Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Legiunea straina

- - - - -
  • Please log in to reply
429 replies to this topic

#1
Anybody

Anybody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2005
Deschid acest topic pentru ca acest subiect mi se pare f. interesant.
Eu as dori sa ma inscriu in Legiune, stiu conditiile de inscriere, DAR, nu stiu ce ma asteapta acolo.
De aceea cer ajutorul vostru, poate a fost cineva, sau cunoaste pe cineva care a fost, sau are mai multe informatii despre ce se intampla colo.
In principal vreau sa posteze aici cineva care a fost in legiune, pentru ca el stie cel mai bine cum e.
VA ROG NU umpleti acest topic cu intrebari si discutii stupide, daca vreti informatii aveti >>>AICI<<<!

#2
gogutza

gogutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.08.2005

 Anybody, on Dec 24 2005, 05:26, said:

Deschid acest topic pentru ca acest subiect mi se pare f. interesant.
Eu as dori sa ma inscriu in Legiune, stiu conditiile de inscriere, DAR, nu stiu ce ma asteapta acolo.
De aceea cer ajutorul vostru, poate a fost cineva, sau cunoaste pe cineva care a fost, sau are mai multe informatii despre ce se intampla colo.
In principal vreau sa posteze aici cineva care a fost in legiune, pentru ca el stie cel mai bine cum e.
VA ROG NU umpleti acest topic cu intrebari si discutii stupide, daca vreti informatii aveti >>>AICI<<<!
am un prieten care s-a inrolat acum 5 ani jumate cind avea cam 20 anisau maxim 21, acum face parte din trupele de elita ale legiunii si a fost in toate zonele de conflict, ultima oara a fost in tzara in ianuarie 2004 si era neschimbat desi nu il mai vazusem  din 2000, nu avea in privire nimic de criminal...am inteles ca e fff greu asa ca iti urez mult noroc

#3
Anybody

Anybody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2005

 gogutza, on Dec 24 2005, 12:01, said:

iti urez mult noroc
Multumesc.
Dar nu plec pana nu vorbesc personal cu cineva care a fost acolo :) .

#4
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
http://www.foreignlegionlife.com/

Esti pregatit fffff bine fizic si psihic? Daca nu fa altceva.

Bafta oricum

#5
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
M-am interesat si eu pentru un prieten, si din cate am inteles Legiunea nu mai e ce a fost, chiar pe site-ul oficial ziceau ca s-a renuntat la pedepsele fizice [ :w00t: ], si ca nu mai este asa greu cum era inainte... singura proba de admitere pastrata este cea in care trebuie sa stai intin pe spate si sa treaca un tanc pe deasupra ta...

#6
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

 rashid, on Dec 24 2005, 16:40, said:

M-am interesat si eu pentru un prieten, si din cate am inteles Legiunea nu mai e ce a fost, chiar pe site-ul oficial ziceau ca s-a renuntat la pedepsele fizice [ :w00t: ], si ca nu mai este asa greu cum era inainte... singura proba de admitere pastrata este cea in care trebuie sa stai intin pe spate si sa treaca un tanc pe deasupra ta...

tu vorbesti serios? pai nu te striveste?  :w00t:

#7
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

 sandossu, on Dec 24 2005, 16:58, said:

tu vorbesti serios? pai nu te striveste?  :w00t:
d-aia e legiunea straina atat de selectiva :roflmao:

#8
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003

 sandossu, on Dec 24 2005, 16:58, said:

tu vorbesti serios? pai nu te striveste?  :w00t:
nu, că îți pune o bucată de tablă deasupra... :coolspeak:

#9
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005

 axxa424, on Dec 24 2005, 17:02, said:

nu, că îţi pune o bucată de tablă deasupra... :coolspeak:
Omfg !!! Succes mult , Anybody . Succes !
Cand te intorci (daca te mai intorci ) sa ne zici cum a fost cu tancul . In rest ,succes !

Edited by Andreea, 24 December 2005 - 17:13.


#10
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

 axxa424, on Dec 24 2005, 17:02, said:

nu, că îți pune o bucată de tablă deasupra... :coolspeak:
oh...that`s reassuring  :deadtongue:

#11
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
:D

Cred că ideea e să stai întins între șenile (pe direcția de mers a tancului), nu să treacă tancul transversal peste tine.

#12
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

 evilone, on Dec 24 2005, 17:17, said:

:D

Cred că ideea e să stai întins între șenile (pe direcția de mers a tancului), nu să treacă tancul transversal peste tine.
si io m-am gandit la asta, da unde mai e distractia ?  :lol:

#13
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
si ce e asa greu atunci ? asa stateam si eu sub leagan dupa ce am cazut din el si m-a lovit in cap :coolspeak:

#14
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,911
  • Înscris: 03.12.2005
cand o sa stai langa un tanc ce se misca prin forte proprii o sa afli.

nu departe de casa mea e o unitate de tancuri si uneori mai privesc atunci cand le urca pe trenuri.

duud, se misca pamantul sub tine cand ambaleaza ala matahala.

#15
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003
aaa.. asa deci io am fost in legiunea straina, unde am invatat sa fiu o masina de ucis, sa merg ca bou' prin desert degeaba, sa nu plang cand implanta unu baioneta in mine de mai multe ori, sa ma tavalesc prin mocirla, sa beau apa din balti sa ma orientez fara repere...


get REAL !   :death:  :death:

ala ce a fost in legiune sigur intra pe forumul asta si sigur va va spune cum a fost!

Edited by Alinux, 24 December 2005 - 20:03.


#16
Anybody

Anybody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2005
Am spus:

 Anybody, on Dec 24 2005, 04:26, said:

VA ROG NU umpleti acest topic cu intrebari si discutii stupide

O sa trec la catgoria ABERATII urmatoarele:

 rashid, on Dec 24 2005, 16:40, said:

M-am interesat si eu pentru un prieten, si din cate am inteles Legiunea nu mai e ce a fost, chiar pe site-ul oficial ziceau ca s-a renuntat la pedepsele fizice [ :w00t: ], si ca nu mai este asa greu cum era inainte... singura proba de admitere pastrata este cea in care trebuie sa stai intin pe spate si sa treaca un tanc pe deasupra ta...


 sandossu, on Dec 24 2005, 16:58, said:

tu vorbesti serios? pai nu te striveste?  :w00t:


 shobi, on Dec 24 2005, 17:01, said:

d-aia e legiunea straina atat de selectiva :roflmao:


 axxa424, on Dec 24 2005, 17:02, said:

nu, că îți pune o bucată de tablă deasupra... :coolspeak:


 Andreea, on Dec 24 2005, 17:11, said:

Omfg !!! Succes mult , Anybody . Succes !
Cand te intorci (daca te mai intorci ) sa ne zici cum a fost cu tancul . In rest ,succes !


 evilone, on Dec 24 2005, 17:17, said:

:D

Cred că ideea e să stai întins între șenile (pe direcția de mers a tancului), nu să treacă tancul transversal peste tine.


 shobi, on Dec 24 2005, 17:22, said:

si io m-am gandit la asta, da unde mai e distractia ?  :lol:


 sandossu, on Dec 24 2005, 17:25, said:

si ce e asa greu atunci ? asa stateam si eu sub leagan dupa ce am cazut din el si m-a lovit in cap

OAMENI BUNI, chiar de asta mi-era teama.

Ce bine ar fi daca va-ti informa inainte sa aruncati niste vorbe aiurea, nu ?

Legiunea straina face parte din armata Frantei, subliniez: FRANTA , nu Papua noua Guinee.
Franta este tara in care s-au nascut drepturile omului.
Pedepsele fizicie NU sunt si NU au fost practicate in Legiune.
Faza cu tancul chiar ma face sa rad =))
"te acopera cu o tabla si trece tancul peste tine" :| ABERATII !!!
Testul consta in alergare (rezistenta si viteza), un test medical, si unul psihologic. (nicidecum cu tancul=)))
Soldatii dupa cateva luni de instructie sunt trimisi in misiuni de MENTINERE A PACII pe toate continentele lumii
Ei se pot retrage oricand, si pot pleca acasa.
Legionarii NU sunt criminali, si nici fosti detinuti, cum credeti unii !!!


 Alinux, on Dec 24 2005, 20:02, said:

aaa.. asa deci io am fost in legiunea straina, unde am invatat sa fiu o masina de ucis, sa merg ca bou' prin desert degeaba, sa nu plang cand implanta unu baioneta in mine de mai multe ori, sa ma tavalesc prin mocirla, sa beau apa din balti sa ma orientez fara repere...
get REAL !  

ala ce a fost in legiune sigur intra pe forumul asta si sigur va va spune cum a fost!
Nu ti se pare ca te uiti la cam multe filme tampite de peste ocean ?
Legiunea NU te transforma in "masina de ucis" (termen auzit prin filme de altfel), Nu te pune sa mergi prin desert sau sa te tavalesti prin mocirla degaba, astea sunt doar tampenii din filmele americane, si nici sa bei apa din balti.
REPET: Legionarii sunt simpli soldati care slujesc Franta.
Legiunea s-a infiinta pentru ca mult prea putini francezi vor sa se inroleze in armata, si Franta practic nu are armata din soldati francezi, baza este in Legiune.


Am postat aici pentru ca sunt foarte multi romani care au fost si sunt in legiune, si speram sa vorbesc personal cu unul dintre ei, pentru a-mi da mai multe detalii.
Speram asta pentru ca am vazut pe alt forum un fost membru al Legiunii,(de la el stiu toate astea) dar a plecat inapoi.

Aveam o impresie buna despre acest forum....dar se pare ca m-am inselat

#17
Rodeo

Rodeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 11.08.2004

Quote

Legiunea s-a infiinta pentru ca mult prea putini francezi vor sa se inroleze in armata, si Franta practic nu are armata din soldati francezi, baza este in Legiune.


Uau, stiam eu ca francezii astia sunt niste pampalai, dar nici chiar asa..... Pai din mareata armata franceza au ramas 10 regimente? S-a desfiintat si Marina? Si Fortele Aeriene? Stiam ca Franta are un portavion nuclear, "Charles de Gaulle". Inseamna ca ala e operat acum tot de Legiune... un legionar la carma, unul la prova cu o cange si unul cu AKM-ul ajung.

Vezi ca s-ar putea sa nu angajeze aia naivi. Sau sa ii aduca la realitate repede de tot. De altfel am tot respectul pentru cineva care se duce de bunavoie sa puna c**ul la munca dura.

#18
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002

 Anybody, on Dec 24 2005, 21:58, said:

Legiunea s-a infiinta pentru ca mult prea putini francezi vor sa se inroleze in armata, si Franta practic nu are armata din soldati francezi, baza este in Legiune.
Trece-o si pe asta la aberatii. :)

Scopul legiunii e sa plânga mama unui strain decât mama unui francez, daca se întâmpla ceva în operatiunile unde Franta trimite trupe ca sa-si protejeze interesele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate