o sta suspendată ţinută fiind de 4 porumbei voiajori, nu?

Chestia e că taxa asta se va resimţi la toţi operatorii mai mult sau mai puţin direct, prin scumpirea serviciilor, dar şi la gaz, electricitate, chiar şi la alimente, fiind taxate silozurile.
Mai luaţi un pic de la guvern, ajunge pentru toată lumea!

#41
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

View Postdigital67, on 09 iulie 2014 - 12:38, said:

Nu esti singurul, eu am patit asa cu gazul, am bagat conductele pe banii nostri, dupa care le-am cedat la e-on, dupa un an.

dar nu inteleg de ce va plangeti, din moment ce a-ti cedat de buna voie si in mod gratuit. daca va puneau cutitul la gat mai intelegeam, dar asa ...

Edited by Dany_Darke, 10 July 2014 - 01:37.


#42
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007
Hm.. Optiunea "Extra Fotbal" de 10 lei se poate dezactiva da' "canalele premium" de 3 lei sunt volumusai.
Eu abia ce mi-am platit (cica) 2 luni in avans ca sa scap de un stres da' acum am o luna incompleta.

Optiunea asta de 3 lei nu se poate dezactiva nicicum ?

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am primit si eu doua mesaje.

View PosttheMisuser, on 10 iulie 2014 - 06:07, said:


Optiunea asta de 3 lei nu se poate dezactiva nicicum ?
Se pare ca nu. Si tot asa, aparent, astia 3 lei sunt, de fapt, taxa de stalp. Acuma, nu stiu. Asa scria un client UPC pe celalalt topic, dupa o convorbire la RC.

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Da, este adevarat, am sunat si eu acuma. O parte din costurile acestei taxe e suportata de ei, iar o parte o platim noi.

#45
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010

View PostMembruAnonim, on 10 iulie 2014 - 16:24, said:

Da, este adevarat, am sunat si eu acuma. O parte din costurile acestei taxe e suportata de ei, iar o parte o platim noi.

Sa fim serios, ei nu suporta nimic.
Din contra din cei 3 lei isi acopera si alte costuri crescute in ultimul timp gen taxa pentru retrasmitere posturi media pro.

#46
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Să înțeleg că se adaugă 13 lei la UPC?
Look TV + TAXA = JAF și HOȚIE

#47
CoolZone

CoolZone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 07.05.2005
Foarte dezamagit cu optiunea UPC de a taxa in plus 3RON/luna. Toata lumea asteapta servicii mai bune la aceeasi bani (inclusiv 20Mbps upload) iar acum avem parte de majorari.

#48
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,446
  • Înscris: 19.04.2009
Doamne ajuta sa vad asta si in viitoarea factura RDS, sa am motiv de incheiere a contractului :lol:

#49
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Nici eu nu sunt de acord cu marirea abonamentului cu 3 lei. Asa ca am trimis cerere de reziliere

#50
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postmadalinmdl1, on 11 iulie 2014 - 16:15, said:

Nici eu nu sunt de acord cu marirea abonamentului cu 3 lei. Asa ca am trimis cerere de reziliere
Sigur esti abonat upc? Pe alt topic zici ca ai net de 120mbps si tv si platesti 30 lei! TV = 24 lei + Internet 120 mbps (care nici nu mai exista in oferta) era 35 lei => 59 lei, si tu reziliezi ca acum platesti 33 lei! Pai pina si la ceilalti e mai scump!!

View Postmadalinmdl1, on 11 iulie 2014 - 16:22, said:

Netu merge destul de bine. Am viteza de 120 mbps si sunt conectat la el cu un pc un laptop 3 smartfonuri si o tableta + ca se conecteaza si varu meu cu 2 laptopuri si 5 smartfonuri la reteaua mea. Si am.prins pachet cu tv si net 30 lei pe luna pentru ca am venit de la romtelecom. Acu mai nou vor sa creasca tariful cu 3 lei asa ca leam trimis cerere de reziliere

Edited by florianro, 11 July 2014 - 19:06.


#51
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Asa a fost oferta in urma cu un an doar la clienti noi care veneau de la romtelecom. A mai fost o firma de internet concurenta dar a dat faliment dupa ce a dat drumu upc la internet la mine in localitate. Era oferta zonala

#52
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
asta e factura mea lunara

Attached Files



#53
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007

View Postmadalinmdl1, on 11 iulie 2014 - 20:52, said:

asta e factura mea lunara

Quote

Reducere promotionala pachet 50% 12 luni
Eee, 30 lei e doar primele 12 luni Posted Image
Am mai vazut la ei pe site la contractele pe 2 ani ca au 6 luni or smth de reducere la jumatate a pretului.
Tu cat ai contractul de lung ? Cumva 2 ani ?
S-ar putea ca ultimul an de contract obligatoriu (si eventual perioada de dupa) sa vina la pret intreg.

Eu am facut contract doar de un an (am invatat de la RTC ca nu e bine sa te intinzi cu astea Posted Image).

#54
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Pe 2 ani si mai am doar doua luni reducere asa ca o sa negociez la sange cu ei. K nu vreau sa platesc o gramada de bani la ei

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate