Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

steroizii anabolizanti si ejacularea precoce

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 09.09.2005
SALUT,PRACTIC CULTURISMUL DE 12 ANI,SI AM AUZIT LEGENDE DESPRE ABUZUL DE STEROIZI,AFECTEAZA POTENTA!!
EU NU CRED CA AU VREO LEGATURA!
VOI CE CREDETI?

Attached Files



#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003

 marianculturistul, on Dec 26 2005, 00:33, said:

SALUT,PRACTIC CULTURISMUL DE 12 ANI,SI AM AUZIT LEGENDE DESPRE ABUZUL DE STEROIZI,AFECTEAZA POTENTA!!
EU NU CRED CA AU VREO LEGATURA!
VOI CE CREDETI?

  Vara , la mare , cred ca numai daca esti mort poti sa ai probleme de potenta !  :D

Iarna , recomand un vin rosu ...


Eu zic sa nu mai folosesti steroizi , astia ataca mai multe , degeaba ai muschi daca nu mai ai ficat si inima-ti da rateuri... -_-

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu esti destul de solid, ce dracu mai vrei steroizi? :lol: geme literatura de exemple de oameni varza de pe urma steroizilor, dar daca tot faci afirmatia ca abuzul de steroizi e ok, poate ne pui si rezultatele pe forum peste ceva vreme (muschi umflati si cuc cazut) :scared:

P.S. in poza te uitai la ceas? :P

#4
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

 Mosotti, on Dec 26 2005, 00:59, said:

nu esti destul de solid, ce dracu mai vrei steroizi? :lol: geme literatura de exemple de oameni varza de pe urma steroizilor, dar daca tot faci afirmatia ca abuzul de steroizi e ok, poate ne pui si rezultatele pe forum peste ceva vreme (muschi umflati si cuc cazut) :scared:

P.S. in poza te uitai la ceas? :P
directiona niste tipe spre nord  :D

#5
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
ABUZUL de steroizi...pai orice abuz ( fie si de vitamina C ) este nociv...



Nu ai si o poza din fata ? Poate asa ne putem da seama despre ce este vorba ! :D



Apropo Mosotti , ce cauta topicul asta la editoriale ?
Trebuie mutat la Arena sau la Fun ! ...parerea mea  -_-

#6
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
steroizii anabolizanti sint foarte periculosi, inca ceva, masa ta musculara nu este uniforma ai tras aiurea de fiare si plus suplimentele anabolizante, e inestetic si exista pericolul ingrasarii, ai grija...

Edited by Domnita, 26 December 2005 - 10:09.


#7
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
de acord. ala nu-i culturism ce prezinti tu in poze:)

e doar tras de fiare si atat.

#8
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005

Quote

steroizii anabolizanti si ejacularea precoce, exista vreo legatura directa?

Quote

ABUZUL DE STEROIZI,AFECTEAZA POTENTA!!

yo nu vad legatura intre ejacularea precoce si potenta :huh:

daca ai spus steroizi nu mai trebuia sa spui abuz...

steroizii, prin surplusul de testosteron adus in corp, duc la "lenevirea" testiculelor, acestea nemaiproducand spermatozoizi si ducand astfel la STERILITATE.

o alta problema cu steroizii, e ca sunt FOARTE toxici pentru ficat si rinichi, multi "dopati" aflandu-se pe listele de asteptare pentru transplant.

consumul de steroizi nu afecteaza potenta...ba dinpotriva, insa merita riscul???  yo cred ca NU. -_-

mutati topicul la MEDICAL STUFF !

#9
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

 marianculturistul, on Dec 26 2005, 00:33, said:

SALUT,PRACTIC CULTURISMUL DE 12 ANI,SI AM AUZIT LEGENDE DESPRE ABUZUL DE STEROIZI,AFECTEAZA POTENTA!!
EU NU CRED CA AU VREO LEGATURA!
VOI CE CREDETI?

tot ce stiu e ca fratele prieteni tragea ca disperatu' de fiare intr-o vreme si lua si nenorociri din astea(scuze:sterozi :D ) si a inceput sa se plinga de durere la ousoare.Nu alea din frigider.Acu nu stiu cum statea si cu potenta,ca nu eram chiar foarte interesat de aptitudinile domnului cu pricina.Ce-i drept cam schimba prietenele frecvent.Pina se prindeau alea sau cine stie:nu-i mai ajungeau lui.Ideea e ca s-a oprit din nebunie(scuze:tras de fiare) si au disparut si durerile.Maninca ouale fara teama acum.Pacat ca s-a sters topicul ala,dar poate sa fie si de la creatina. :D .
Se poate incerca cu tenisul ca nu stiu ce face cu  .......Era o vorba prin clasa a doua,parca. B)

#10
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
Eu cred ca ar trebui intrebat un cadru medical de specialitate , parerile sau experientele personale nu au nici o importanta, in domeniu medical nu se merge pe afirmatii fara o baza statistica bine definita si studii indelungate pentru urmarirea subiectilor pe durate mari de timp, durate ce pot depasi 10-20 ani.

#11
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003

 FC72, on Dec 29 2005, 20:14, said:

Eu cred ca ar trebui intrebat un cadru medical de specialitate , parerile sau experientele personale nu au nici o importanta, in domeniu medical nu se merge pe afirmatii fara o baza statistica bine definita si studii indelungate pentru urmarirea subiectilor pe durate mari de timp, durate ce pot depasi 10-20 ani.

  Pai daca el intreaba pe forum noi din amabilitate raspundem... :)
Sa mearga la doctor ...dar iti spun sigur ca raspunsul e acelasi : orice abuz este daunator sanatatii . Daca este vorba de steroizi anabolizanti cu atat mai mult . -_-

#12
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005
io ma intreb ce face tipa aia in planu indepartat pe poza...

#13
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
baga in tine mariane,sa te faci mare  :coolspeak:

#14
Crysty Gye

Crysty Gye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 05.11.2005
daca iei steroizi nu lua din prima zi cand te apuci de sala. am prieten care asa a facut si s-a marit nu zic nu, dar a explodat pielea putin pe el si acuma are vergeturi si nu e prea frumos.....
depinde acuma si ce anabolizanti iei......
am vazut unele pers care dupa 1 an de sala au luato 1-2 luni, si dupaia au mai facut 1-2 ani sa mentina masa, si nu au avut nici ceea mai mica problema. acuma depinde de prea multe chesti.....
oricum a fost si reportaj pe hbo despre steroizi, si cica nu ar fi asa cum zic toti

#15
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Steroizii afecteaza potenta, e adevarat  :nonobad: ! Intrebati orice doctor sau orice antrenor de sala mai cu capul pe umeri nu pustani care te indeamna sa te indopi si sa el faci vanzare.


Pentru ce va trebuie steroizi? Ca sa va creasca muschiul mai repede decat pielea si sa vi se intinda (cam vreo 5-10 cm lungime si 1-2 latime, aspect de piele arsa care din cate am vazut se vindeca foarte foarte greu si lasa cicatrice  :death: )

Eu va recomand sa lucrati muschiul natural sau daca vreti rezultate mai rapide sa apelati la creatina dar sa o luati cu cap! Dar nu cu steroizi sau cu naposim. Ganditi'va si in viitor, cum o sa vi se lase pielea cand va lasati de sala si ganditi si la batranete cum o sa aratati daca acum bagati toate prostiile (steroizi) in voi  :puke:

#16
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005

 eminem4ever, on Aug 10 2006, 00:38, said:

Steroizii afecteaza potenta, e adevarat  :nonobad: ! Intrebati orice doctor sau orice antrenor de sala mai cu capul pe umeri nu pustani care te indeamna sa te indopi si sa el faci vanzare.

tu nu faci diferenta intre POTENTA si FERTILITATE. consumul de steroizii duce la scaderea drastica a fertilitatii prin disparitia spermatozoizilor din lichidul seminal.[adica, nu mai poti avea mostenitori]. potenta sexuala[posibilitatea producerii copulatiei] este chiar stimulata de steroizi prin surplusul de testosteron adus in organism.

sunt contra steroizilor. :peacefingers:

#17
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
macar sunt legali steroizii ???? eu cred ca nu  :nonobad: poate doar pentru uz medicinal . oricum .... una e creatina si alta sunt steroizii  :death:

#18
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003

Quote

Steroizii afecteaza potenta, e adevarat  :nonobad: ! Intrebati orice doctor sau orice antrenor de sala mai cu capul pe umeri nu pustani care te indeamna sa te indopi si sa el faci vanzare.
depinde de durata ciclului.

Quote

Pentru ce va trebuie steroizi? Ca sa va creasca muschiul mai repede decat pielea si sa vi se intinda (cam vreo 5-10 cm lungime si 1-2 latime, aspect de piele arsa care din cate am vazut se vindeca foarte foarte greu si lasa cicatrice  :death: )
probabil te referi la vergeturi, majoritatea culturistilor au vergeturi, fie ca folosesc sau nu steroizi. si eu am vergeturi si sunt natural, aici conteaza elasticitatea pielii, daca pielea nu este elastica, cresterile in masa duc la intinderea ei si => ruperea; vergeturile nu trec, dar dupa 1 an, 2, se albesc, si nu se mai vad asa tare.
deci...concluzie...vergeturile nu au treaba cu steroizii.

Quote

Eu va recomand sa lucrati muschiul natural sau daca vreti rezultate mai rapide sa apelati la creatina dar sa o luati cu cap!
pe jumatate adevarat, si daca iei creatina sau suplimente nutritive tot natural esti, eu recomand prioritar o pudra proteica decat creatina, creatina e pe locul 2 :)

Quote

Dar nu cu steroizi sau cu naposim.
aici zici tampenii, si naposimul e steroid, de sinteza, deci...e steroid anabolizant, nu-l baga in alta categorie. e varianta romaneasca a dianabolului, si contine metandrostenolona.

Quote

Ganditi'va si in viitor, cum o sa vi se lase pielea cand va lasati de sala si ganditi si la batranete cum o sa aratati daca acum bagati toate prostiile (steroizi) in voi  :puke:
chestia cu pielea lasata e un banc care circula prin salile de la noi, sincer eu nu am vazut om la batranete care sa nu aiba pielea zbarcita, poate tu ai vazut, eu nu.
steroizii anabolizanti sunt pentru cunoscatori, folosirea lor in nestiinta de cauza poate avea efecte grave asupra organismului.



 magic-gabi, on Aug 10 2006, 11:43, said:

macar sunt legali steroizii ???? eu cred ca nu  :nonobad: poate doar pentru uz medicinal . oricum .... una e creatina si alta sunt steroizii  :death:

de ceva vreme au intrat in regimul drogurilor si comercializarea lor neautorizata se pedepseste conform legii.
nu compara steroizii cu creatina ca nu au treaba una cu alta.

er: k-user

Edited by ciuly, 17 August 2006 - 15:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate