Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14834 replies to this topic

#1
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Va rog sa postati aici intrebarile pentru Orange_helper
Rog fara offtopic. Orice intrebare ce nu are legatura cu serviciile orange va avea bonus 1 punct de warn.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009

 badlink, on 23 iunie 2014 - 16:35, said:

Este adevarat ca Orange trage cu dintii de orice client si recurge la subterfugii si amenitari cu plata a sume uriase  si ilegale ??
Asta suna a intrebare de : Adevar sau provocare.


Apropo, exista posibilitatea ca Orange sa scada preturile la date? Sa ofere pachete mai mari la preturi bune? Inclusiv prepaid...
DIn luna Iulie concurenta intra cu roamingul national si pe date, cred ca Orange va trebui sa ia o decizie in privinta asta. Am 2 abonamente orange+ prepaid, dar daca nu scad preturile, cu toata fidelitatea mea de client vechi sar gardul.

#3
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 30.07.2008
Intr-o cladire noua din centrul Bucurestiului nu am semnal deloc Orange .Cladirea este dedicata firmelor (magazin parter ,birouri avocatura, consultanta si tot asa ...) si este deranjant ca nici eu si nici clientii nu putem folosi terminalele in retea  Orange .

Care este solutia ?

#4
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Ce implicatii are lipsa benzii LTE7 la un IPhone?

#5
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007
Am facut azi pentru un amic o pantera 19 client portat din cosmote am inteles ca va avea 2 ani dublul beneficiilor dar doar in tara nu si in roaming...cum vine asta? Cum apare la cronos si cum isi calculeaza orangeul minutele si netul. Cum stiu cat net mai am in roaming si cat in tara? Sau am inteles ceva gresit? E vorba doar de minute?!?

#6
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Va exista vreo  reactie din partea Orange fata de oferta Digi - telefoane in rate? Sau macar vreo sansa de preturi mai bune la fidelizare, pe partea asta ati cam ramas in urma.

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007

 adipit, on 23 iunie 2014 - 23:33, said:

Am facut azi pentru un amic o pantera 19 client portat din cosmote am inteles ca va avea 2 ani dublul beneficiilor dar doar in tara nu si in roaming...cum vine asta? Cum apare la cronos si cum isi calculeaza orangeul minutele si netul. Cum stiu cat net mai am in roaming si cat in tara? Sau am inteles ceva gresit? E vorba doar de minute?!?

Adica se dubleaza ca si cantitate numarul de MB de internet dar cei suplimentari nu ii poate folosi decat in tara (adica national). In roaming va putea folosi din traficul inclus in pachetul de baza. La fel si cu minutele.

#8
cris2014

cris2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 24.04.2014

 adipit, on 23 iunie 2014 - 23:33, said:

Am facut azi pentru un amic o pantera 19 client portat din cosmote am inteles ca va avea 2 ani dublul beneficiilor dar doar in tara nu si in roaming...cum vine asta? Cum apare la cronos si cum isi calculeaza orangeul minutele si netul. Cum stiu cat net mai am in roaming si cat in tara? Sau am inteles ceva gresit? E vorba doar de minute?!?

Uita-te ce scrie pe contract. Daca nu-ti mentioneaza nici unde ca o parte din trafic de date il ai international si o parte national, atunci conform siteului ai tot traficul de date national si international, chiar daca ti-au dublat oferta.

#9
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 superm, on 23 iunie 2014 - 16:47, said:

Intr-o cladire noua din centrul Bucurestiului nu am semnal deloc Orange .Cladirea este dedicata firmelor (magazin parter ,birouri avocatura, consultanta si tot asa ...) si este deranjant ca nici eu si nici clientii nu putem folosi terminalele in retea  Orange .

Care este solutia ?

Salut,
Ne poti oferi mai multe informatii in mesaj privat, te rugam? Vrem sa verificam si noi situatia.
O zi buna,
ORange Helper

#10
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 morogan, on 23 iunie 2014 - 16:10, said:

Orice intrebare ce nu are legatura cu serviciile orange va avea bonus 1 punct de warn.
acelasi "tratament" si pt helper: pt orice intrebare la care nu raspunde va avea bonus

p.s.  la prepay aveti in plan introducerea unor optiuni mai mici de 4 - 5 euro (gen 300 retea si 20 nationale la vodafone)?

#11
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007

 cris2014, on 24 iunie 2014 - 07:24, said:

Uita-te ce scrie pe contract. Daca nu-ti mentioneaza nici unde ca o parte din trafic de date il ai international si o parte national, atunci conform siteului ai tot traficul de date national si international, chiar daca ti-au dublat oferta.

Vezi ca nu exista trafic de date GPRS international. Nu il induce in eroare.

#12
lykaon

lykaon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.02.2008
Din 19 iulie ultimul abonament va trece pe prepay. De la RC am fost informat ca nu voi putea folosi numarul incepand cu 19 iulie pana cand nu platesc ultima factura (ce se emite in 20 iulie) ce contine doar acei 5euro +tva, creditul initial pentru prepay, dar ca in 19 iulie (sambata, cand poate sunt la plaja!) as putea merge la un Orange Shop si sa le explic "colegilor" cum sta treaba si sa platesc acei 5 euro pentru a putea folosi acel numar din 19 iuliePosted Image
Intrebare: Daca platesc din "Contul meu" in avans vreo 30 de roni ( ar trebui sa ajunga pentru 5+tva) scap de aceste drumuri si se va activa numarul in 19 iulie pe prepay? Sa nu ma trezesc apoi ca trebuie sa merg in shop sa recuperez banii si sa platesc separat cei 5 euro.
Multumesc!

PS. Stiu, trebuia sa intreb cand m-au sunat pentru retentie, dar nu mi-am dat seama.

#13
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 morogan, on 23 iunie 2014 - 20:00, said:

Ce implicatii are lipsa benzii LTE7 la un IPhone?
Salut,

Banda 7 iti ofera posibilitaea de a utiliza serviciile 4G pe frecventa 2600 MHz. Informatii despre benzile 4G utilizate de Orange Romania, poti regasi aici .

O zi buna,
Orange Helper

Edited by Orange_helper, 24 June 2014 - 09:59.


#14
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Cum pot afla cat mai am dintr-un contract pe care l-am prelungit anul trecut? Ceva in webcare?

#15
stfbuc

stfbuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 23.10.2006
Avem vreo sansa de a vedea oferte cu trafic 4G cu adevarat nelimitat?

#16
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 stfbuc, on 24 iunie 2014 - 10:56, said:

Avem vreo sansa de a vedea oferte cu trafic 4G cu adevarat nelimitat?
Salut,

Accesul catre Serviciile 4G este inclus in abonamentele Pantera, precum si in anumite pachete din oferta Colibri. In cazul pachetelor Colibri, dupa consumarea traficului inclus, viteza de navigare se limiteaza pentru a nu face cost suplimentar, pe cand in cazul abonamentelor Pantera poti naviga nelimitat la viteze 4G, insa dupa cosumarea traficului inclus in pachet esti tarifat suplimentar. Mai multe detalii gasesti aici .

O zi buna.
Orange Helper

#17
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 adipit, on 23 iunie 2014 - 23:33, said:

Am facut azi pentru un amic o pantera 19 client portat din cosmote am inteles ca va avea 2 ani dublul beneficiilor dar doar in tara nu si in roaming...cum vine asta? Cum apare la cronos si cum isi calculeaza orangeul minutele si netul. Cum stiu cat net mai am in roaming si cat in tara? Sau am inteles ceva gresit? E vorba doar de minute?!?

Salut,
Ne poti spune un numar de telefon in mesaj privat, te rugam?
O zi buna,
ORange Helper

#18
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Am trimis si eu pe privat un mesaj prevind denuntarea unilaterala a contractului? Imi poti raspunde si mie? E musai sa merg intr-un OrangeShop sau Orange Store, ori in oricare dintre ele? Sincer, eu vroiam sa revin la vechiul abonament, dar se pare ca doriti sa plec de tot prin ignorarea de care ma bucur din partea Orange.

Edited by badmania98, 24 June 2014 - 13:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate