Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

placa video proasta!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.07.2002
am o placa de 2 mb si imi  merge doar mpegurile(si mpeg4) si avi nu...stiu ca sunt programe care pot transforma avi-urile in mpeg-uri dar adevarul este ca dupa lungi cautari nu am gasit nici unu`l..spuneti-mi si mie pe unde sunt ascunse plz...

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Din cate stiu eu fie ca ai S3 Virge, fie ca ai GeForce 4 nu conteaza in vizualizarea filmelor.
Ceea ce conteaza este viteza procesorului si codecurile instalate

#3
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
mpeg4 aka divx este un codec care in 99% dintre cazuri il gasesti in fisiere avi, celalat 1% sunt fisiere cu extensia *.DivX. Deci de spui tu acolo sus, este o propozitie care se contrazice singura !

PENTRU A MIA OARA, REPET : "AVI" este doar o extensie de fisier inseamna un clip audio-video de tip windows (audio-video interleaved). Nu spune nimic despre codecul video folosit ! Doar cele *.mpg/*.mpeg  pot presupune ca este vorba de codecul mpeg1 sau mpeg2 si *.dat este mpeg1 !
DivX (Mpeg4), Mpeg1, Mpeg2, XviD, Cinepak, Indeo etc sunt toate CODECURI ! In afara de mpeg1 si mpeg2 care au extensia *.mpg sau *.mpeg, toate celelalte au extensia uzuala AVI ! Nu mai confundati termenii !! Am tot explicat !!

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Taifi: da si tu un search la sectiunea video e forum si cauta: GSpot, ffdshow, DivX 5.02, eventual VobSub si DivX 3.11 alpha. Instaleaza-le si pe urma mai vorbim. Nu ar strica sa faci rost si de Xvid si iviaudio.

Mtz

#5
Renegade

Renegade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 28.06.2002
btw am gasit cea mai mare colectie de codec-uri : Ace Mega Pack
http://ace.subpage.net/ ;)
:yeah baby  :yeah baby

#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by Renegade
btw am gasit cea mai mare colectie de codec-uri : Ace Mega Pack
http://ace.subpage.net/ ;)
:yeah baby  :yeah baby

Cred ca esti raud e tot in urma :)
E de multa vreme pe SN
Vezi si Nimo Codec Pack. Toamai a aparut versiune noua !

http://www.softnews....11-2-2-12.shtml

#7
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.07.2002
cam asa e renegade...si GunX...cine nu stie invata...sorry pentru deranj...chestia cu placa video este adevarat...dar totusi eu ma refeream la un voodoo2 care este accelerator grafic si are procesor propriu...ce ziceti...ar merge mai bine...aa...si poti sa pui 2 voodoo2 in paralel...cred ca ar merge mai bine filmele...ramane de vazut cand o sa le iau

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate